• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل کد نویسی
سلام من یکی سری فرم یکسان سمت مدیریت سایت و جلوی سایت دارم مثل فرم ارسال کتاب ، ارسال مقاله و ... اگه مدیر از پنل مدیریتی خودش این فرم و باز و عمل ارسال و انجام بده بعد بره صفحه مدیریت ولی اگه این عمل رو کاربر سایت انجام بده بره مثلا صفحه اصلی سایت
این کار چطور انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمدونم منظورمو رسوندم یا نه؟؟؟؟؟/
یه راه اینه که بیام یک کپی بگیرم از فرم یکی جلو سایت یکیهم واسه مدیر که خب کار جالبی نیست بعد من اگه بخوام یه تغییر توفرمام بدم کارم زیاد میشه
راه دیگه هم این بود که یک متغیرو post کنم اونجا طبق اون متغیر headerlocation بزارم ولی این از نظر امنیت مشکلی ایجاد نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟
ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب توی هر دو مکانی که در نظر گرفتی یه if بزار و نوع کاربر رو چک کن که اگه مدیر بود بالا نشون بده اگه کاربر بود پایین
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
سلام
شما باید یک سیستم برای تشخیص کاربر مدیر از کاربر عادی داشته باشی و یک سیستم ورود یا لاگین (login) که مدیر بتونی وارد سیستم بشه و اون موقع شما صفحات و اطلاعات را فقط به مدیر نشون میدی :

کد پی‌اچ‌پی:
http://lmgtfy.com/?q=php+login+system 

موفق باشی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام ممنون از جوابتون
ولی خب من اگه نوع کاربر رو چک کنم اونوفت خود مدیر اگه وارد صفحه اصلی سایت بشه و بخواد از اونجا عمل ذرج و انجام بده می پره میره تو مدیریت این که جالب نیستHuhHuh اینو که اقای مولانا گفتن اینطوری میشه

من میخوام مدیرم اگه از طریق صفحه اصلی وارد شد مثل کاربر باهاش رفتار شه
اقا علی پاسخ شما رو هم متوجه نشدم من تازه کارم اینا چیه تو این لینکه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بنظر من شما باید اول بتونید سطح دسترسی ها رو درست تعریف کنید . مثلا مدیری که دسترسی به همه ی قسمت های سایت رو میتونه داشته باشه . یا مدیری که دسترسی به بخشی از سایت رو میتونه داشته باشه .
با یه شرط ساده نوع دسترسی رو چک میکنید ؛ اگر مدیر اصلی یا کاربر بود اجازه داره که عملیات درج رو انجام بده و دیگه نمیپره تو مدیریت
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه شما قبلا اعتبار سنجی کردی ( که حتما انجام شده که صفحه مدیریت داری ) میتونی این کار رو با لینک صفحه قبلی انجام بدی.

اونجوری که من فهمیدم شما فقط میخوای اگه از صفحه اصلی رفت ( چه کاربر، چه مدیر ) بعد از ارسال برگرده صفحه اصلی و اگه از مدیریت رفت ( فقط مدیر قاعدتا ) برگرده به همون مدیریت ؟! درسته ؟

اگه این طور باشه شما باید آدرس صفحه ای که ازش اومده رو ذخیره کنی :
کد پی‌اچ‌پی:
$_SERVER['HTTP_REFERER'
بعد به همون آدرس بفرستیش ...

« ولی به هر حال اعتبار سنجی حتما باید باشه توی همچین کار هایی که صفحه مدیریت داره . اینجوری اگه کاربرهم اشتباها به صفحه مدیریت فرستاده شد، اونجا نا معتبر شناخته بشه و اجازه دسترسی نده بهش »
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اره منظورم همین بوده
من هم تو سمت مدیریت هم تو سمت صفحه اصلی سایتم فرم بصورت ajax باز میشه بعد میخوام مثلا تو ارسال کتاب تو صفحه اصلی بره صفحه مشاهده کتب ولی تو سمت مدیریت بره مدیریت کتب بعد الان من از این کد php شما چطوری استفاده کنمHuhHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من منظورم این نبود که تایپ کاربر رو ببینی
منظورم این بود که تایپ کاربری رو که اون فرم رو ارسال کرده چک کنی
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان