/
  • مقایسه PHP با ASP .Net

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی مقایسه PHP با ASP .Net
    نویسنده پیام
    ahmadi81 آفلاین
    عضو

اعتبار: 1
    تشکرها : 73
    ( 76 تشکر در 34 ارسال )
    ارسال: #1
    Bug مقایسه PHP با ASP .Net
    ممکنه یکی برام توضیح بده چرا بین php و asp.net اختلاف نظر وجود داره . من از هرکسی سوال میکنم اگه با phpکار میکنه کلی ازش تعریف میکنه و ضد aspحرف می زنه وبلعکس. (اصلا زبان برنامه نویسی وجود داره که کامل و جامع باشه و کمتر
    ین معایب و نقطه ضعفها رو داشته باشه و نخواد از بقیه زبانهای برنامه نویسی کمک بگیره Huh)
    بودن یا نبودن مسئله این هست یا نیستTongue
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۸ فروردين ۲۶ ۱۱:۵۱ صبح، توسط Y.P.Y.)
    ۱۳۸۷ دي ۳ ۱۱:۲۹ صبح
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6198 تشکر در 3439 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: مقایسه php با asp.net
    سوال خوبیه
    بزار از دید یک حرفه ای بهش نگاه کنیم
    هر دو کاربرد و استفاده خودش رو داره. مزایا و معایب هر کدوم باعث شده که بعضی از افراد از php و بعضی دیگر از asp.net استفاده کنند. یقین اون کسی درست میگه که با هر دوش کار کرده باشه (البته با هر دو به صورت حرفه ای) در مجالس بحث بر سر این دو موضوع هر وقت مطالعه ای رو کردم به این نتیجه رسیدم که هیچ کدوم از این دو طرف حرف اون یکی رو نمی فهمه چون باهاش کار نکرده.
    هر کدوم زیبایی خودش رو داره. از من بپرسی که کومش رو کار کنم میگم php چون با php بزرگ شدم. اما شاید این حرف رو از کس دیگه ای نشنوی.
    من مزایا و معایب php رو تا اونجایی که می دونم میگم
    php بر خلاف سایر زبانهای برنامه نویسی یک ابزار بود که به زبان برنامه نویسی تبدیل شد (در تاریخچه اون کامل توضیح داده شده)
    php باز متن هست (رایگان از لحاظ معنوی) شاید برای asp کاران این یک مزیت حساب نشه. اما تحقیق در مورد بازمتن بودن به شما خواهد گفت که چرا این مزیت اینقدر جلب توجه کرده
    php رایگان از لحاظ مادی است. شاید به نظر شما ما که در ایران هستیم رو چه به رایگان بودن مادی؟!!! یک نکته اینکه خیلی از افراد به کپی رایت اهمیت می دن. از لحاظ دیگه این اسکریپتها بر روی سرورهایی که در ایران قرار ندارند اجرا میشن و صد البته برای اونها باید هزینه پرداخت بشه
    PHP کراس پلتفرم هست (بر روی چند سیستم عامل اجرا میشه) این موضوع واقعا از اهمیت زیادی بر خوردار هست
    PHP از دیتابیسهای مختلفی پشتیبانی می کنه. MYSQL و MSSQL و ORACLE و SQLITE و PGSQL و LDAP و ... که فراوان هست
    PHP دارای سرعت بسیار بالایی در پردازش هست. بر خلاف تصور افراد که PHP دارای مفسر هست و باید برای هر بار اجرا تفسیر بشه اما دارای سرعت بالایی هست (فکر کنتم ASP.NET کامپایل میشه که خوب این یکی از مزیتهای ASP.NET هست) اما سرعت رو کامپایل بودن یا نبودن مشخص نمی کنه بلکه bemchmark درست معین می کنه
    php دارای پشتیبانی و گستردگی خیلی زیاد هست. (که این مزیت به خاطر مزیت بازمتن بودنش هست)
    در مورد asp.net هم بهتره بری تحقیق کنی که اینجا همه میگن php . اگر کسی در مورد یک عیب در مورد php صحبتی کرد بهتره بیان بشه تا خود php کارها جواب بدن. مثلا بحث همیشه بر سر این هست که php محیط ویژوال نداره. در حالی که php نیازی به محیط ویژوال نداره و یک php کار حرفه ای این رو واقعا می تونه خوب درک کنه
    ۱۳۸۷ دي ۳ ۰۱:۱۶ عصر
     تشکر شده توسط : Y.P.Y M.J hamid_80386
    Alimokhlesi آفلاین
    مدیر کل

اعتبار: 13
    تشکرها : 601
    ( 1126 تشکر در 412 ارسال )
    ارسال: #3
    به عنوان کسی که زمانش رو به دوقسمت دات نت و PHP تقسیم کرده می گم :
    در نهایت هردو مثل هم هستن ولی روشی که برای استفاده شون هست فرق میکنه.
    یعنی اینکه دات نت از شی گرایی و محیط ویژال استفاده می کنه و پی اچ پی نه.
    البته مشکل دیگه PHP منسجم نبودن بسته های اطلاعاتی اونه.
    به هر حال شما هرکاری رو بخواهید میتونید با PHP یا دات نت انجام بدی.
    به عنوان یک مدرس به این نتیجه رسیدم گرایش به سمت هرکدوم بسته به ژنتیک فرد داره Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin Rolleyes
    بعضی بادات نت جورن و بعضی با .PHP
    Smile
    ۱۳۸۷ دي ۳ ۰۳:۲۷ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : reza.sh Maysam.m
    Na3r آفلاین
    ناصر خلقی

اعتبار: 11
    تشکرها : 257
    ( 576 تشکر در 308 ارسال )
    ارسال: #4
    من فکر کنم نافمو با php بستن Big Grin

تا اونجایی که اطلاعات ناقص من جواب میده مهمترین فرقی که میشه بین این دو گذاشت
    اپن سورس بودن php و انحصاری بودن .net هستش

شرمنده در محضر اساتید جسارت کردم
    ۱۳۸۷ دي ۳ ۰۳:۴۳ عصر
     تشکر شده توسط : farhad.programmer
    amir.s آفلاین
    عضو

اعتبار: 3
    تشکرها : 453
    ( 186 تشکر در 99 ارسال )
    ارسال: #5
    سلام

این اولین باری هست که می بینم یه چنین سوالی، پاسخی با این قدرت و صحت گرفته .

انقدر از این سوال های ویندوز بهتره یا لینوکس ، ASP یا PHP و ... دیدم که به بیراهه رفته ... دیگه حالم بد میشه Confused

اما این بار نه ! پاسخ ها عالی بودند . من با این دو کار نکردم اما با برنامه نویس های هر دو کار کردم . به شخصیه پی اچ پی رو ترجیح میدم . علاوه بر سرعت و هزینه های پایین -- که البته باید بگم هزینه ها فقط خود نرم افزار نیست ، گسترش و نگهداری رو هم باید در نظر گرفت -- بسیار جامع تر دیدم . فریم ورک های بیشتر ، انعطاف فوق العاده ، گسترش بسیار سریع و ...

در ضمن پی اچ پی داره وارد یه عرصه جدید میشه . زند داره در ارائه امکانات و محیط های اجرایی فوق العاده کار میکنه . با ورود PHP 6.0 هم که این انقلاب برای رسیدن به صدر جدول کامل میشه.

اما باید در نظر بگیری که شاید بشه گفت هیچ کاری نیست که با پی اچ پی بشه انجام داد و در ASP.NET نشه و برعکس .

مهم اینکه شما راه خودتون رو انتخاب کنید و تا انتها برید . با یادگیری هر کدوم از این زبان ها می تونید به گروه تولید کننده ها بپیوندید. در این جایگاه اینکه چه چیزی تولید کنید مهم هست نه اینکه با چه زبانی کار میکنید.

سازندگان این دو زبان رقیب هستند و برای پیشرفت کارهای زیادی انجام میدن تا از دیگری عقب نمونند . پس بررسی برتر بودن به این سادگی ها نیست . به تجربه میگم برتری در ارائه تولیدات نرم افزار رو قدرت و توانایی تولید کننده ( یعنی من و شما ) تعیین میکنه .
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۷ دي ۷ ۰۷:۰۶ عصر، توسط amir.s.)
    ۱۳۸۷ دي ۴ ۰۲:۴۴ عصر
     تشکر شده توسط : admin parsig
    php آفلاین
    hossein

تشکرها : 467
    ( 798 تشکر در 277 ارسال )
    ارسال: #6
    سلام به همگی

انجمن فوق العاده ای هست .

یکی از مشکلات php کار با متغییر ها هست . در واقع شما بدون تعریف می تونین از یک نام به عنوان متغییر استفاده کنین و نوع اون رو php بر اساس نوع داده درون اون تعیین میکنه .

مشکل دیگه در کار با کلاس ها در php هست .
    کلاس ها در php هنوز به اون معنی واقعی کلاس ها که در دیگر زبان های شی گرا وجود دارند نرسیده
    ۱۳۸۷ دي ۲۱ ۰۴:۴۸ عصر
     تشکر شده توسط :
    Alimokhlesi آفلاین
    مدیر کل

تشکرها : 601
    ( 1126 تشکر در 412 ارسال )
    ارسال: #7
    (۱۳۸۷ دي ۲۱ ۰۴:۴۸ عصر)php نوشته شده توسط:  یکی از مشکلات php کار با متغییر ها هست . در واقع شما بدون تعریف می تونین از یک نام به عنوان متغییر استفاده کنین و نوع اون رو php بر اساس نوع داده درون اون تعیین میکنه .

سلام دوست عزیز
    چرا این مشکله. اتفاقا جز مواردی اندک این خودش یه قدرته . توی دانت تایپ کستینگ همیشه دردسر سازه و برنامه نویس رو در بعضی مورد مجبور می کنه به عوض کردن کلی مسیر برنامه وشاید تغییر معماری سیستم

(۱۳۸۷ دي ۲۱ ۰۴:۴۸ عصر)php نوشته شده توسط:  مشکل دیگه در کار با کلاس ها در php هست .
    کلاس ها در php هنوز به اون معنی واقعی کلاس ها که در دیگر زبان های شی گرا وجود دارند نرسیده
    بهتون توصیه می کنم بیشتر راجع به شی گرایی در پی اچ پی 5 بررسی بفرمایید
    در پی اچ پی 5 حتی مباحثی مثل رفلکشن نیز گنجونده شده
    ۱۳۸۷ دي ۲۱ ۰۵:۰۱ عصر
     تشکر شده توسط : admin obalit parsig
    obalit آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 1
    تشکرها : 17
    ( 11 تشکر در 5 ارسال )
    ارسال: #8
    تويه ASP.NET شما مي توني خيلي راحت مي توني سوييچ كني. مثلاً يه DLL رو vb بنويسي و يه DLL رو با #C و با هم كامپايلشون كني + IDE راحت و كاربر پسند VS رو نبايد فراموش كرد.
    Debug تويه PHP خيلي سخته و اينكه هر جا كه خواستي مي توني كد بزني هم خوبه هم بد(!) خوبه چون مي توني بده چون نمي توني Debug كني.
    كمي خودمون رو گول بزنيم: سرور لينوكس ارزون تر و مطمئن تره پس PHP!!!!!!!!!

راستي يه سوال نرم افزاري هست كه كد PHP رو Generat كنه؟ phpْ Generator نداريم؟

شعار: PHP چه دات نت بشي چه نشي دوست داريم.
    ۱۳۸۷ دي ۲۳ ۱۲:۳۳ صبح
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6198 تشکر در 3439 ارسال )
    ارسال: #9
    (۱۳۸۷ دي ۲۳ ۱۲:۳۳ صبح)obalit نوشته شده توسط:  تويه ASP.NET شما مي توني خيلي راحت مي توني سوييچ كني. مثلاً يه DLL رو vb بنويسي و يه DLL رو با #C و با هم كامپايلشون كني + IDE راحت و كاربر پسند VS رو نبايد فراموش كرد.
    Debug تويه PHP خيلي سخته و اينكه هر جا كه خواستي مي توني كد بزني هم خوبه هم بد(!) خوبه چون مي توني بده چون نمي توني Debug كني.
    كمي خودمون رو گول بزنيم: سرور لينوكس ارزون تر و مطمئن تره پس PHP!!!!!!!!!

راستي يه سوال نرم افزاري هست كه كد PHP رو Generat كنه؟ phpْ Generator نداريم؟

شعار: PHP چه دات نت بشي چه نشي دوست داريم.
    debug توی php کی گفته سخته؟ اتفاقا راحت هست (من نمی دونم واقعا چرا میگید سخته شاید چون من زیاد کار کردم راحت خطایابی می کنم)
    اما در مورد کد رو هرجا نوشتن به نظر من معنی نمیده. مگر اینکه منظور شما این باشه که تفسیر میشه. اگر اینطور باشه زبانهایی چون python یا جاوا یا پرل یا ... .
    همیشه گفتم فرقها بین این دو خیلی هست و قابل مقایسه نیستند. به دید یک برنامه نویس حرفه ای نگاه کنید اون وقت می تونید بهتر درک کنید که چرا خیلی ها میگن اینها با همدیگه متفاوت هستند و قابل مقایسه نیست
    ۱۳۸۷ دي ۲۴ ۰۷:۲۹ عصر
     تشکر شده توسط :
    zoghal آفلاین
    صالح سوزنچی

اعتبار: 23
    تشکرها : 1500
    ( 1729 تشکر در 992 ارسال )
    ارسال: #10
    خوب من یک مورد رو بیان می کنم که شدید این روزها باهاش درگیرم.

کلا دات نت بدرد کارهای تجاری میخوره که سریع باید ایجاد بشه و تموم بشه. اما در کارهای بزرگ طرف باید خیلی خبره باشه تا یک چیز مورد قبولی در بیاره

اما پی اچ پی اینطور نیست برای کار های تجاری که باید سریع انجام بشه. جوابگوی پیشرفت سریع در انجام پروژه نیست

فرق دیگر این دو زیان که من همیشه با اون مشکل داشتم، این هست که در دات نت ، دات نت کار از کد های ایجاد شده در لایه های زیرین مثل جاوا اسکریپت سر در نمیاره و نمی تونه خودش رو به راحتی درگیرش کنه
    اما در پی اچ پی برنامه نویس برای اینکه بتونه کار درست و استاندار رو یاد بگیره مجبور میشه با استاندارد های css , html , javascript آشنا یا مسلت بشه بهش
    یا فرضا برای ایجاد یک vcl زیبا و کامل باید خیلی چیزها رو مد نظر داشته باشه اما در دات نت با یک drog drup تنها vcl گرید خودش رو ایجاد میکنه

اما جدا از این جرفا کسی با دلفی 2009 و سری کامپننت های intraweb کار کرده ؟ asp.net باید بره هوا بخوره شنیدم که تگنولوژی جدیدی رو ایجاد کرده و خیلی ازش تعریف شندیدم. و چند مرتبه ای که تست زدم عالی بوده
    ۱۳۸۷ دي ۲۷ ۰۷:۳۳ صبح
     تشکر شده توسط :
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

• صفحه‌ها (2):
  • ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS