• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشورت در مورد اجرای پروژه استارتاپی به صورت درصدی
سلام دوستان

یک کار استارتاپی مشابه اسنپ (Snapp - اسنپ - اپلیکیشن درخواست خودرو - تاکسی آنلاین) پیشنهاد شده که با محاسبه های انجام شده در صورت موفقیت 50 تا 500 میلیون در ماه درآمد ناخالص حاصله هستش. پیشنهاد همکاری به صورت مشارکت 30 درصدی از درآمد خالص هستش(بابت اجرا و پشتیبانی فنی هزینه ای پرداخت نمی کنند). به عنوان یک پیمانکار شرایط رو چطور ارزیابی می کنید؟ به عنوان کارفرما هم نظری داشتید لطف می کنید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
معمولا درصد به همین صورت که باز بستگی به هزینه های شما داره
به نظر من مبلغ پیشنهادی مناسبه به شرطی که شما هم هزینه های طراحی و اجرا و پشتیبانی رو به صورت دقیق محاسبه کنید و ببینید با این درصد سوده هست برای شما یا خیر
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
تشکر شده توسط : Muhammad-Ali
(۱۳۹۶ تير ۱۳, ۱۱:۱۲ ب.ظ)Maysam.m نوشته: سلام
معمولا درصد به همین صورت که باز بستگی به هزینه های شما داره
به نظر من مبلغ پیشنهادی مناسبه به شرطی که شما هم هزینه های طراحی و اجرا و پشتیبانی رو به صورت دقیق محاسبه کنید و ببینید با این درصد سوده هست برای شما یا خیر
ممنون از راهنماییتون، فعلا فقط طراحی سایت هستش و با بررسی اولیه ظاهراً چیز سنگینی نیست. ولی باز تا تجزیه و تحلیل اولیه صورت نگیره نمیشه دید مناسبی پیدا کرد به نظرم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه پروژه ای مثل اسنپ که بتونه موفق بشه کار یک نفر نیست و یه تیم باید پشتش باشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : Muhammad-Ali undefined
(۱۳۹۶ تير ۱۳, ۱۱:۳۵ ب.ظ)admin نوشته: یه پروژه ای مثل اسنپ که بتونه موفق بشه کار یک نفر نیست و یه تیم باید پشتش باشه
دقیقاً همینطوره، نکته قابل توجه و تذکر خیلی بجایی بود. و با پیشرفت کار مسلماً باید افرادی به کار اضافه بشن و هزینه های اونها هم مدنظر قرار بگیره.

پس دوستان از لحاظ درصد به نظرتون 30 درصد ی چیز عرفی هستش؟

(البته میدونم که موارد بسیاری برای تعیین درصد دخیل هستند که میبایست در قرار داد لحاظ بشن)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به نظرم،
کارفرما اگر به کارش مطمئن باشه تا حد ممکن از اینطور مشارکت ها دوری میکنه و میره سراغ راه حل های بهتر مثل استفاده از حمایت مالی شتاب دهنده ها. الان شتاب دهنده ها تا 80 میلیون کمک مالی میکنن و تنها بین 10 الی 15 درصد سود پروژه رو میخوان.
از طرفی درصد بالایی بهتون پیشنهاد دادن، که شاید به منظور فریب دادن توسعه دهنده باشه.

در کل من اگر باشم این پیشنهاد رو قبول نمیکنم و مثل پروژه های معمول هزینه انجام کارُ ازشون میگیرم.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
(۱۳۹۶ تير ۱۴, ۱۰:۳۸ ق.ظ)undefined نوشته: به نظرم،
کارفرما اگر به کارش مطمئن باشه تا حد ممکن از اینطور مشارکت ها دوری میکنه و میره سراغ راه حل های بهتر مثل استفاده از حمایت مالی شتاب دهنده ها. الان شتاب دهنده ها تا 80 میلیون کمک مالی میکنن و تنها بین 10 الی 15 درصد سود پروژه رو میخوان.
از طرفی درصد بالایی بهتون پیشنهاد دادن، که شاید به منظور فریب دادن توسعه دهنده باشه.

در کل من اگر باشم این پیشنهاد رو قبول نمیکنم و مثل پروژه های معمول هزینه انجام کارُ ازشون میگیرم.
خیلی ممنون از توضیحات عالی ای که لطف کردی
در همون وهله اول که مبالغ و درصد رو دیدم شبیه حرفهای شما به فکرم خطور کرد . . . در مکالمه ای هم که داشتیم بحث درصد رو خدمتتشان عرض کردم که گفتند: به نظر ما کسی که با جان و دل بخواد کار کنه و کار رو کار خودش ببینه این 30 درصد حقش هست . . .

دستت درد نکنه حداقل باعث شدی برم شتاب دهنده ها رو ی براندازی کنم. اطلاعات زیادی در موردشان نداشتم!

نقل قول:مقدار سرمایه گذاری شتابدهنده فارابی در این مرحله می تواند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند. اما بخش دیگری از هزینه ها نیز که شامل فضای کاری، اینترنت، چایی و قهوه و سایر خدمات شتابدهنده است به صورت ثابت و برای هر استارتاپ ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته می شود. پس به صورت خلاصه تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان نقدی و ۲۵ میلیون تومان غیرنقدی بر روی هر استارتاپ سرمایه گذاری خواهیم کرد.
http://farabi.ac/faq

دوستان چون برای خودم سوال شد و تماس گرفتم خدمت یکی از شتاب دهنده ها و سوال کردم، جهت اطلاع عرض کنم که:
شتاب دهنده ها هزینه تیم فنی رو هم پرداخت می کنند. یعنی اگر صرفاً ایده پرداز باشیم، هزینه تیم فنی اجرایی، جزء همون سرمایه ای میشه که شتاب دهنده ها تقبل می کنند.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
عجیه به منم همچین چیزی گفتن البته قیمت خواستن

تیم داریم مشکلی نیست ولی فکر کنم خیلی دردسر داشته باشه

اپ و سایت فکر می کنید برای این کاری باید قیمت چقدر داد؟

خود طرف که نظرش روی 30 میلیون برای اپ و سایت . ولی معمولا این پروژها خیلی فرسایشی هستند و به نظر من کم هست
  پاسخ
جلب نظر شتاب دهنده ها کار آسونی نیست و به راحتی امکانات و سرمایه در اختیار هر کسی قرار نخواهند داد.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
(۱۳۹۶ تير ۱۴, ۱۱:۵۰ ق.ظ)reza_khan2006 نوشته: عجیه به منم همچین چیزی گفتن البته قیمت خواستن

تیم داریم مشکلی نیست ولی فکر کنم خیلی دردسر داشته باشه

اپ و سایت فکر می کنید برای این کاری باید قیمت چقدر داد؟

خود طرف که نظرش روی 30 میلیون برای اپ و سایت . ولی معمولا این پروژها خیلی فرسایشی هستند و به نظر من کم هست
احتمالش هستش همین پیشنهادی که به شما دادن باشه، چون منم با ارسال رزومه به آگهی ها باهشون ارتباط پیدا کردم.
اما ایشان از همون ابتدا کار درصدی رو مد نظر قرار دادن!
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان