/
  • مشکل در پرداخت آنلاین

• ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی مشکل در پرداخت آنلاین
    نویسنده پیام
    faghani آفلاین
    عليرضا فغاني

اعتبار: 4
    تشکرها : 255
    ( 85 تشکر در 61 ارسال )
    ارسال: #1
    مشکل در پرداخت آنلاین
    سلام
    نمیدونم اینجا جای این سوال هست یا نه ، ولی خیلی برام ضروری است این سوال و گفتم بپرسم...
    من اسکریپت پرداخت آنلاین بانک های پارسیان و سامان را دانلود کردم ...
    فرض کنیم من از بانک کد فعال سازی این سیستم رو گرفتم...
    حالا سوال اینه که من چطور به اسکریپت بگویم که مبلغ خرید فلان چیز مثلا 10000 تومن هست و شخص باید 10000 تومان از کارتش پرداخت بشود...

پیکربندی رو انجام دادم ولی نمیدونم چطور از طریق سایت با کد PHP با برنامه ارتباط برقرار کنم ، یعنی چه دستورات POST یا GET ارسال کنم....!Undecided

راهنمایی کنید ، خیلی فوری استConfused
    ممنونHeart
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۳:۴۶ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    scooter آفلاین
    عضو مهم

اعتبار: 3
    تشکرها : 239
    ( 54 تشکر در 42 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: مشکل در پرداخت آنلاین
    سلام یه نگاه به این بکن
    http://forum.majidonline.com/showthread....8%A7%D9%86

این فایل ورد رو هم موقع قرار داد بانک سامان بهت میده

فایل‌(های) پیوست شده
    .doc  Saman MP Specifications.doc (اندازه: 229.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 18)
    (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۵:۳۶ عصر، توسط scooter.)
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۵:۳۳ عصر
     تشکر شده توسط : faghani
    faghani آفلاین
    عليرضا فغاني

اعتبار: 4
    تشکرها : 255
    ( 85 تشکر در 61 ارسال )
    ارسال: #3
    من کلاس جدید نمیخوام...
    یک کلاس دانلود کردم ، ولی متاسفانه نمیدونم چطور میتونم مقادیر رو برای اسکریپت بفرستم!!!!Huh
    این اسکریپتی که میگم نوشته شده توسط iran-php.com هست و کامل تر از اونی است که معرفی کردی...

بازم ممنون...Heart
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۶:۴۱ عصر
     تشکر شده توسط :
    Poxer آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    تشکرها : 2
    ( 1 تشکر در 1 ارسال )
    ارسال: #4
    شاید توی کلاسی که شما دارید تابعی برای این کار وجود داشته باشد که با دریافت پارامتر مبلغ اتوماتیک شما را به درگاه انتقال پول بانک مورد نظرتون متصل کنه
    اگر نداشته باشه شما خودتون مچبورید براساس فایل Word ای که دوست عزیز اسکوتر قرار دادن این قسمت POST شدن اطلاعات رو به سمت سرور خودتون انجام بدین. که کار سختی هم نیست
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۸:۵۱ عصر
     تشکر شده توسط :
    mojtabajml آفلاین
    مجتبی جمالی

اعتبار: 2
    تشکرها : 20
    ( 119 تشکر در 72 ارسال )
    ارسال: #5
    نقل قول: حالا سوال اینه که من چطور به اسکریپت بگویم که مبلغ خرید فلان چیز مثلا 10000 تومن هست و شخص باید 10000 تومان از کارتش پرداخت بشود...
    به فایل راهنمای بانک سامان بیشتر دقت کنید :
    نقل قول: بسترسازي سمت فروشنده
    انجام تراکنش
    فروشنده خريدار را به نقطه‌اي مي‌رساند که آماده دريافت ‏پول و نهايي کردن خريد مي‌باشد. در اين نقطه فروشنده ‏بايد مراحل زير را دنبال نمايد:‏
    ‏1.‏ فروشنده ‏‎,‎‏ خريدار را به وب سايت شبکه بانکي مي ‏فرستد : خريدار به وب سايت شبکه بانکي فرستاده ‏‏(‏Redirect‏) مي شود. اهم مواردي که به اين سايت به ‏صورت متد ‏POST‏ داده مي شود عبارتند از:‏
    i‏.‏ Total Amount
    ii‏.‏ Merchant ID
    iii‏.‏ Reservation Number
    iv‏.‏ Redirect URL

‏ ‏Total Amount‏ مبلغ خريد مي باشد که فروشنده ‏مي خواهد از خريدار دريافت نمايد. ‏Merchant ID‏ کد ‏فروشنده است که براي شناسايي فروشنده در هر ‏تراکنش لازم است. فروشنده بهتر است از ‏Reservation ‎Number‏ بجاي ‏session‏ و ‏cookie‏ براي تعقيب رفت و ‏برگشت خريدار به وب سايت بانک استفاده کند. ‏آدرس شبکه بانکي براي ارسال پارامترها ‏https://acquirer.sb‏24‏‎.com/CardServices/controller‏ مي باشد. ‏همانطور که مشاهده مي شود اين وب سايت از ‏پروتکل وب امن و گواهينامه امنيتي استفاده مي ‏کند.‏
    ‏ شرح کامل پارامترهاي اجباري و اختياري که ‏فروشنده در اختيار بانک مي گذارد در ضميمه پ ‏آورده شده است.‏

‏2.‏ خريدار مشخصات کارت و رمز آن را در فرم مخصوص ‏وارد مي کند : در وب سايت شبکه بانکي، خريدار ‏اطلاعات کارت خود را شامل بر موارد زير بايد ‏وارد کند:‏
    i‏.‏ شماره کارت (‏PAN‏)‏
    ii‏.‏ کلمه عبور (‏PIN‏)‏
    iii‏.‏ تاريخ انقضاي کارت (‏Expire Date‏)‏
    iv‏.‏ CVV‏2‏

‏ توجه : موارد بالا در وب سايت شبکه بانکي ‏پياده سازي شده و فروشنده هيچ کار خاصي در موارد ‏بالا ندارد.‏
    ‏ ‏
    ‏3.‏ وب سايت شبکه بانکي خريدار را به وب سايت ‏فروشنده مي فرستد: وب سايت شبکه بانکي پس از ‏اتمام تراکنش، خريدار را دوباره به سايت ‏فروشنده به آدرس ‏RedirectURL‏ مي فرستد (‏Redirect‏ مي ‏کند) و فروشنده پارامترهاي پاس شده از وب سايت ‏شبکه بانکي را با متد ‏POST‏ دريافت مي‌کند. ‏پارامترهاي ارسالي عبارتند از:‏
    i‏.‏ Transaction State
    ii‏.‏ Reference Number
    iii‏.‏ Reservation Number

‏ فروشنده مي‌تواند بر اساس وضعيت تراکنش، ‏موفقيت‌آميز بودن تراکنش را تشخيص دهد. شرح کامل ‏پارامترها در ضميمه پ آورده شده است.‏
    ‏4.‏ فروشنده وضعيت تراکنش را تشخيص مي دهد و آنرا ‏چک مي نمايد: از روي فيلد وضعيت تراکنش فروشنده ‏مي تواند متوجه شود که آيا پرداخت موفقيت آميز ‏بوده است يا خير( مقدار دقيق اين فيلد و نحوه ‏تصميم گيري روي آن در ضميمه پ آورده شده است). ‏اگر خريد موفقيت آميز نبود فروشنده موظف است ‏خطاي به وجود آمده را با توجه به فيلد وضعيت ‏تراکنش براي خريدار شرح دهد و به او دقيقا ‏بگويد چه اتفاقي روي داده است. اگر وضعيت ‏تراکنش ‏OK‏ بود، فروشنده رسيد ديجيتالي (‏Reference ‎Number‏) را در پايگاه‌ داده خود جستجو مي‌کند. اين ‏کار به منظور جلوگيري از ‏Double Spending‏ يا دوبار ‏مصرف شدن يک رسيد ديجيتالي مي باشد.اين مسئله ‏کاملا به عهده فروشنده مي باشد زيرا اين رسيد ‏ديجيتالي به صورت منحصر به فرد (‏Unique‏) از طرف ‏بانک صادر مي شود و بانک در برابر دو بار مصرف ‏شدن رسيد ديجيتالي هيچ عکس العملي را نشان نمي ‏دهد. در صورت عدم وجود آن در بانک اطلاعاتي ‏فروشنده، ‏‎ Verify Web Methodرا با پارامترهاي زير ‏صدا مي‌زند:‏
    i‏.‏ Reference Number
    ii‏.‏ Merchant ID

‏ فروشنده بايد اين متد را صدا زند و به نتيجه ‏دريافتي از تراکنش اکتفا ننمايد. مقدار برگشتي اين ‏تابع بايد برابر مقدار کل خريد (‏Total Amount‏) باشد و ‏در غير اين صورت تراکنش داراي مشکل مي باشد. با ‏مقايسه اين مبلغ و مبلغ فاکتوري که فروشنده خود در ‏اختيار دارد 4 حالت زير ممکن است به وجود آيد:‏
    i‏.‏ اگر اين دو مبلغ برابر باشند، فروشنده مي ‏تواند سرويس خود را ارايه نمايد. ‏‏(مرحله5)‏
    ii‏.‏ اگر مبلغ پرداختي کمتر از مبلغ فاکتور ‏فروشنده باشد، فروشنده مي تواند پس از ‏اعلام به خريدار، کل سند را برگشت بزند.‏
    iii‏.‏ اگر مبلغ پرداختي بيشتر از مبلغ فاکتور ‏نزد فروشنده باشد، فروشنده مي تواند پس ‏از اعلام به خريدار، ما به التفاوت سندها ‏را برگشت بزند.‏
    iv‏.‏ خروجي اين تابع اگر منفي باشد بيانگر ‏رويداد خطايي مي باشد که شرح اين خطاها ‏نيز در ضميمه ب آورده شده است.‏

‏ شرح کل اين تابع نيز در ضميمه ب آمده است.‏

‏5.‏ تکميل روند خريد: در صورت درست بودن تراکنش، ‏فروشنده رسيد ديجيتالي را در رکورد مربوط به آن ‏Reservation Number‏ (که قبل از تراکنش به عنوان يک ‏پارامتر به بانک پاس داده شده و بعد از تراکنش ‏وب سايت بانک به فروشنده پاس داده است) در ‏پايگاه داده‌ خود ذخيره مي‌کند. در صورت درست ‏نبودن مبلغ انتقالي نيز رسيد ديجيتالي ذخيره ‏مي‌شود تا خريدار بتواند درخواست برگشت آن را به ‏فروشنده ارائه دهد هرچند عملا نبايد اين حالت ‏بوجود آيد. ‏
    ۱۳۸۹ تير ۲۳ ۰۹:۵۲ عصر
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS