• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در ارتباط با mysqli بجای mysql
سلام دوستان وقت بخیر
من یک مشکل دارم توی کانکشن mysqli به صورت لوکال البته.وقتی mysql کانکشن میزنم ارتباط برقرار میشه .ولی وقتی mysqli میذارم نه کانکشن برقرار میشه نه چیز دیگه ای کار میکنه.اول فکر کردم مشکل از xampp هست اون رو پاک کردم wampp نصب کردم بازم همون بود.توی ext فولدر php رو هم چک کردم php_mysqli.dll هم هست و توی خود phpadmin هم نوشته که mysqli ساپرت میکنه ولی هیچ کدوم از دستورات با mysqliکار نمیکنه.ت
این اررور رو میده
Fatal error: Call to undefined function mysqli_connect() in E:\PHP\PHP_86\databases.php on line 7

یک نکته رو هم بگم من پورت آپاچی رو برای اینکه اجرا بشه کردم 8080.با پورت 80 استارت نمیشد کردمش 8080 تا استارت بشه.

ممنون از راهنمایی دوستان
  پاسخ
تشکر شده توسط :
mysqli PHP extension نصب نشده. ابتدا این extension رو باید نصب کنید.
تا جایی که تو ویندوز حضور ذهن دارم اینطور بود که باید روی ایکن ومپ کلیک کرد، و در مسیر PHP -> PHP Extensions فعالش کرد.
یا اینکه داخل php.ini
کد:
extension=php_mysqli.dll
رو از حالت کامنت در اورد(با پاک کردن ";" از ابتدای خطش
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : esmaelzadeh
(۱۳۹۶ تير ۲۸, ۱۰:۴۹ ق.ظ)undefined نوشته: mysqli PHP extension نصب نشده. ابتدا این extension رو باید نصب کنید.
تا جایی که تو ویندوز حضور ذهن دارم اینطور بود که باید روی ایکن ومپ کلیک کرد، و در مسیر PHP -> PHP Extensions فعالش کرد.
یا اینکه داخل php.ini
کد:
extension=php_mysqli.dll
رو از حالت کامنت در اورد(با پاک کردن ";" از ابتدای خطش

داخل php.ini بررسی کردم و فعال هستش.سیمی کالون رو برداشتم و از حالت کامنت درآوردمش ولی باز کار نمیکنه.تو فروم های انگلیسی خیلی سرچ کردم . چیزهایی که اونها گفته بودن رو هم انجام دادم ولی نشد.اگثرا گفته بودن که از داخل php.ini فعالش کن در صورتی که این کار رو هم کرد بودم ولی نشد که نشد
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:داخل php.ini بررسی کردم و فعال هستش.سیمی کالون رو برداشتم و از حالت کامنت درآوردمش ولی باز کار نمیکنه.تو فروم های انگلیسی خیلی سرچ کردم . چیزهایی که اونها گفته بودن رو هم انجام دادم ولی نشد.اگثرا گفته بودن که از داخل php.ini فعالش کن در صورتی که این کار رو هم کرد بودم ولی نشد که نشد
چون خطا به همین دلیله و راه حلشم همینه. فکر میکنم شما هنوز موفق نشدی فعالش کنی.
wamp رو بعد از تغییراتی که دادی ریستارت کردی؟
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۶ تير ۲۹, ۱۲:۴۶ ب.ظ)undefined نوشته:
نقل قول:داخل php.ini بررسی کردم و فعال هستش.سیمی کالون رو برداشتم و از حالت کامنت درآوردمش ولی باز کار نمیکنه.تو فروم های انگلیسی خیلی سرچ کردم . چیزهایی که اونها گفته بودن رو هم انجام دادم ولی نشد.اگثرا گفته بودن که از داخل php.ini فعالش کن در صورتی که این کار رو هم کرد بودم ولی نشد که نشد
چون خطا به همین دلیله و راه حلشم همینه. فکر میکنم شما هنوز موفق نشدی فعالش کنی.
wamp رو بعد از تغییراتی که دادی ریستارت کردی؟

بله از ریستارت گذشته
این نسخه هارو من نصب کردم پاک کردم تست کردم نشد که نشد
XAMPP.v5.6.24
XAMPP.7.1.7
WampServer.v3.0.6.x64
EasyPHP-Devserver-17.0
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ممنون از همه دوستان که کمک کردن.مشکلم حل شد.یعنی میشه گفت اصلا مشکلی نبوده.یکی از دوستان خوب بنده اومده بود برا من یک نرم افزار php xdebog یک چی تو همین اسما بود نصب کرده بود که گویا اون هم مثل همین سرورها هست برای اجرای فایل های php.فایل های من با اون اجرا میشد.من یکدفعه متوجه شدم که اون رو پاک کردم دیدم درست شد.الان نزدیک 5 روز هست اسکول شدم.من چون تازه php رو هم شروع کردم یکی از دوستان زحمت این برنامه رو کشیده بود که بعد من خودم اومدم xampp و این چیزارو نصب کردم دیگه در جریان این برنامه نبودم که تا الان یکدفعه میخواستم یک برنامه رو پاک کنم این رو هم دیدم پاک کردم درست شد.به هر حال از کمک دوستان ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان