• 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل فونت فارسی در mysql
Question 
سلام
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم با دیتا بیس mysql به این نحو که برنامه آپلود فایل رو نوشتم و وقتی فایلی با نام فارسی آپلود می کنم هم در مای اس کیو ال توی فیلد نام تغییر نام پیدا می کنه هم توی محل ذخیره سازی.
البته تغییر به صورت علایم ناخواناست. و یه نکته که باید بگم توی متغیر تعریف شده در php اسم فایل درست ذخیره میشه. البته mysqlی که من نصب دارم با کلمات فارسی که از طریق فرم وارد میشه هیچ آلرژی به خرج نمیده.
ممنون میشم کمکم کنید...
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کلکیشن رو روی utf8 می زاری؟ کوئری set names utf8 رو بعد از اتصال به mysql ارسال می کنی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Alimokhlesi HiddeN
کالکشن روی utf8 هست اما بعد از اتصال کوئری set names utf8 رو به mysql ارسال نکردم چون بلد نیستم میشه توضیح بدین؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کد پی‌اچ‌پی:
mysql_query('set names utf8'); 
خب بعد از اتصال و قبل از query خودت این qyery رو بزار
درسته؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
عالی
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
الان دستوری رو که گفتین نوشتم توی حروف تغییر ایجاد شد اما درست نشد. قبلا همه حروف طظ بود الان علامت سواله!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

از این استفاده می کنی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بله اما اساسا فکر نمی کنم به این ربط داشته باشه تنها مشکل توی ذخیره سازی تو mysql و قبل از ذخیره شدن از متغیر یه print که می گیرم درست نشون میده!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب الان اطلاعات اضافه کن و دوباره اطلاعاتی که ذخیره کردی رو اطلاعات پایگاه داده بخون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من مشکل اصلیم توی نحوه ذخیره سازی اسم بعد از آپلود توی فولدر جدید چون الان تونستم روی صفحه وب درست نام ها رو ببینم مشکل تنظیمات مرورگر بود . اما چون ناها توی فولدر محل ذخیره سازی تغیی می کنند بعد از آپلود اجازه دانلود داده نمیشه و می گه همچین کتابی با همچین نامی ذخیره نشده که حق داره. در مورد فایلای با نام لاتین مشکلی نداره! ممنونم خودمم سر به سرش می زارم درست شد می گم چی شده
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان