• 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق متد post با get
#1
همه تقریبا با این دو متد اشنا هستند این دومتد برای ارسال فرم ها به کار می رود .


اما فرق این دو تا متد شاید برای بعضی ها سوال باشه .

اولین فرق این دو متد در امنیت اطلاعات ارسالی می باشد .
متد get اطلاعات ارسالی رو به ادرس لینک اضافه می کند و در واقع از طریق لینک اطلاعات را ارسال می کند و با این روش ارسال میشه اطلاعات ارسالی رو به راحتی هر کسی در ادرس بار مشاهد کنه ویا خودش اطلاعات ارسالی رو از طریق ادرس بار تغییر بده شاید به نظر بیاد که این روش ارسال پس چه فایده ای داره . یه مثال میزنم : تا حالا تو سایت های که یه لینک مخصوص به شما میدن که در واقع لینک معرفی شماست که هر کسی که از طریق این لینک وارد سایت بشه یا در سایت عضو بشه زیر مجموعه شما حساب میشه این سایت ها در واقع در سمت سرور اطلاعات ارسالی توسط متد get یا همون اطلاعات اضافی در ادرس بار که بهد از ادرس صفحه قرار دارد را چک می کنند و به این طریق متوجه می شوند که این فرد از طریق شما به سایت معرفی شده .

اما متد post نسبت به get از امنیت بالاتری برخوردار است و از متد post برای ارسال اطلاعات مهم استفاده میشود مثل ارسال کلمه عبور و پسورد البته برای بالا بردن امنیت استفاده تنها از متد post کافی نیست و انجام این کار به تنهایی نمی تواند جلوی حملات هکر ها را بگیرد .دومین فرق این دو متد در مقدار اطلاعات ارسالیست .

متد get به دلیل روش ارسال اطلاعات دارای ئمحدوویت در ارسال اطلاعات می باشد . حداکثر مقدار اطلااتی که توسط متد get می تون ارسال کرد 100 کارکتر می باشد.
اما این محدودیت در ارسال توسط متد post وجود ندارد و در واقع هیچ محدودیتی برای ارسال توسط متد post وجود ندارد .
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alimokhlesi parsig amir.s molana Y.P.Y admin cyletech paull
#2
اینقدرها هم تعداد کاراکترهای GET کم نیست. مثلا توی IE تا 2047 کاراکتر که حدود 2 کیلوبایت هست توی بقیه مرورگرها هم تقریبا همین حدودا باید باشد
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech paull nasserghiasi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان