• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل در كدنويسي
سلام
من با زبانهاي زيادي اشنا هستم و با asp سايت ساده اي رو طراحي كرده ام حالا مي خوام php رو ياد بگيرم كتابهاي متعدد در اينترنت رو مطالعه كردم
همه در مورد متغيير و if و for و توابع و ... است كه شبيه ديگر زبان هاست
الان نمي دونم چطور بايد ادامه بدم البته مقالات css و jscript رو هم نگاهي كردم كه css رو استفاده كردم ولي jscript رو نفهميدم
لطفا بگيد بايد چكار كنم تا يه سايت ساده با پايگاه داده طراحي كنم
مثلا يه منو داريم در بغل صفحه ميخام وقتي در گزينه اول كليك مي كنم تو همون صفحه در قسمت وسط يه متي از جدول با id برابر با يك نمايش داده بشه و با كليك روي گزينه دوم متن از جدول با id برابر با 2 نمايش داده بشه چطور منوي طراحي شده با html رو با php متصل به پايگاه داده مرتبط كنم مثل data list يا grid viewدر asp
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بیشتر توضیح بدین
ولی در مورد پایگاه داده و کار با اون همین جا موضوعات زیاد در رابطه با اون ایجاد شده و جواب های خوبی داده شده
و هم می تونی توی گوگل سرچ کنی هستش خیلی هم واضح چون چیزه پیچیده ای نیست .BlushBlush
  پاسخ
تشکر شده توسط : fahim1384 mamali_rush sahar68
با تشكر
ولي در مورد پايگاه داده ها فقط اطلاعاتي در مورد وصل و ويرايش و ... پيدا كردم ولي نمي دونم چطور منوي طراحي شده با html رو با php مرتبط كنم و تو a href درون html چي بنوسم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب فهمیدم چی میگی این یه نمونه برای شما
کد پی‌اچ‌پی:
for($i=0;$i<$num;$i++)

{
$row mysql_fetch_row($result);

echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[14] </b> </td>";
echo 
'<td align=center  class=listbodyp> <b> <font color="#00CC66"> '.$row[11].'  </font> </b> </td> ';
echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[9] </b> </td>";
echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[8] </b> </td>";
echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[7] </b> </td>";
echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[6] </b> </td>";
echo 
"<td align=center  class=listbodyp> <b> $row[13] </b> </td>";

پاسخ
تشکر شده توسط : fahim1384 mamali_rush sahar68 shgninc
خيلي ممنون از جوابتان
اين كد تو هر سطر جدول فيلدي از پايگاه داده رو چاپ مي كنه من مي خوام بدونم وقتي يك منو با ul و il مي سازم a href اون رو چطور بنويسم كه شامل فيلدي از جدول با id خاص باشه مثلا وقتي تو منو پزشكي رو انتخاب مي كنم بره و از پايگاه داده اون فيلد هايي رو بياره كه فيلد نوع خبر اون برابر با پزشكي باشه Huh
مثلا اين كد تو asp است من معادل اون رو تو php مي خوام كه اينجا NewsTitle نوع خبر و NewsId اي دي خبر در پايگه داده استSad

کد پی‌اچ‌پی:
<a href="<%# Eval("NewsId","shownews.aspx?nid={0}") %>"><%# Eval("NewsTitle") %></a> 
  پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام می تونی از این مثال استفاده کنی دوست من
کد پی‌اچ‌پی:
echo " <a href=\"./Del_user.php?ID=".$row['5']."\">حذف کاربر</a>  "
و برای چاپ هم می تونی از این استفاه کنی
کد پی‌اچ‌پی:
session_start();
echo  
$_REQUEST['ID']; 
امید وارم بهتون کمک کنه
  پاسخ
تشکر شده توسط : mamali_rush sahar68 fahim1384
دوست عزیز سعی کنید در سایت زیر کامل جستجو و مطالعه کنید. حتما جوابهایتان را پیدا می کنید.
http://w3schools.com/php/
سایت کامل، مفید و مختصری است...Wink
سالهــــا مـــــى گــــــذرد، حادثه ها مى آید
انتظـــــار فـــــــرج از نیمـــــه خــــــرداد کشم

[عکس: ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
  پاسخ
تشکر شده توسط : fahim1384
خيلي خيلي ممنون از راهنماييتان تقريبا فهميدم بايد چكار كنم ولي هنوزم سوالات زيادي دارم كه به راهنمايي شما دوستان نيازمندمHuhHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بفرمایید اگه بتونیم جواب میدیم
AngelAngelAngel
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان