• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل php.ini در هاست
سلام.
1-چطور میتونم php.ini رو روی هاست کانفیگ کنم.هر چی میگردم پیداش نمیکنم.
من دارم از تابع میل استفاده میکنم با خطای زیر مواجه میشم لطفا کمک کنید.
کد:
Warning: mail() [function.mail]: "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing in C:\HostingSpaces\fakhropt\UP\t2.php on line 23
2-داخل php.ini برای استفاده از تابع mail اگه بخواهیم از یه میل سرور Smtp استفاده کنیم باید user name و password ایمیل رو کجا وارد کنیم.وقتی فقط port و آدرس سرور و آدرس ایمیل رو میذاریم داخلش با مشکل مواجه میشم( فکر کنم یه جا باید user و pass هم وارد کنم) بازم یه ارور بهم میده ونمیتونه کانکت بشه.راهنماییم کنید.ممنون.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
روی هاست اشتراکی به این فایل دسترسی ندارید
به مدریت هاست میل بزنید
  پاسخ
تشکر شده توسط : shahin_mahvareh
البته خطای اولی، دلیلش اینه که شما باید یه فیلد به additional_headers (آرگومان سوم تابع mail که اختیاریه) اضافه کنید به این صورت
طبق راهنمای PHP تنظیم نکردن این باعث میشه که :

نقل قول:Note: When sending mail, the mail must contain a From header. This can be set with the additional_headers parameter, or a default can be set in php.ini.
Failing to do this will result in an error message similar to Warning: mail(): "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing. The From header sets also Return-Path under Windows.
یعنی یا باید توی تنظیمات ست بشه یا خودتون ستش کنید. (که اکثرا تو تنیمات ست نمیکنن که اون آدرس میل براشون دردسر درست نکنه)
اما دومی، کلاسهایی برای اینکار هست، من phpmailer رو استفاده و توصیه میکنم، هم smtp و هم pop3 رو پشتیبانی میکنه و کلی قابلیتهای اضافه.
  پاسخ
در رابطه با سوال اولم مرسی از کمکت و مشکلم حل شد ولی یه مشکل دیگه واسم پیش امد.ایمیلم Spam شد.فکر کنم بحاطر اینه که از کد html استفده کردم.چطور باید از کد html استفاده کرد بطوریکه ایمیل spam نشه؟
و در رابطه با مشکل دومم بازم ممنون که جواب دادی، میشه یه لطفه بکنی طریقه ی استفاده از phpmailer رو بهم بگی؟
همین الان بدون کد html هم تست کردم ولی spam شد.حالا باید چی کار کنم؟Sad
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اسپم شدن ایمیل بستگی داره به آدرس. یه کم هم به محتوا. کاریش نمیشه کرد، مساله مربوطه به اون کسی که میل رو دریافت میکنه. البته یه چیزی که متوجه شدم اگه آدرس فرستنده، با اکانتی که میل ازش ارسال میشه یکی نباشه همیشه میره تو اسپم. یعنی شما مثلا از سایت gmail بفرستی ولی From رو یه آدرس از یاهو بدی (فقط واسه مثال گفتم اینو Smile‌ )
اما واسه phpmailer مگه مثال نداره؟ چندین مثال کامل توش هست .
اینم آدرس دقیقتر : http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=phpmailer
اگه با PHP 5 کار مییکنی اونی که زده PHP 5 /6 رو دانلود کن. اگر نه، اونی که مربوطه به PHP 4 هستش
  پاسخ
مرسی از پاسخت.
1-من این همه ایمیل فرستادم 1 بار هم نشد بدون این که spam بشه برسه.یعنی هیچ راهی واسه جلو گیری از spam شدن نیست؟
2-چطوری توی یک email از کد های html استفده کنیم؟آیا طریقه خاصی داره؟آخه همین جوری که میفرستیم داخل in box هم همون کد های HTML رو نشون میده.باید چی کار کرد؟
3-من از phpmailer چیزی سر در نیوردم.میشه یه راهنمایی بفرماید؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
1- من نمیشناسم راهی رو Smile دیگران بگن راهی اگه میشناسن.
۲-باید بازم توی پارامتر سوم Content-Type تعریف کنیم، PHPmailer اینکارو انجام میده
۳- اگه با مثالهای اون نتونید من راهنمای بهتری سراغ ندارم Smile
-- شما اینو دانلود کردی دیگه : http://citylan.dl.sf.net/project/phpmail...r_v5.1.zip
مثالهاش کاملا مشخصه، مثلا یدونه که با SMTP و رمز کار میکنه :
کد پی‌اچ‌پی:
<html>

<
head>

<
title>PHPMailer SMTP basic test with authentication</title>

</
head>

<
body>

<?
php

//error_reporting(E_ALL);

error_reporting(E_STRICT);

date_default_timezone_set('America/Toronto');

require_once(
'../class.phpmailer.php');

//include("class.smtp.php"); // optional, gets called from within class.phpmailer.php if not already loaded

$mail             = new PHPMailer();

$body             file_get_contents('contents.html');

$body             eregi_replace("[\]",'',$body);

$mail->IsSMTP(); // telling the class to use SMTP

$mail->Host       "mail.yourdomain.com"// SMTP server

$mail->SMTPDebug  2;                     // enables SMTP debug information (for testing)

// 1 = errors and messages

// 2 = messages only

$mail->SMTPAuth   true;                  // enable SMTP authentication

$mail->Host       "mail.yourdomain.com"// sets the SMTP server

$mail->Port       26;                    // set the SMTP port for the GMAIL server

$mail->Username   "[email protected]"// SMTP account username

$mail->Password   "yourpassword";        // SMTP account password

$mail->SetFrom('[email protected]''First Last');

$mail->AddReplyTo("[email protected]","First Last");

$mail->Subject    "PHPMailer Test Subject via smtp, basic with authentication";

$mail->AltBody    "To view the message, please use an HTML compatible email viewer!"// optional, comment out and test

$mail->MsgHTML($body);

$address "[email protected]";

$mail->AddAddress($address"John Doe");

$mail->AddAttachment("images/phpmailer.gif");      // attachment

$mail->AddAttachment("images/phpmailer_mini.gif"); // attachment

if(!$mail->Send()) {

echo 
"Mailer Error: " $mail->ErrorInfo;

} else {

echo 
"Message sent!";

}

?>

</body>

</html> 
  پاسخ
نقل قول:2-باید بازم توی پارامتر سوم Content-Type تعریف کنیم، PHPmailer اینکارو انجام میده
این که گفتی یعنی ....چی کار کنم؟AngelHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای راحت شدن کار از PHPMailer استفاده کن، توی پوشه example هم دست کم ۱۰ تا مثال هست برای حالات مختلف.
  پاسخ
دستت درد نکه ممنون از لطفت.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان