• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی بهترین فریمورک و معرفی یک منبع
سلام دوستان
من تا به حال تمام پروژه هام رو خودم از ابتدا تا انتها طراحی می کردم و خوب هم از آب در میومد. یعنی توابع جدا برای کارهای جدا می نوشتم و کارم رو می کردم. اما این کار زمان کمی نیاز نداشت و قطعا شاید یک سایت رو دو برابر روش وقت می ذاشتم. برای همین تصمیم گرفتم که از فریمورک ها استفاده کنم. چیزی که من تا به حال از مفهوم فریمورک فهمیدم اینه که یک سری کلاس ها و یا توابع از پیش آماده شده که هر کاری که به طور روال در اکثر سایت ها به اون نیاز هست (مثل ورود و عضویت و دسترسی و ارتباط با دیتابیس و ...) رو برای ما ساده کرده. من تا به حال با هیچ فریمورکی کار نکردم. حالا لطفا یک تعریفی از فریمورک بدید و می خوام بدونم که با چه فریمورکی بهتره که کار کنم؟ البته می دونم که فریمورک های مختلف کاربرد های مختلفی دارن اما به نظرم zend framework می تونه گزینه ی خوبی باشه و اونچه من نیاز دارم رو بهم می ده.
اگر فریمورک دیگه ای رو پیشنهاد می کنین لطفا بگین و یک منبع آموزشی (ترجیحا فارسی، چون از انگلیسیش چیزی نفهمیدم - یا لاتین) خوب هم معرفی کنید.
ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خیلی خیلی خیلی زیاد راجع به این مساله هم توی این فروم صحبت شده و هم فروم های دیگه.
با احترام به وحید عزیز الان کمتر سراغ Zend میرن.ظاهرا به دلیل اینکه Zend مناسبه برای پروژه های خیلی بزرگ و سازمانی و برای پروژه های کوچیک پیشنهاد نمیشه. ضمن اینکه با توجه به پیچیدگی های زیاد و بزرگ بودن این فریم ورک زمان زیادی رو ازتون میگیره.

الان فریم ورک هایی مثل Yii و Laravel خیلی خوب دارن مانور میدن. یه تعداد زیادی از بچه های اصلی اینجا هم Yii کار میکنن.
برای شروع حتی میتونین از CodeIgniter استفاده کنین که ظاهرا آسونتر از بقیه است.
ولی پیشنهاد میکنم خودتون سرچ کنین و ببینین...یعنی به گفتن من و بقیه نیست...مستندات رو ببینین...نمونه کدها رو ببینین...امکانات و تیم توسعه رو ببینین... اینجوری خیلی بهتر نتیجه میگیرین.Blush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوست من
سعی کنید تو انجمن و گوگل سرچ کنید مطالب بسیار زیادی در این زمینه اومده
اگر توضیحات سایت های تهیه کننده فریم ورک ها رو هم بخونید خیلی خوبه.
به طور خلاصه شما وقتی با فریم ورک کار می کنید هر شیئی یک جای مشخص برای خودش داره.
روال های تکراری از پیش نوشته شده. اگر هم نوشته نشده شما می نویسید و تو باقی پروژه ها استفاده می کنید.
تمام کارهایی مثل ارتباطات با دیتابیس و کار با رابط کاربری و کش کردن محتویات و ... همه تو فریم ورک ها پیش بینی و نوشته شده است.
وقتی با فریم ورک شروع به کار می کنی تا چند وقت یک مقدار حس می کنی مقیدی. ولی بعد از چند وقت به ساختار فریم ورک ها شدیدا عادت می کنی. البته فریم ورک باید ساختار معقول و قابل فهمی داشته باشه تا بتونی خوب باهاش ارتباط بر قرار کنی. zend بی شک قدرتمند ترین فریم ورک php است. ولی اینکه برای شما بهترین انتخاب باشه، نه اصلا. شما باید با چند تا فریم ورک کار کنی تا بفهمی zend قدرتمنده ولی نمی شه گفت بهترین انتخابه. ولی همیشه به خودت بگو همین که با zend شروع به کار کنی و بعدش بفهمی خیلی مناسب کارت نیست بازم تجربه ارزشمندیه و تو یک چیز جدید یاد گرفتی. در ضمن همین که با یک فریم ورک استاندارد کار کنی کار با باقی فریم ورک ها برات ساده می شه. به همین دلیل تو انتخاب فریم ورک اصلا وسواس به خرج نده. فقط یکی رو انتخاب کن و یادش بگیر. (به همین سادگی)
من چند ساله دارم از symfony استفاده می کنم. دلایل بسیاری هم براش دارم. بعضی از دلایلش:
بازده بالا تو کارای سنگین.
منابع قدرتمند و کامل.
به نظر شخصی من خیلی ساده است.
از کتابخونه های بسیار قدرتمندی استفاده می کنه. فریم ورک سیمفونی توسط لابراتوار سنسیو تهیه شده. این لابراتوار خودش تولید کننده کتابخونه های بسیار قدرتمندی مثل doctrine و twig و swift. من خیلی دیدم که تو فریم ورک های دیگه حتی zend استفاده از doctrine رو ترجیح می دن به استفاده از orm اختصاصی خود zend. داکترینه واقعا محشره. وقتی از doctrine استفاده می کنی تو هر مرحله ای از کار می تونی دیتابیست رو عوض کنی. من تو یه پروژه ظرف یک ساعت تنظیم برنامه از mysql به mongodb کوچ کردم. در مورد twig هم باید بگم خیلی ها معتقدند که twig بهترین template engine و یا شاید یکی از چند template engine قدرتمنده. و ....
محصولات بسیار دارن برای توسعه خودشون در آینده از سیمفونی و یا کتابخونه های اون استفاده می کنن.
البته به هیچ وجه نمی شه گفت باقی فریم ورک ها ضعیفن یا نسبت به سیمفونی کم و کسر خاصی دارند. ولی من با سیمفونی کار کردم خیلی هم از انتخابم راضیم.
این که دوست عزیزمون می گه codeigniter آسون تره بله من هم شنیدم. ولی به نظر شخصی خودم پیاده سازی هر کار پیچیده ای سخته فرق زیادی هم نمی کنه با چه فریم ورکی پیادش کنی. codeIgniter از فریم ورک های بسیار قدرتمند و جمع و جوره که طرفدارای وفادار و زیادی داره. ولی خوب به هر حال من استفاده از سیمفونی رو ترجیح می دم.
من سیمفونی رو هاست های اشتراکی هم نصب کردم مشکل خاصی نداشتم. فقط یک قضیه ای که تو سیمفونی آدم رو محدودم می کنه یک مقدار پیدا کردن هاست های آپدیت شدست. گاهی این قضیه مقداری منو مردد می کنه. مثلا همه شرکت ها از php 5.4 استفاده نمی کنن. حالا دلایل خاص خودشونو دارن. ولی این اصلا به این معنا نیست که چنین شرکت هایی وجود نداره. نه شرکت هایی با کیفیت خدمات عالی وجود دارن که php با ورژن بالا می دن.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان