• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروشگاه
Rainbow 
بااسلام به تمامی دوستان
من میخوام یه فروشگاه ابتدای با کیک طراحی کنم (من بلاگ خوده کیک رو تمرین کردم اماHuh )و جدول هام اینها هست
customer,books,categories,order,order_items ر
حالا میخوام توی صفحه اول هم لیست طبقه ها و هم 10 از آخرین کتابها رو داشت باشم
من توی گرفتن اطلاعات از جدول ها مشکلی ندارم اما نمیدونم چطور میتونم هم یه سری اسلایدر و هم مورد بالا رو توی صفحه اول داشته باشم HuhHuhHuh
پیشایش تشکر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
خوب وقتی خودت میگی :
نقل قول:من بلاگ خوده کیک رو تمرین کردم اما Huh
یعنی خوب تمرین نکردی دیگه Angry وگرنه می گفتی : من بلاگ خوده کیک رو تمرین کردم Big Grin

1 - شما باید کار با ساختار mvc را یاد بگیری تا بتونی با کیک کار کنی
2 - طراحی و ساخت دیتا بیس و جداول مرحله اول هست ، شما طبق مدل ها و روابط میان آنها به اطلاعات هر یک از جداول در هر کنترلر دسترسی خواهید داشت .
3 - پیشنهاد می کنم از کنسول و cake bake استفاده نکن چون یاد نمیگیری چی به چی شد و اینا ...
4 - یک انجمن تخصص برای کیک هست که اگر اونجا کمی چرخ بزنی خیلی چیزا یاد میگیری : http://forum.cakephp.ir

موفق باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza hamedv90
(۱۳۹۱ مرداد ۲۵, ۰۷:۱۲ ب.ظ)ali786 نوشته: سلام
خوب وقتی خودت میگی :
نقل قول:من بلاگ خوده کیک رو تمرین کردم اما Huh
یعنی خوب تمرین نکردی دیگه Angry وگرنه می گفتی : من بلاگ خوده کیک رو تمرین کردم Big Grin

1 - شما باید کار با ساختار mvc را یاد بگیری تا بتونی با کیک کار کنی
2 - طراحی و ساخت دیتا بیس و جداول مرحله اول هست ، شما طبق مدل ها و روابط میان آنها به اطلاعات هر یک از جداول در هر کنترلر دسترسی خواهید داشت .
3 - پیشنهاد می کنم از کنسول و cake bake استفاده نکن چون یاد نمیگیری چی به چی شد و اینا ...
4 - یک انجمن تخصص برای کیک هست که اگر اونجا کمی چرخ بزنی خیلی چیزا یاد میگیری : http://forum.cakephp.ir

موفق باشید

خیلی ممنون که توجه کردید
این فروم که فقط بلدن بگن برو یه بار دیگه داکیومنت رو بخونBig Grin
اما من زیاد چرخه زدم اما جواب سوالامو نگرفتمIdea
میشه شما یه راهنمایی کنی فقط چطوری اون صفحه اول رو طراحی کنم
تشکر شده توسط :
سوالات شما در نوع خودش ابتدایی است و قطعاً با خواندن داکیومنت متوجه اشکالتون میشید .
این نوع مشکل که عدم از ناآگاهی است ، در اینجا شاید با یه ماهی (Fish) بشه حلش کرد براتون، اما تا وقتی که خودتون ماهی گیری رو یاد نگیرید ادامه کار ناممکنه .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : masato
داکیومنت رو حتمن از اول تا آخر بخون
اما یه نکته رو هم توی اسم گذاری جداولت در نظر بگیر اینه که همش باید به صورت جمع باشه
customers , orders و ...

اسلایدر هم ربطی به کیک نداره
می تونی از کتابخونه های جاوا اسکریپت استفاده کنی
اطلاعات رو هم که گفتی می تونی از دیتابیس بگیری

مشکل چیه؟

به نظرم باید چن بار داکیومنت رو بخونی

یه فیلم آموزشی هم هست از کیک که قدیمی هستش (۱.۳) ولی خالی از لطف نیس دیدن

cakephp invoicer یا یه همچین چیزی
سرچ کن
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamedv90 masato zoghal Reza
Smile) اینجا هم همین هست. یک قانون کلی تو هر دو فروم وجود داره، هلو برو تو گلو نداریم. اگر من تو فروم کیک پی اچ پی عده از دوستان رو به این فروم دعوت میکنم. برای ایین نیست که بیان اینجا همون موضوع رو کپی پیست کنند. برای این هست که مشکلشون هنوز تو مقدمه های پی اچ پی هست. و در اصل پی اچ پی شون ضعیف هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza ali786 masato
سلام
من از کسی کد (هلو) نخواستم.
فقط یه راهنمای خواستم که فقط اومدن گفتن برو فلان کن اما حتی یکی هم نیومد راهنمایی کنه
فقط و فقط گفتن برو ......................Exclamation
یکی نیومد یه راهنمایی کنه ببینه اصلا من چیزی بلدم یا نه. درست سوال یه خورده مبتدی هستش .
آقای سوزنچی اگه نگاه کنی این تاپیک زودتر از اون تاپیک فرومcakephp زده شده اما دیدم همه دارن میگن برو اونجا مطرح کن.اما من میدونستم اونجا یه راهنما بیشتر نیست اونم داکیومنت هستBig Grin.
تشکر شده توسط :
آخه الان یا باید کل داکیومنت رو توضیح بدیم ، یا آموزش کیک برات بذاریم ، یا یه کد بنویسیم برات .
راهنمایی در این مورد اینجوری نیست که بگیم دو تا خط بنویس حله ! یه ذره روی تسلطتون کار کنید ، رفع مشکلات آتی براتون راحتتر میشه .
آقای صالح سوزنچی آدم با تجربه ای هستن ، وقتی اون میگه برو داکیومت رو بخون یعنی مطمئنه با خوندن داکیومنت ، خودت میتونی مشکلت رو حل کنی .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : masato ali786
هیچی
فقط میومدن دو خط مثل آقای فرهاد فولادی می گفت این کار کن که مشکل من حل شد. فقط همین
یه توضیح کوچیک نه کل کد، نه کل داکیومنت ،نه آموزش کیک
از کجا روی تسلط کار کنمHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ مرداد ۳۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ)masato نوشته: سلام
من از کسی کد (هلو) نخواستم.
فقط یه راهنمای خواستم که فقط اومدن گفتن برو فلان کن اما حتی یکی هم نیومد راهنمایی کنه
فقط و فقط گفتن برو ......................Exclamation
یکی نیومد یه راهنمایی کنه ببینه اصلا من چیزی بلدم یا نه. درست سوال یه خورده مبتدی هستش .
آقای سوزنچی اگه نگاه کنی این تاپیک زودتر از اون تاپیک فرومcakephp زده شده اما دیدم همه دارن میگن برو اونجا مطرح کن.اما من میدونستم اونجا یه راهنما بیشتر نیست اونم داکیومنت هستBig Grin.
دوست عزیز هدف من از راهندازی فروم کمک کردن به دیگران بوده. نه نیاز به خودنمایی و ..... نداشتم. وقتم هم زیادی نکرده. پولم هم زیادی نکرده. پس هدف آموزش بوده.

اما شما نمی خواهید یا دوست ندارید قبول کنید که وقتی دارید با یک فریم ورک کار می کنید. (فرق نمی کنه کیک یا دیگر فریم ورک های دیگه) یعنی وارد یک سطح حرفه ای شدید. نیاز این سطح داشتن علم و دانش مورد نیازش هست. یعنی شی گرایی رو درک کرده باشید. ام وی سی رو بشناسید. تا بتونید به درسطی در این سطح نتیجه لازم رو بگیرید.
اگر مبتدی هستید یا بلد نیستید. پس اشتباهی وارد این مرحله شدید. اما اگر در خودتون این قدرت رو می بینید. پس راه درست رو باید برید.

راه درست این هست که داکیومنت رو به خوبی مطالعه کنید.چون آنچه مورد نیاز یک مبتدی هست رو توضیح داده. مقدمه ای که باید فرا بگیرید رو بیان کرده.

اگر مقدمه رو فرا نگیرید 1000 سوال براتون پیش میاد. اما اگر مقدمات رو خوب یاد بگیرد. 10-20 تا بیشتر براتون سوال بوجود نمیاد.
از ما گفتن از شما رو نمی دونم

در کل شاد و پیروز باشید.
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786 farhadfery Reza masato

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان