• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه برابری مقدار پست شده با مقادیر یک رکورد از جدول
سلام به همه. می خواستم بپرسم چطور می شه مقدار پست شده مثلا
کد پی‌اچ‌پی:
<form method="POST" action="Library/CommentsLibrary.php">
    <
input type="hidden" name="title" value="<?php echo $row_news['title']; ?>">
</
form
با مقدار title موجود در یک جدول مقایسه کرد مثلا
کد پی‌اچ‌پی:
$SelectCommentsTable mysql_query("SELECT * FROM comments WHERE title = ? ORDER BY `date` "); 
به جای علامت سوال چی باید بزارم.
با تشکر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کد پی‌اچ‌پی:
$SelectCommentsTable mysql_query("SELECT * FROM comments WHERE title = {$_POST['title']} ORDER BY `date` "); 

فراموش نکنید قبل از اجرای کوئری باید تمام ورودی ها فیلتر بشن تا از لحاظ امنیتی به مشکل نخوردید.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : fs9562
ممنون آقا احسان ولی تو wamp ارور Notice: Undefined index: title in C:\wamp\www\hamid\Library\CommentsLibrary.php on line 4 را می دهد. می تونید بگید از چیه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
زمانی که فرم شما submit نشده متغییری به نام title هم وجود نداره. به این دلیل خطا دارین. قبل از اجرای کدتون حتما چک کنید که فرم submit شده باشه.

کد پی‌اچ‌پی:
if(isset($_POST['title']))
    {

$SelectCommentsTable mysql_query("SELECT * FROM comments WHERE title = {$_POST['title']} ORDER BY `date` ");
        .
        .
        .
    } 
غایب
  پاسخ
ببخشید دوست عزیز مزاحمتون می شم ولی اگه لطف کنید و به این سوال هم پاسخ بدید خیلی ممنون می شم. با تشکر از لطف شما.
در صفحه ای که title رو پست می کنه و متغیر SelectCommentsTable$ را دریافت می کنه این ارورها را می دهد
کد پی‌اچ‌پی:
NoticeUndefined variableSelectCommentsTable in C:\wamp\www\hamid\comment.php on line 43
Warning
mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resourcenull given in C:\wamp\www\hamid\comment.php on line 43 
کل فایل مربوطه را هم در پیوست برایتان ارسال کردم با تشکر از شما.
در ضمن بگم که تو ارسال داده مشکلی ندارم فقط تو دریافت مشکل دارم.

فایل‌های پیوست
.php   comment.php (اندازه 1.93 KB / تعداد دانلود: 2)
.php   CommentsLibrary.php (اندازه 247 بایت / تعداد دانلود: 1)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کد:
Notice: Undefined variable: SelectCommentsTable in C:\wamp\www\hamid\comment.php on line 43
مثل همون خطای قبلی هست که توضیح دادم، قبل از اجرای حلقه چک کنید که این متغییر دارای مقدار صحیح باشه.

کد:
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given in C:\wamp\www\hamid\comment.php on line 43
این خطا معمولا زمانی اتفاق میوفته که کوئری شما دارای غلط املایی (syntax error) هست.
برای حل مشکل کوئریُ در صفحه چاپ کنید، داخل phpmyadmin اجراش کنید و ببینید که چه مشکلی داره.
غایب
  پاسخ
ولی آقا احسان وقتی شرط
کد پی‌اچ‌پی:
WHERE title = {$_POST['title']} 
را پاک می کنم هیچ اروری نمی دهد و داده ها رو از پایگاه داده می خواند.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بازم تکرار میکنم که کوئری شما غلط املایی داره که الان متوجه شدم از کجاست:
کد پی‌اچ‌پی:
$SelectCommentsTable mysql_query("SELECT * FROM comments WHERE title = '{$_POST['title']}' ORDER BY `date` "); 
کوتیشن فراموش شده بود.
غایب
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان