• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مجوز انتشار یک نرم افزار رایگان
سلام،
یک شرکت قصد داره محصول نرم افزاری خودش رو به صورت رایگان منتشر کنه.
موضوعی که روش حساس هستند و توقع دارن کاربر به اون احترام بذاره رعایت قوانین نرم افزار و امانت داریه.

نرم افزار رایگان هستش اما از اونجایی که تحت وبه و با php نوشته شده منبع اون به راحتی قابل مشاهده و تغییر هست.

تا به اینجا و تا جایی که من اطلاع دارم قوانین و مقرراتشون به این صورته که:
نرم افزار کاملا رایگان بوده و حق استفاده تجاری برای هیچ کس مجاز نیست.
امکان تغییر منبع(کد)، توسعه و اصلاح نرم افزار مجاز است اما انتشار ان فقط با تایید شرکت و در سایت رسمی نرم افزار مجاز میباشد.

میخواستم بدونم که مجوز(لایسنس) برای انجام چنین کاری وجود داره؟

و یک مورد دیگه، امکان ثبت یک محصول به نام شرکت یا شخص وجود داره؟ به چه صورتی هست.

هی بهشون میگم ازاد منتشرش کنید قبول نمیکنن Big Grin
ممنون
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یواش یواش قبول میکنن، هنوز با قابلیت هایی که ایرانی ها دارن آشنا نیستن Big GrinTongue
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined
بین دوستان کسی در این مورد اطلاعی نداره؟
من شنبه باید جواب پس بدم Angel
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این سوال رو توی انجمن Linuxreview مطرح کن یا ubuntu.ir بلافاصله جواب میگیری.پیشنهاد من اولیه
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
هدفشون از این ارایه رایگان چیه؟
می خوان free-software (نرم افزار رایگان) باشه؟
نمیشه سورس رو کد کرد؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:می خوان free-software (نرم افزار رایگان) باشه؟

اره، منتها با اون دو قانونی که براش در نظر گرفتن.

نقل قول:نمیشه سورس رو کد کرد؟

این یه قسمتش دست منه Big Grin
میشه، اما از نظر من درست نیست.
کارهای دیگه ای هم میشه انجام داد مثلا الان هم یک CMS دیگه داریم که هسته ی اون روی سرورهای شرکت هستش و کاربران، سایت های خودشون رو از روی سرور شرکت به روز رسانی میکنن در حالی که اطلاعات و پایگاه داده روی هاست شخصیشونه.

هدفم اینه که این محصول رو ببرم سمت نرم افزار های ازاد(الان قبول نمیکنن).
احتمال زیاد علاوه بر اون، احتمالا CMS شخصی خودم در ماه های اول رایگان یا متن باز منتشر شه و بعد از مدتی مجوزش رو تغییر بدم.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اما انتشار ان فقط با تایید شرکت و در سایت رسمی نرم افزار مجاز میباشد.
این یه قسمتش مشکل ساز میشه.
وقتی یکی یه سورسی رو تغییر میده تایید شرکتش برای انتشار دیگه چیه؟ چرا؟
اگر اینطوره می تونین برای خودتون یه مجوز انتشار تعریف کنین. من تا به حال یه همچین مجوزی رو ندیدم (شاید باشه ولی من اطلاع نداشته باشم)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:وقتی یکی یه سورسی رو تغییر میده تایید شرکتش برای انتشار دیگه چیه؟ چرا؟

در درجه ی اول قصد دارن فقط یک جا به عنوان محل دریافت نرم افزار و سایر مواردش باشه(یه جور تمرکز میشه گفت).
در درجه دوم اگر این سورس قراره فقط توسط اون شخص استفاده شه(غیر تجاری) و هدف انتشار اون نباشه مشکلی نداره اما اگر بخواد این تغییرات رو در اختیار دیگران قرار بده هدف شرکت اینه که سورسها رو بررسی و در صورت لزوم تغییر بدنش(یه جور کنترل که دلایل زیادی برای این کار دارن که البته یه سری هاش رو خودم هم نمیدونم اما این دو قانون رو لازم دارن).
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اگر اینطوره می تونین برای خودتون یه مجوز انتشار تعریف کنین. من تا به حال یه همچین مجوزی رو ندیدم (شاید باشه ولی من اطلاع نداشته باشم)

در صورت تعریف یک مجوز انتشار موضوع مهم اینجاست که پس از تخلف، مرجع معتبری به منظور رسیدگی به شکایات وجود داره؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اینجا ایرانه. برای مجوز آزاد هم چیزی در دسترس نیست.
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان