• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با هارد دیسک اکسترنال
من تاحالا هارد دیسک اکسترنال نداشتم کار نکردم.
امروز یکی بروبچ آوردن گفتن بزن به سیستم، با کابل USB، وصل کردم ولی هیچی نشد Big Grin
من اول فکر کردم لابد مثل فلش باید خودش بیاد بالا. البته شایدم کابلش ایرادی داشته.
مارک و مدلش اینه: ADATA Nobility NH92
توی اینترنت هم سرچ کردم چیزی درمورد اینکه مثلا درایوری چیزی داشته باشه و باید نصب کنی ننوشته بود! البته درایور برای ویندوز 98 زده بود، ولی برای XP و بالاتر نه.
البته شایدم چون ویندوز XP سرویس پک 2 بود نشناخت نمیدونم.

بنظر شما مشکل از چیه؟
این هاردهای اکسترنال به هر سیستمی وصل کنی خودش مثل فلش با پروتکل USB Mass storage و Plug & Play این حرفا میاد بالا یا نه جور دیگس؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،
من همه هاردهایی که دیدم تا حالا خودشون بالا میان، نیازی به درایور یا کار خاصی نبوده.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza vejmad
نقل قول: البته شایدم چون ویندوز XP سرویس پک 2 بود نشناخت نمیدونم.
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
هنوز همون سیستم قدیمی نفتی رو داری Smile
مشکل از هارد نیست مشکل از سیستم توئه
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad ayoubsys
(۱۳۹۵ مهر ۱۴, ۰۲:۴۰ ق.ظ)Reza نوشته:
نقل قول: البته شایدم چون ویندوز XP سرویس پک 2 بود نشناخت نمیدونم.
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
هنوز همون سیستم قدیمی نفتی رو داری Smile
مشکل از هارد نیست مشکل از سیستم توئه
ویندوز ایکس پی ویندوزه خوبیه. خصوصا برای سیستمهای قدیمی فکر کنم سبک تر از 7 باشه.
اول و آخرش هم مثلا فکر میکنی ویندوز 7 با ایکس پی چقدر فرق داره؟ خر همون خره فقط پالونش عوض شده!
البته یه مزایایی نسبت به XP در 7 هست، ولی خیلی ضروری نیست.
من دوجا سیستم باهاش کار میکنم یکیش رو اصلا من نصب نکردم و سیستمش هم قدیمی نیست ولی روش ویندوز XP نصب کردن پرسیدم چرا گفتن چون نصب شبکه ایناش راحت تره. یه سیستمی هست چندتا تین کلاینت بهش شبکه شدن.

ضمنا هارده درست شد. یه کابل دیگه پیدا کردم مستقیم هم وصل کردم پشت کیس (قبلا از طریق یک کابل چند متری افزایش طول بود). البته به زور میاد بالا ولی بهرحال مشکل حل شد. فک کنم محل اتصال کابل به هارد هم یخورده مشکل داره گاهی قطعی میده. شایدم بخاطر ضعیف بودن قدرت برق USB باشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
درود

اینو میگم برای بقیه شاید بدردشون بخوره Angel
نقل قول:بنظر شما مشکل از چیه؟
این هاردهای اکسترنال به هر سیستمی وصل کنی خودش مثل فلش با پروتکل USB Mass storage و Plug & Play این حرفا میاد بالا یا نه جور دیگس؟
باید خودش نصب بشه، مگر اینکه:
1- به USB 3 نیاز داشته باشه - که معمولا همینه
2- برق مورد نیازش توسط اون پروت USB تامین نشه - معمولاً برای پورت های جلوی کیس PC پیش میاد
3- پورتش یا کابلش خراب باشه
4- تقلبی باشه. Angel یعنی یک فلش دیسک + دو تکه آهن سنگین داخلش کرده باشن

ADATA برند خوبیه، توی بنچمارک هاشون هم سرت بالاتری نسبت به بیشتر برند ها داره

نقل قول:ویندوز ایکس پی ویندوزه خوبیه. خصوصا برای سیستمهای قدیمی فکر کنم سبک تر از 7 باشه.
دقیقا... ولی حیف دیگه منسوخ شده
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان