• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه بین pgsql , mysql
سلام دوستان
همیشه بحثی که من خونده بودم یا شنیده بودم این بوده که mysql سرعتش بالاتره ولی در عوض pg امکاناتش بیشتره
ولی دیروز اتفاقی سایت زیر رو دیدم که مقایسه ای کرده بود این دوتا دیتابیس رو در استفاده توی دروپال
http://posulliv.github.io/2012/06/29/mys...res-bench/
توی تعداد کانکشن های متعدد و اجرای دستورات فقط وقتی که کش غیرفعال باشه pg بالاتر بوده درغیر این صورت همونطوری که نشون داده mysql خیلی بالاتر هستش ولی در اجرای یک کوئری پیچیده تفاوت خیلی بود و pg واقعا سر بود

حالا بحث اینجاست که بنظر من اگه یک برایند از سرعت اجرای sql و تعداد دستور همزمان بگیریم میشه گفت از لحاظ سرعت با تقریب غیر دقیق برابر هستند!
پس به ازای سوپیچ روی pg نتنها سرعت رو از دست نمیدیم بلکه کلی امکانات رو هم بدست میاریم

البته این بنچمارک شاید خیلی معتبر نباشه مخصوصا که همه چی به تنظیمات خیلی بستگی داره

نظر بدین لطفاAngel

پ .ن :‌در همین راستا این رو هم نگاه کنین http://www.randombugs.com/linux/mysql-po...marks.html
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سرعت اجرای کوئری قطعا فرق می کنه ولی وقتی تعداد رکوردها خیلی بالابره توی خیلی از کوئری ها ورق برمی گرده.
از طرف دیگه pg مزایای دیگه ای علاوه بر امکاناتش داره. مثل اینکه مالک خاصی نداره و به صورت کامینیوتی هست. پس دیگه نگران این نیستی یه شرکت سودجویی مثل oracle بیاد و این دیتابیس رو بخره و همه چیش رو بهم بریزه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
توی PostgreSQL نگران تعداد بالای رکوردها نیستی Wink
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J ayoubsys
نه اینکه نگران نباشی Big Grin
راهکارهای خودش رو داره.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
توی اینمباحث غیر رکورد کاملا درسته وحید جان ولی توی بنچمارک این هست pg برای insert های بالا عالی هست ولی برای پروژه هایی که اپدیت و سلکت بالاست mysql
اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی دیگه در مورد آزادی شعار نده !
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۲ دى ۲۰, ۱۲:۱۱ ق.ظ)M.J نوشته: توی اینمباحث غیر رکورد کاملا درسته وحید جان ولی توی بنچمارک این هست pg برای insert های بالا عالی هست ولی برای پروژه هایی که ابدیت و ساکت بالاست mysql

ببین mysql سریعتر جواب میده. چرا سریعتر جواب میده؟ کاملا مشخص هست. mysql سبکتر هست. ولی mysql مقدار سی پی یو بیشتری رو مصرف می کنه و این اصلا خوب نیست. ولی در مقابل اگر pgsql داره کندتر جواب میده (به ازای هر درخواست) رم و سی سی پی یو کمتری رو مصرف می کنه
توی یک بنچمارکی که منم داشتم mysql سریعتر select می کرد ولی cpu که مصرف می کرد 500% بود. در مقابل pgsql فقط 150 درصد سی پی یو مصرف می کرد. رم هم که دیگه بماند.

از همه اینها هم بگذریم. mysql خیلی از استانداردهای SQL رو نداره. یک طراح دیتابیس به این موارد ممکنه نیاز داشته باشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J
500% یعنی چقدر؟!! من اینو متوجه نشدم!
یعنی منظورت اینه از سی پی یو بهنه استفاده نمیکنه؟ وگرنه صرف استفاده از سی پی یو که عب نست بهینه نبودنش عیب هست!!

من چجوری یک بنچمارک از این مصرف سی پی یو بگیرم؟ میخوام به یک شخصی نشون بدم ممنون
آلبر کامو
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منم یه جا خوندم مصرف pgsql خیلی کمتر از mysql هست منتها یادم نیست کجا بود Smile
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان