• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریم ورک اری یا نه؟
سلام خدمت دوستان

استفاده از فریم ورک کارو راحت میکنه اما در مورد php بنظرتون اگر باگی توی فریم ورکها پیدا بشه هک کردن سایت راحت نیست؟ مثلا جوملا چرا هک میشه؟ چون کدهاش در اختیار عموم هست ! فریم ورک ها هم تقریبا یه همچین وضعی دارن...بنظرتون کد نویسی بدون استفاده از فریم ورک امنتر نیست؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نظر من:

نقل قول:چون کدهاش در اختیار عموم هست
بعله، اینکار پیشرفت و توسعه محصول رو افزایش میده، اما امنیت مصرف کننده ها رو کاهش میشه(یا حداقل تهدید میکنه)

نقل قول:بنظرتون کد نویسی بدون استفاده از فریم ورک امنتر نیست؟
1- امنیت تضمین شده نیست، هیچ شخصی/تیمی/شرکتی/سازمانی نمی تونه مدعی امنیت 100% در حوزه IT بشه: امنترین سیستم دنیا، یه سیستم خاموشه

2- فریم ورک یا CMS/CMF ؟ و اینکه مگه قراره کسی بفهمه که شما سایت رو با چی نوشتی؟ چون هنگام برنامه نویسی سایت با فریم ورک ها بیشتر مواقع کاربر/هکر متوجه نوع فریم ورک استفاده شده نمیشه. مگر اینکه خودشما سوتی بدی

3- کدنویسی بدون فریم ورک درصورتی امنتره که کارتو قشنگ بلد باشی و کدهای جا افتاده بنویسی، قطعاً بهتر از از فریم ورک هایی که سالهاست جا افتادن و توسط میلیون ها نفر تست شدن و میگی ضعف دارن
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys Reza Null
(۱۳۹۵ مهر ۱۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: نظر من:

نقل قول:چون کدهاش در اختیار عموم هست
بعله، اینکار پیشرفت و توسعه محصول رو افزایش میده، اما امنیت مصرف کننده ها رو کاهش میشه(یا حداقل تهدید میکنه)

نقل قول:بنظرتون کد نویسی بدون استفاده از فریم ورک امنتر نیست؟
1- امنیت تضمین شده نیست، هیچ شخصی/تیمی/شرکتی/سازمانی نمی تونه مدعی امنیت 100% در حوزه IT بشه: امنترین سیستم دنیا، یه سیستم خاموشه

2- فریم ورک یا CMS/CMF ؟ و اینکه مگه قراره کسی بفهمه که شما سایت رو با چی نوشتی؟ چون هنگام برنامه نویسی سایت با فریم ورک ها بیشتر مواقع کاربر/هکر متوجه نوع فریم ورک استفاده شده نمیشه. مگر اینکه خودشما سوتی بدی

3- کدنویسی بدون فریم ورک درصورتی امنتره که کارتو قشنگ بلد باشی و کدهای جا افتاده بنویسی، قطعاً بهتر از از فریم ورک هایی که سالهاست جا افتادن و توسط میلیون ها نفر تست شدن و میگی ضعف دارن

فقط یک نکته : شما ادرس سایت رو بدید من سریع فریم روک و زبان برنامه نویسیشو بهتون میدم! تشخیصش راحته
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ مهر ۱۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: ...

سلام و عرض ارادت خدمت یوشا جان.

یه سوال : ایا استفاده از cms اختصاصی جهت دریافت هزینه های معقول تر (بیشتر Big Grin) بهتر نیست؟

مخلصیم
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ مهر ۱۶, ۰۱:۰۶ ق.ظ)ayoubsys نوشته:
(۱۳۹۵ مهر ۱۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ)Y.P.Y نوشته: ...

سلام و عرض ارادت خدمت یوشا جان.

یه سوال : ایا استفاده از cms اختصاصی جهت دریافت هزینه های معقول تر (بیشتر Big Grin) بهتر نیست؟

مخلصیم

فک میکنم زیاد ربطی به این بحث نداشته باشه سوالتون! ولی برنامه نویسی برای طراحی پروژه های خاصه نه انتشار محتوا! اگه سایت برای انتشار محتوا یا فروشگاههای معمولی باشه همون سی ام اسا جواب میده ... ولی مثلا درگاه واسط بخوای بنویسی!؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: فقط یک نکته : شما ادرس سایت رو بدید من سریع فریم روک و زبان برنامه نویسیشو بهتون میدم! تشخیصش راحته
rezaworkshop.ir
hastishop.ir
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa Muhammad-Ali
(۱۳۹۵ مهر ۱۶, ۰۳:۱۱ ق.ظ)Reza نوشته:
نقل قول: فقط یک نکته : شما ادرس سایت رو بدید من سریع فریم روک و زبان برنامه نویسیشو بهتون میدم! تشخیصش راحته
rezaworkshop.ir
hastishop.ir

دومیTonguerototype
Javascript Framework
jQuery
Javascript Framework
script.aculo.us
Javascript Framework

اولی:
Apache
Web Server
PHP 5.6.24
Programming Language
jQuery
Javascript Framework
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ مهر ۱۶, ۱۲:۵۹ ب.ظ)vahid13713 نوشته:
rezaworkshop.ir
hastishop.ir

دومیTonguerototype
Javascript Framework
jQuery
Javascript Framework
script.aculo.us
Javascript Framework

اولی:
Apache
Web Server
PHP 5.6.24
Programming Language
jQuery
Javascript Framework

HuhBig Grin
نقل قول: من سریع فریم روک...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Maysam.m
(۱۳۹۵ مهر ۱۶, ۰۱:۲۴ ب.ظ)Alaa نوشته:
(۱۳۹۵ مهر ۱۶, ۱۲:۵۹ ب.ظ)vahid13713 نوشته:
rezaworkshop.ir
hastishop.ir

دومیTonguerototype
Javascript Framework
jQuery
Javascript Framework
script.aculo.us
Javascript Framework

اولی:
Apache
Web Server
PHP 5.6.24
Programming Language
jQuery
Javascript Framework

HuhBig Grin
نقل قول: من سریع فریم روک...

حداقل 50 درصدش رو که رفتم! ورژن پی اچ پی و.....
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ببخشیدا، ولی اینایی که شما گفتی ۵ درصدش هم نبود.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان