• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیریت ورود گروه کاربران
سلام
دو جدول یکی مسافر و دیگری مالک داریم
برای ورود به این افراد به سیستم ،ایمیلی که موقع ثبت نام ازشون گرفتیم،به عنوان نام کاربری هست.
مشکل اینجاست من نمیدونم بهتره ایمیل رو برای تمام گروه ها یونیک بگیرم یعنی علاوه بر اینکه، دو مسافر ایمیل متفاوت داشته باشن ، یک مسافر از جدول مسافرین هم در مقایسه با یک مالک از جدول مالکین هم ایمیل متفاوت داشته باشن؟

چون میخوام یه صفحه لاگین داشته باشم باید موقع وارد شدن ایمیل اول چک کنم این ایمیل متعلق به جدول مسافرین هست یا مالکین بعد براساس مقدار تایپ که برای هر جدول هست مثلا تایپ مسافر 1 ومالک 2، از اونجا هدایت کنم به پنل خودش،حالا اگر یه مالک ومسافر ایمیل یکسان داشتن مشکل پیش میاد.

به نظرتون هر کدوم صفحه لاگین جداگانه داشته باشن بهتر نیست؟

چه راه حلی بهم پیشنهاد میدین؟

ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دوست عزیز شما برای مسافر و مالک یک جدول در نظر بگیر، یک جدول درست کنید به اسم user و هر دوی این کاربران رو در اون جدول ثبت کنید، در جدول یک فیلد هم به اسم Type بزارید و مقدار اون فیلد رو برای مالک 0 و برای مسافر 1 بگذارید.

خصوصیات این دو کاربر رو هم که احتمالاً فیلدهای متفاوتی دارند، در دو جدول متفاوت بگذارید و توسط Join کاربران رو به هم ارتباط بدید.

پس از لاگین با توجه به نوع کاربر از جدول مربوطه استفاده کنید.
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : M.J navidsb
(۱۳۹۴ تير ۱۶, ۱۱:۲۲ ق.ظ)hamid_80386 نوشته: دوست عزیز شما برای مسافر و مالک یک جدول در نظر بگیر، یک جدول درست کنید به اسم user و هر دوی این کاربران رو در اون جدول ثبت کنید، در جدول یک فیلد هم به اسم Type بزارید و مقدار اون فیلد رو برای مالک 0 و برای مسافر 1 بگذارید.

خصوصیات این دو کاربر رو هم که احتمالاً فیلدهای متفاوتی دارند، در دو جدول متفاوت بگذارید و توسط Join کاربران رو به هم ارتباط بدید.

پس از لاگین با توجه به نوع کاربر از جدول مربوطه استفاده کنید.

این حالت رو در نظر بگیریم که من هم مالک باشم وهم مسافر وبا یک ایمیل ثبت نامی،ثبت نام کرده باشم.یعنی دو رکورد مشابه هم با دو type متفاوت.
موقع ورود مشکل پیش میاد.

اخه من میخوام اگر با یک ایمیل به عنوان مسافر ثبت نام کردم با همون ایمیل بتونم به عنوان مالک تو فروم مالک ثبت نام کنم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خب اینطوری نمیشه یه type سومی هم برای کسانی که هم مسافر و مالک هستند در نظر بگیرید؟ باید بشه...
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان