• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه تعداد اعضا لاگین شده
با سلام اساتید بزرگوار

من یک کنترل پنل با پی اچ پی نوشتم برای یک هدف خاص .. که یک کاربر ادمین و x کاربر معمولی داره حالا من:
1- چطوری میتونم بدونم کدوم کاربرها الان آنلاین هستند؟
2- اگه یکبار رو حذف بکنم چطوری میتونم session لاگینش رو سریع حذف کنم تا جلوی ادامه فعاللیتش گرفته شه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
سوال اول: میتونی یه جدول درست کنی و کاربرهایی که لاگین کردن رو توش اینسرت کنی مثلا من لاگین کردم همزمان ای دی و یا اطلاعات من توی دیتابیس ذخیره بشه موقع خروج هم اون ای دی و یا اطلاعاتو از جدولت پاک کن

سوال دوم : خب سشنو نابود کن و یا به اصطلاح unset کن
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys
سلام و وقت بخیر

بصورت تئوری :

1- در ابتدای صفحه index مدیریت و دیگر صفحات مدیریت یک کوئری ایجاد کنین که زمان حال رو در فیلدی از هر ادمین update شود.
سپس در صفحه ای که ادمین های انلاین را نمایش میدهد ، کافی هست table ادمین را شرط قرار دهید (فیلد بالا که تایم در اون ذخیره میشود را شرط قرار دهید) تا از زمان حال تا دو دقیقه قبل را برگرداند. و این ادمین ها بقولا انلاین حساب میشوند.

2- در ابتدای هر صفحه ی مدیریت ، شرط قرار دهید که اگر کاربری ققل شده باشد یا حذف ، شسن های مربوطه خالی شوند.
همچنین میشه باز در ابتدای صفحات مدیریتی شرطی را قرار داد که ip های خاطی(که در دیتابیس ثبت کرده اید) اجازه دیدن و لود فایل های مدیریت را نداشته باشند.

موفق باشین. ارادتمند

---------------------

(ببخشید فرشاد جان ، پست ها هم زمان بود. ارادتمند)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ممنون از راهنمایی شما اساتید عزیز ولی برای هر کاربری که لاگین میکنه یک سشن ایجاد میکنم که حاوی اطلاعاتی همچون نام کاربری و .. است خب فرض کنید الان 10 نفر جدگانه لاگین کردن و برای هرکدوم یک سشن ساخته شده ..آیا میتونم تعداد سیشن های ساخته شده رو به دست بیارم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:(ببخشید فرشاد جان ، پست ها هم زمان بود. ارادتمند)
فدات اینجا تاپیک من که نیست .خخخخخخخخخخخ (حرف alaa بود اینجا خرجش کردم)

نقل قول:ممنون از راهنمایی شما اساتید عزیز ولی برای هر کاربری که لاگین میکنه یک سشن ایجاد میکنم که حاوی اطلاعاتی همچون نام کاربری و .. است خب فرض کنید الان 10 نفر جدگانه لاگین کردن و برای هرکدوم یک سشن ساخته شده ..آیا میتونم تعداد سیشن های ساخته شده رو به دست بیارم؟
شما همون سشن ایجاد شدرو دیتابیس ذخیره کن هنگام ورود بعدش میتونی کوئری بزنی ببینی چند نفر انلاین هستن دیگه
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان