• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماژول نویسی
سلام و عرض ارادت خدمت اساتید
میشه ساده بگید این قضیه ماژول و ماژول نویسی کلا چیه ؟
مثلا توی یه cms می گن شما بدون دانش برنامه نویسی می تونی ماژول نویسی می کنی ؟
ممنون می شم ساده بگید ...
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۹ دى ۲۴, ۰۵:۲۳ ب.ظ)paull نوشته: مثلا توی یه cms می گن شما بدون دانش برنامه نویسی می تونی ماژول نویسی می کنی ؟
میشه لطفا منبع این حرف رو بگید؟
من فکر می‌کنم کل سی‌ام‌اس ها ادعاشون این هست که با توجه به ساختاری که اون‌ها برای ما بوجود میارن، بدون دانش برنامه‌نویسی می‌شه در همون حدی که اون‌ها در نظر گرفتن (که تمام سعیشون رو می‌کنن که این حد وسیع‌تر باشه) سایتی رو بسازیم.
اما برای اضافه کردن قابلیت‌های جدید (گذاشتن پلاگین و کامپوننت و... در کنار اون سیستم‌ها) شما حتما به دانش برنامه‌نویسی نیاز دارید. اتفاقا علاوه بر دانش برنامه‌نویسی، نیاز به مطالعه‌ی استاندارد ها و کلاس‌های همون CMS هم هستش. چون شما باید بسته‌ای بنویسید که بتونه با اون CMS هماهنگ بشه و کار کنه.

upservers.net Profesional Internet Solutions
هاست + ریسلر لینوکس
خدا رو شکر این سروری که گرفتم Uptime نسبتا قابل قبولی داره.
  پاسخ
تشکر شده توسط : paull molana
آقای عزیز
چرا جواب سوال من رو نمی دی ؟
سوال من این بود قضیه ماژول و ماژول نویسی چیه ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فرض کنید شما نیاز به توسعه یک سیستم تحت وب دارید، عمده سیستم های مبتنی بر وب یک سری ساختار مشترک دارن مثله ارتباط با دیتابیس، مدیریت نقش ها و گروه ها، کنترل سطوح دسترسی، معماری MVC ، مدیریت و ساخت شیئ ها و جدیدا معماری ها و الگوهایی مثله ORM و یا Persistent Object .
حالا این همه مشترکات روی یک هسته پیاده میشه و دیگه از این به بعد بر حسب نیاز ماژول توسعه داده میشه. حالا اگه شما بخاین ماژول توسعه بدین برای اون هسته باید با ساختار توسعه ماژول بر اساس معماری های اون هسته آشنا باشین
  پاسخ
تشکر شده توسط : paull

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان