• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متن در div
چه مشخصه ای از div باعث میشه که اندازه اون با متن بلند زیاد نشه و از چند خط برای نمایش متن استفاده کنه؟
در واقع وقتی تعداد حروفی که می نویسم به اندازه div میشه، با حرف بعدی div یه کم بزرگتر از عرضی که بهش دادم میشه در حالی که من میخوام حروف جدید رو به خط بعدی منتقل کنه...
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به این میگن خاصیت wrap text . این مثال رو ببینید :
کد css
کد:
div {
  background-color:#FF00FF;
  width:200px;
  height:60px;
}

p {
  white-space:normal;
}
کد html:
کد:
<div  >
<p>my name is pari daryayi and i am nice and clever</p>
</div>
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 miladr24 cyletech
نه آفرین. خوشم اومد. به نقل از خودت، خوشگل و باهوشی Wink ولی بذار یکم حالتو بگیرم Big Grin (یادت باشه قول دادی روحیتو از دست ندی) Smile
نقل قول:به این میگن خاصیت wrap text
لازم به ذکر هست که text-wrap اصلا فعلا در هیچ مرورگری ساپورت نمیشه و از پراپرتی های موجود در CSS3 به حساب میاد.

نقل قول:background-color:#FF00FF;
توی css با حروف بزرگ نوشتن مفهومی نداره. جهت خلاصه نویسی اینجور کدهای هگزا رو مختصر میکنن. مثلا جای #ffffff یا white که هردو مشخص کننده رنگ سفید هستند، مینویسن #fff .
واسه زیبایی و فهم بهتر پراپرتی ها و مقادیرشون حتما مقادیر رو از دو نقطه( : ) یک فاصله بده. اینو توی مقاله گوگل هم خونده بودم علاوه بر اینکه کریس کایر هم گفته بود.

نقل قول:<div >
میدونم HTML5 سختگیر دیگه نیست ولی در هر صورت بهتره یکم اون قوانین سختگیرانه XHTML رو که باهاش عادت کردیم روی اسنادمون پیاده کنیم. شما هم همیشه در گذاشتن فاصله افراط میکنید. نکن دیگه Tongue

نقل قول:white-space:normal;
پراپرتی white-space تا حدودی نیاز دوستمون رو برطرف میکنه ولی ربطی به word wrapping نداره. مثلا شما فرض کن، از همین پراپرتی استفاده کردی و یک کلمه داری که حروفش به هم چسبیده و طولانی هست، این پراپرتی روی فاصله ها تمرکز میکنه در نتیجه اون کلمه درازه از باکس ما میزنه بیرون. نمونش:
کد:
<style>
div {
  background-color:#FF00FF;
  width:200px;
  min-height:60px;
}

p {
  white-space: normal;
}
</style>
<body>
<div>
<p>my name is pari daryayi and i am nice and clever. alireza: "and she is so cute and polite"paryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy</p>
</div>
</body>
ولی وقتی از word-wrap استفاده کنی این مشکل هم برطرف میشه و ادامه اون کلمه درازه در خط بعدی قرار میگیره.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : miladr24 pary_daryayi
oOoOoOoO ؛
خوشحالم که یک مثال کوچولو اینقدر آدما رو به تحقیق وا میداره .... سرافرازم کردید ...
نقل قول:میدونم HTML5 سختگیر دیگه نیست
من هم مثل html5 هستم ... شما هم سخت نگیر..
راستی هنوز سر قولم هستم Tongue
آرام باش ؛ توكل كن ؛ تفكر كن و سپس آستينها را بالا بزن , آنگاه دستان خداوند را خواهي ديد كه زودتر از تو دست به كار شده است.امام علي عليه السلام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
حال گیری جای خود علیرضا Big Grin، اما گفتی text-wrap داغ دلمو تازه کردی

لطف کن اگر وقت داری پیگیر این تاپیک شو. من نمیرسم تست بزنم. هر کی میبینتش میگه سایتتون بهم ریختس!
صالحم که دمش گرم، سایز تگ ها رو واسه مونیتور خودش ست کرده Big Grin
خیلی ممنون Heart
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان