• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قیمت پست پیشتاز در فروشگاه اینترنتی
سلام اساتید گرامی

دوستان من کمی اطلاعاتم درباره نحوه ساخت فروشگاه ضعیفه و تجربه آنچنانی در ساخت فروشگاه ندارم بخاطر این کمی سردرگم هستمTongueTongue
توی سبد خرید و یا پیش فاکتور نیاز هست که کاربر نحوه پرداخت رو انتخاب کنه که یکی از اون گزینه ها خرید پستی هست

حالا میخوام بدونم مثلا ما در شهرستان میانه هستیم یک سفارش از همدان داریم (مطمئنا هزینه ارسال برون شهری با درون شهری فرق میکنه)
نکته دقیقا اینجاس که چطوری این قیمت رو داینامیک کنم که با توجه به شهر و استان مورد نظر قیمت تغییر کنه؟

چطوری اینکارو کنم؟فروشگاههای اینترنتی از چه روشی برای تشخیص استفاده میکنن؟

قیمت ها برای هر استان ثابت هستند؟

یا باید فایلی در دیتابیس وارد بشه؟

کلا چجوری هست قضیه ممنون میشم راهنماییم کنید تا ذهنم برای انجام این کار بازتر بشه

خیلی ممنون
یا علی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،
این فایل رو از سایت پست بگیر. هر سال یدونه از این فایل‌ها منتشر میکنن.
براساس این باید پیاده‌سازی کنی. یه متغیر بُعد مسافتی، یکی دیگه هم وزن هست.

کاری که من کرده بودم، اول یه بخش درست کردم که مدیر نوع استان‌ها رو مشخص کنه «درون استانی، برون استانی، همجوار».
بعد از اون یه بخش درست کردم که دقیقا همون جدوله هست ولی با این تفاوت که قیمت‌ها و وزن‌ها به صورت داینامیک برای هر نوع استان وارد بشه. مثلا درون استانی بالای ۲۰۰ گرم بشه ۲۰۰۰ تومان.
یه بخش دیگه هم داره مازاد فلان کیلوگرم. اون هم به صورت داینامیک تو تنظیمات پست میگیرم.
این بهترین ساختاری بود که من بهش رسیدم.

یه سری هزینه‌ها هستن که تو این جدول نیست، مثلا بسته بندی، کد الکترونیکی، ...
اگه هزینه‌ها رو داینامیک بگیری مدیر سایت می‌تونه تو مرور زمان هزینه رو منطبق کنه که نزدیک به واقعیت بشه.

البته این رو هم بگم وزن محصول رو جزو مشخصات باید بگیری تا این روش جواب بده.

نمیدونم چرا احساس کردم اینکه وزن رو باید بگیری نکته عجیبی بود Big Grin
واضح بود دیگه Big Grin

اینم بگم این روش برای پست جواب میده. چون پست استان‌ها براش مهم هستن، به شهرها کار نداره.
ولی تیپاکس به شهرها کار داره. تیپاکس هم یه جدول داره (که هرچی تو سایتش گشتم نبود. ولی از نمایندگیشون می‌تونی بگیری) که بر اساس وزن و شهر «شهر دور و نزدیک» قیمت میده. با یه هزینه مازاد که مثلا بالای ۱۰۰ کیلو، هر کیلو رو ۲۰۰۰ تومان اضافه کن.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar ayoubsys sara147 Y.P.Y
خیلی ممنون ازت علا جان
یه سوال دیگه الان این جدول
نوع مرسوله و رده وزنی هم مگه تغییر پیدا میکنن؟ ثابت نیستن؟ (در واقع ما باید یه جدول دقیقا عین همین جدول دیتابیس داشته باشیم درسته؟)
مگه فقط قیمت های هر مجموعه فقط تغییر نمیکنه؟
توی این جدول باید مدیر بتونه شهرهای درون استانی خودش و شهری ، استان های همجوار و غیر همجوار رو همرو انتخاب کنه درسته؟

چقد سوال شد بازم
زحمتش دست شماست
خیلی ازت ممنونم
TongueTongueTongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام مجدد،
ببین این جدولی که میبینی نوع مرسوله توش اهمیتی نداره. چیزی که توش اهمیت داره وزن و بعد مسافت هست. اون نوع از دید ما فقط یه label هست. اگه مدیر سایت توش قیمت‌های پیشتاز رو بزنه، میشه پست پیشتاز، اگه قیمت پست سفارشی رو بزنه، میشه پست سفارشی.
نمی‌دونم خوب توضیح دادم یا نه. منظورم این هست که ساختار کلی ثابت هست، اون اسم رو توجه نکن بهش. متغیر تو الان میشه قیمت. (ولی من یکم داینامیک‌تر کردم، به مدیر اجازه میدم وزن رو هم خودش انتخاب کنه.)
[عکس: 02u1_screenshot_from_2016-09-05_19:57:41.png]
در واقع ساختار جدولت باید مثل این یه تیکه باشه.

برای مدیریت استان‌ها، من لیست همه استان‌ها رو گذاشتم، مدیر می‌تونه انتخاب کنه کودوم‌ها درون استانی هستن نسبت به خودش، کودوم‌ها همجوار و ...

یکم توضیح دادنش سخته، نمیدونم خوب میگم یا نه.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar Y.P.Y
خیلی ممنون ازت ببین ساختار انتخاب استانها و شهر ها رو درست متوجه شدم تصویرش پیوست کردم
ببین با این ساختار بعدها به مشکل نخورم؟
و اینکه دیگه لازم نیس لیست کل استانهای غیر همجوار رو داشته باشم درسته؟
شهر و استان(همجوار خود مدیریت) مدیر رو داشته باشیم بسه؟

نمیدونم چرا انقد حساس شدم سر این قضیه HuhHuhTongueTongue

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط :
آره از لحاظ منطقی ساختارت درست هست.
خیلی هم عالی، خسته هم نباشی Big Grin
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
چرا میزنی شما اعصاب نداریا Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
خب تجربه این کارو ندارم چیکار کنم آخهههههههههههههه SmileSmileSmileBig GrinBig Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من کجا زدم آقا Smile) چرا تهمت میزنی Smile)
من که تشویق کردم Big Grin
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان