• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محدودیت حداکثر تعداد فایل یا زیردایرکتوری
Smile 
سلام.

در یک پروژه برای ذخیره کردن عکس و آواتار کاربر، من تصمیم گرفتم ID آن کاربر رو نام فایل قرار بدم تا تداخل نام نشه و در ضمن هرکدام از آنها رو در یک Sub Directory مخصوص به صورت زیر قرار بدم:

wwroot/my-project/images/avatars
wwroot/my-project/images/user-pics

1- دقیقه 90 به ذهنم رسید اگه مثلا تعداد کاربرها زیاد بشه، به همان تعداد فایل در دایرکتوری های بالا خواهیم داشت. ایا این امر برای سیستم فایل ما مشکلی ایجاد نمی کنه؟ (از لحاظ محدودیت حداکثر تعداد و یا کند شدن سرعت دسترسی یا ...)

2- اصلا محدودیت حداکثر تعداد فایل یا زیردایرکتوری در یک دایرکتوری در حال حاضر وجود داره؟ به چه صورته؟

3- روش صحیح تر اینکار رو هم اگر کسی می دونه لطفا بگه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
1- !
2- !
همین هم روش خوبیه!
می تونی هم از یک رشته رندم استفاده کنی که امن تره!
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 Reza Atabak
فکر نمیکنم محدودیتی وجود داشته باشه، من لینوکس زیاد سرم نمیشه، ولی سرور ویندوز بعید میدونم محدودیتی داشته باشه
آخه ضرری به سرور میزبان نمیزنه که محدویت بزارن!
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Atabak hidensoft
سوال دومتون (2)، بستگی به نوع filesystem تون داره
مثلا fat32, ntfs, ext3,‌ ...
که هر کودوم ظرفیت خودش رو داره
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza oia Atabak
فورگت پسورد کردی حسین ؟! Smile
  پاسخ
تشکر شده توسط : hidensoft hosseintdk775 Reza
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۳۱, ۱۰:۲۷ ب.ظ)hosseintdk775 نوشته: سوال دومتون (2)، بستگی به نوع filesystem تون داره

منم می دونم این سیستم فایل ها محدودیت هایی دارن. fat32 خیلی محدوده و لی دیگه مرده. برای مین گفتم در حال حاظر!

اما ایا مثلا ext3 و یا ext4 که ممکنه برای سرور های لینوکس که مد نظر منه، استفاده بشه، به این لحاظ دچار محدودیته؟ یا محدود میشه؟
چون فایل سیستم های لینوکس خیلی پیشرفته هستند.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ خرداد ۰۱, ۰۹:۳۸ ق.ظ)oia نوشته: فورگت پسورد کردی حسین ؟! Smile

چرا گاهی سر می زنم Smile

(۱۳۹۱ خرداد ۰۱, ۱۰:۵۸ ق.ظ)Atabak نوشته:
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۳۱, ۱۰:۲۷ ب.ظ)hosseintdk775 نوشته: سوال دومتون (2)، بستگی به نوع filesystem تون داره

منم می دونم این سیستم فایل ها محدودیت هایی دارن. fat32 خیلی محدوده و لی دیگه مرده. برای مین گفتم در حال حاظر!

اما ایا مثلا ext3 و یا ext4 که ممکنه برای سرور های لینوکس که مد نظر منه، استفاده بشه، به این لحاظ دچار محدودیته؟ یا محدود میشه؟
چون فایل سیستم های لینوکس خیلی پیشرفته هستند.

چندان تخصصی اطلاعی ندارم Smile
ولی تا جایی که می دونم اینم محدودیت خودش رو داره.

یه گوگل کنید در این باره بحث هست و آمار و ارقامی هم در این باره وجود دارن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بله در تمامی فرمت ها محدودیت تعداد وجورد داره. در یک مقاله خونده بودم که در لینوکس بهتره بیشتر 1000 تا رو در یک فولدر ذخیره نکنید. چون سرعت جستجو پائین میاد. وحید فکر کنم بهتر بتونه راهنمایی کنه در این مورد
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786
در مورد فایل سیستم ها اکثرا عدد بالایی از تعداد فایل در یک فولدور رو ساپورت میکنن. توی صفحه ویکی پیدا هر فایل سیستم برید اطلاعات دقیق رو گذاشته.

ولی به نظر من این که همه فایل ها رو توی یه پوشه بریزید اشتباه. بهتره بر اساس یه معیاری دسته بندی کنید ( ورد پرس نمونه خوبیه در این مورد )
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:
FAT aka FAT16
FAT, for File Allocation Table, is the successor to the original FAT12 filesystem that shipped with MS-DOS many, many years ago.
Maximum disk size: 4 gigabytes
Maximum file size: 4 gigabytes
Maximum number of files on disk: 65,517
Maximum number of files in a single folder: 512 (if I recall correctly, the root folder "/" had a lower limit of 128).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FAT32
FAT32 was introduced to overcome some of the limitations of FAT16.
Maximum disk size: 2 terabytes
Maximum file size: 4 gigabytes
Maximum number of files on disk: 268,435,437
Maximum number of files in a single folder: 65,534
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NTFS
NTFS, or "New Technology File System" introduced with Windows NT, is a completely redesigned file system.
Maximum disk size: 256 terabytes
Maximum file size: 256 terabytes
Maximum number of files on disk: 4,294,967,295
Maximum number of files in a single folder: 4,294,967,295

منبع: http://ask-leo.com/is_there_a_limit_to_w..._hold.html
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان