• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت توصیه به عدم استفاده از PNG در مقاله سایت!؟
توی این مقاله 69 توصیه، گفته شده فعلا از PNG استفاده نکنید.
میگم شما عادت دارید حتی چیزای ندیده و نشنیده هم میگید حداقل یه اشاره به علتش پاش نمیذارید.
خب حالا بگید علتش چیه که میگید از PNG استفاده نکنیم؟!
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این طرز برخوردتون اصلا خوب نیست ها .

وقتی یه نفر وقتش رو میزاه ویه مقاله برای ارائه اماده می کنه همین جای تشکر داره حالا با هر کمی یا کاستی که داره حالا این یکی که کار یوشا هست که کارش حرف نداره حالا اگه توضیح کمی در یه مورد یا توی همه موارد داده (که معمولا عادتش هست Wink ) میتو نین همونجا خواهش کنین که خودش یا یکی از بچه های مطلع جوابتون رو بدن .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فقط یه دلیل
IE 6 لعنتیییییییییییییی با PNG خوب کار نمی کنه. ترنسپرنت رو درست نمیاره
همین
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۹ مرداد ۰۴, ۱۲:۵۵ ق.ظ)php نوشته: این طرز برخوردتون اصلا خوب نیست ها .

وقتی یه نفر وقتش رو میزاه ویه مقاله برای ارائه اماده می کنه همین جای تشکر داره حالا با هر کمی یا کاستی که داره حالا این یکی که کار یوشا هست که کارش حرف نداره حالا اگه توضیح کمی در یه مورد یا توی همه موارد داده (که معمولا عادتش هست Wink ) میتو نین همونجا خواهش کنین که خودش یا یکی از بچه های مطلع جوابتون رو بدن .
بعضی کارها رو آدم ناقص و غیراصولی انجام بده فایدهء چندانی ندارن؛ تازه گاهی مضر هست و انجام ندادنش بهتر از انجام دادنشه.
خوبه منم مثلا بیام بگم از تصاویر JPG استفاده نکنید؟
خب حالا این گفته چه اعتبار و کاربردی داره بنظر شما؟
چرا شما باید به صرف گفتهء من عمل کنید؟
عکس العمل طبیعی شما اینه که علتش رو بپرسید. یعنی سند و/یا استدلالش.
اولا که من طرف رو نمیشناسم تا بیام به حرفش اعتبار بکنم.
دوما حتی فوق حرفه ایها هم ممکنه گاهی اشتباهات بزرگ پیش پاافتاده بکنن.
سوما طرف اگر حرفه ای هست، باید اول اصول مطالب دادن و منطق رو بلد باشه و رعایت کنه.
چهارما ذکر یک اشاره به علت یا سند این مطلب چه کار شاقی بوده و چقدر وقت میبرده که انجام ندادن؟
پنجما اینجا پرسیدم چون فکر کردم شاید اونجا کسی نبینه یا توجهی به سوال من نکنه.
(۱۳۸۹ مرداد ۰۴, ۰۹:۴۲ ق.ظ)admin نوشته: فقط یه دلیل
IE 6 لعنتیییییییییییییی با PNG خوب کار نمی کنه. ترنسپرنت رو درست نمیاره
همین
اگر علتش این بوده باشه که پس لحنی که در اون مقاله گفته شده خیلی ناشیانه هست و باید حذف یا اصلاح بشه.
چون در اونجا طوری گفته انگار فرمت PNG اشکال بزرگ کلی ای داره.
من فکر کردم یه حفرهء امنیتی خطرناکی در ارتباط با این این فرمت کشف شده!!
مقاله نباید بگه از فرمت PNG استفاده نکنید!
میتونست خیلی ساده بگه IE6 از PNG transparency پشتیبانی نمیکنه و به همین خاطر در جاهایی که میخواید شفافیت بکار ببرید از فرمتی مثل GIF استفاده کنید یا از روشهای جایگزین بهره ببرید.
طوری گفته که هرکی بخونه فرمت PNG رو کلا میذاره کنار. درحالیکه این فرمت بسیار مناسبی برای خیلی کارها هست و مورد transparency فقط در بعضی جاها بکار میره و بخش کوچکی از کاربرد این فرمت هست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بنده اکیدا خواستارم که اون جمله رو در مقالهء مورد نظر حذف یا اصلاح بکنید.
چون درست نیست در مقاله ای که در صفحهء اول یک سایت منبع درج میشه چنین جملهء اشتباهی موجود باشه.
اون جمله داره به هرکی خبر نداره قضیه چیه میگه از فرمت PNG کلا استفاده نکنید. غیر از اینه؟!
درصورتیکه اینهمه سایت خوب و معتبر دارن از این فرمت استفاده میکنن و مشکلی هم با نمایش در IE6 ندارن.
مشکل تنها به شفافیت برمیگرده که در اون مورد از فرمت GIF یا روشهای جایگزین استفاده میشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
حالا لینکش رو بدید اصلاح می کنم شما درست میگید.
البته روی IE6 با یه روش هک میشه درستش کرد.
وگرنه من خودم به شخصه همش از png استفاده می کنم و به کاربرانم اگر از IE6 استفاده می کنن اخطار ارتقا رو میدم و کاری هم به اصلاحش ندارم
توی گوگل سرچ کنید.
ie6 fix png
  پاسخ
تشکر شده توسط : php oia vejmad
http://forum.iranphp.org/Thread-%D9%86%D...9%88%D8%A8
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia
نقل قول:51- حتاالمکان از تصاویر PNG استفاده نکنید(فعلاً). ( چون IE6 با ترنسپرنت PNG مشکل داره البته با ترفندهایی قابل رفع هست)

حالا جامع و کامل! Big Grin
حداقل دیگه به این بند نمیشه گیر داد Wink
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان