• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طریقه ساخت پایگاه داده برای فاکتور
سلام دوستان دارم یه پروژه حسابداری ساده می نویسم فقط یه مشکلی دارم یه سری کالا ها از قبل تعریف شده اند و قرار برای اونها فاکتور بزنم و طبیعتاً در یک فاکتور چندین کالا می تونه قرار بگیره و می خوام بعدها این فاکتور ها رو بازیابی کنم ، مشکل دقیقاً اینجاست چطور می تونم یک جدول داشته باشم که فاکتوریو ذخیره کنه با n تا کالا بعد چطور اونو بازیابی کنم؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
موجودیت ها رو باید مشخص کنید
شما یه جدول برای کالا دارید این یه موجودید
یه جدول دارید برای فاکتور (شماره فاتور - نوع فاکتور - نام خریدار - جمع فاکتور .. ) اما نام کالا رو وارد نمیکنید
حالا ارتباط این دو جدول n به n هست
پس باید یه حدول واسط باشه تا اطلاعات دیگر رو ذخیره کنه مثل id کالا - قیمت کالا
جدول واسط دو فیلد خواهد داشت که یکیش کلید خارجی مربوط به شماره فاکتور هست و دومی کلید خارجی که اشاره میکنه به نام کالا در جدول کالا ها
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ آذر ۰۹, ۱۱:۳۲ ب.ظ)saeideng نوشته: سلام
موجودیت ها رو باید مشخص کنید
شما یه جدول برای کالا دارید این یه موجودید
یه جدول دارید برای فاکتور (شماره فاتور - نوع فاکتور - نام خریدار - جمع فاکتور .. ) اما نام کالا رو وارد نمیکنید
حالا ارتباط این دو جدول n به n هست
پس باید یه حدول واسط باشه تا اطلاعات دیگر رو ذخیره کنه مثل id کالا - قیمت کالا
جدول واسط دو فیلد خواهد داشت که یکیش کلید خارجی مربوط به شماره فاکتور هست و دومی کلید خارجی که اشاره میکنه به نام کالا در جدول کالا ها

اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم، یه مشکلی این وسط پیش میاد، اگر برای مثال، قیمت فعلی یک کالا تغییر کنه، بعد قیمت اون کالا در فاکتورهای قبلی هم تغییر میکنه. درست فهمیدم ؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم، یه مشکلی این وسط پیش میاد، اگر برای مثال، قیمت فعلی یک کالا تغییر کنه، بعد قیمت اون کالا در فاکتورهای قبلی هم تغییر میکنه. درست فهمیدم ؟
سلام
قیمتی که در فاکتور میخوره در جدول کالا ذخیره نمیشه
میتونه در جدول واسط ذخیره شه
جمع فاکتور هم در جدول فاکتور

با تغییر قیمت در جدول کالا خللی به قیمت های ثبت شده در جدول واسط یا جدول های دیگه وارد نمیشه چون قیمت های داخل فاکتور یک بار دیگر در جدول واسط وارد میشه و ارتباطی به قیمت داخل جدول کالا نداره (بین این دو کلید خارجی وجود نداره)

بستگی به طراحی فروشگاه ممکنه شمای دیتابیس هم پیچیده تر بشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : mrn
بعله درسته، من اشتباه فهمیدم Big Grin
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
سرویس فاکتور آنلاین حسابیت api داره و میتونید از طریق اون فاکتور صادر کنید .
موفق باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان