• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شغل
سلام
چند وقتیه رفتم تو فکر اینکه تا کی واسه مردم کار کنم !!! ( منو چه به این فکرها Big Grin )

شرکت های برنامه نویسی رو هم دارم میبینم اونی که 10 ساله داره فعالیت میکنه به زور حقوق کارمنداشو میده دیگه چه برسه به شرکت جدید و نوپا !!!

راجع به isp هم فکر کردم ، اونم انقدر دست زیاد شده که مشابه شرکت نرم افزاریه !

اگر شما بخواید شرکت بزنید رو چی فکر میکنید ؟
اصلا با وجود این اوضاع شرکت زدن رو صلاح میدونید ؟
و......
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نـــــــــــــــون خشکیه!
یا فلافلی!
جواب می ده !!!
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid undefined میلاد Reza
می دونی مشکل چیه. هر کی شرکت می زنه فوری مثلا میره فکر اینکه یه cms یا یه نرم افزار حسابداری یا یه پنل اس ام اس یا یه DMS یا یه ERP بنویسه.
اینها رو خیلی ها خیلی وقته تا تهش رفتن. جایی برای این ها نیست. شرکت های IT باید چیز نو بدن یه چیز جدید اون وقته که می تونه موفق بشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : oia Hamid masoudmanson undefined Bojbaj Reza
اینی که میگی رو قبول دارم .
اصلا این موضوع رو نون خشکی و فلافلی که محمد هم گفت جواب میده

حالا پیشنهاد ؟
یعنی با ریسک برم جلو و یه ایده جدید رو پرو بال بدم ؟
یا تا اخر عمر واسه مردم کار کنم ؟ Smile
  پاسخ
تشکر شده توسط :
الان درگیر شدن با پروژه های عادی/پیش پاافتاده اصلاً ارزش نداره...
فقط و فقط پروژه دولتی

یه میل آماده میاری بالا و کانفیگ می کنی 5 میلیارد می گیری Angel
یه مقدار هم به دلال و واسط میدی...

یه چند تا ایده که تو سر خودم بود ولی نشد یا بیخیال شدم اینا بودن:
بیمه اطلاعات کامپیوتری
خلق زبان D Angel - قبل از اینکه بیاد
تولید پاور درجه 1 کامپیوتر(اسمبل شده داخل ایران یا قطعات تولید داخلی با اسمبل خودمون)
اجتماع مجازی - برای ناجا/دکترها/معلم ها و...
باطری USB لپ تاپ
موزیک بلاگ/فتوبلاگ
سیستم عامل برای سازمان آتش نشانی - همبندی و کامپایل اختصاصی هسته لینوکس
و...
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid oia
قربون دستت دلال رو پیدا کردی یه ندا بده Big GrinTongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اگر شما بخواید شرکت بزنید رو چی فکر میکنید ؟

من اصلا به شرکت زدن فکر نمیکنم.
نمیدونم چرا هر کی یه مدرک میگیره یا یه مدت تو یه شرکت کار میکنه به این فکر میوفته!

تاسیس یه شرکت الان چه چیزایی لازم داره؟ یه اسم و 50 هزار تومن هزینه، دو ماه دیگه شرکت شما ثبت میشه. اما بعدش میخوایی چه کار کنی؟ مثل یکی از دوستان من با یه لپ تاپ بشینی پشت یه میز تو دفتر شرکت؟ کلمن اب هم بغلت!

در درجه اول تاسیس یه شرکت تجربه لازم داره، ایده نو/جدید میخواد و تا زمانی که به این موارد و یه سری چیزهای دیگه نرسم واسه مردم کار میکنم.
تو خونه کار کردن برای من هم اسون تر بود و هم درامد بیشتری داشت اما الان 7 صبح از خواب پا میشم کلی راه میرم تا برسم به محل کارم و در نهایت بعد از ظهر خسته و کوفته بر میگردم خونه چون پیش مردم کار کردن یه سری مزایا داره که تو خونه کار کردن نداره.
پیش مردم کار کردن میتونه سکوی پرتابی باشه برات. قرار نیست تا اخر عمر اینجور بمونی یا اینجور کار کنی.
اگر درامدت هم کمه میتونی کنار کار فعلیت دنبال این باشی که یه منبع درامدی برای خودت بسازی اما صد در صد این منبع درامد تاسیس یه شرکت، نون خشکی یا فلافلی نیست.
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid
والا حمید چان اونچیزی که من میبینم باید کاری کنی که مردم بیان طرفت .
که این لازمش اینه که یه اسم و رسم در کنی .
تواناییتو نشون بدی ، و چیزهایی بگی که کمتر کسی گفته باشه .

خلاصه وقتی دست زیاد میشه توی هر کاری ، فقط قدرت و تسلط اون فرد به اون موضوع میتونه اون رو بالا بکشه .
یعنی هر کی لیاقت بیشتر داشته باشه باید بمونه .
(البته سوای از دلالها که همیشه بازار هر کاری رو از نظر اعتماد مشتری داغون میکنن)!

به نظر من نون خشکه هم نمیسرفه!
الان همه خود سفره رو هم میخورن و چیزی توی سفره نمیذارن تا نون خشکه حساب بشه .Undecided
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Hamid vejmad
احسان جون قاطی نکن داداش Smile بشین آلبوم شادمهر رو گوش کن از صبح تا شب شاد شی Big Grin
من که نگفتم الان این هدف رو دارم ! اگر داشتم اصلا اینجا به بحث نمیزاشتم و کار خودم رو میکردم .

دلیلم واسه این بحث این بود که فکر های هم نوع های خودم رو بدونم .
میدونم که بالاخره یه روزی ( 1 روز ، 1 سال ، 10 سال ) از کار واسه مردم خسته میشم . پس میخوام تو فرصتی که دارم درست بهش فکر کنم .
تا الان هم از کار کردن واسه مردم 99% راضی بودم چون قطعا با کار به تنهایی به اینجا نمیرسیدم .
و 100% هم باهات موافقم ، اگر هر کی مدرک گرفت و یه جا کار کرد شرکت بزنه هممون ( چه اون که شرکت داره ، چه اون که نداره ، چه اون که ماکروسافت و اپل و ... هست ) بدبخت میشیم . الانم کم نیستیم . منم دارم از این رفیق هایی که شرکت داره و به قول تو کلمن بغل میکنه و خودش تو شرکت کد میزنه و نهایت یه رفیق که مرامی میاد پیشش .

ولی فکرم واسه الان نیست . ایده هم دارم که میدونم اگر همین امروز روش برنامه ریزی کنم ضرر نمیکنم از لحاظ درامد . ولی فقط در امد ملاک نیست . اگر هم درامد ملاک باشه پیشرفت یه جایی از درامد پیشی میگیره
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza undefined vejmad
سلام
من پیشنهاد می کنم اگر قصد تاسیس یک شرکت را دارید عجله نکنید ، بهترین راه اینست که اول یک شرکت آی تی را از نزدیک درک کنید ، یعنی هر جور شده برای مدتی با یک شرکت آی تی همکاری کنید تا از نزدیک موضوع را لمس کنید .

متاسفانه وب در ایران مستثنی از دیگر بازار ها نیست و دچار یک آشفتگی و دلال بازی ، پارتی و ... است ، قاعدتا در یک شرکت خوب همه کارها را یک نفر انجام نمی دهد اما در اینجا اینطور نیست (حداقل برای شرکت های نو پا) شاید شما جند نفر همکار داشته باشید اما بیشترین حجم کار بروی دوش شماست ، درستش اینه که مثلا شما برای بخش های مختلف از متخصصین مربوط استفاده کنید مثلا گرافیک ، تحلیل ، مهندسی ، کد نویسی ، مدیر پروژه و ... اما در عمل این اتفاق نمی افته و دلایل مختلفی داره مثل هرینه ها و اینکه معمولا کارفرمایان این حوزه شناخت و دانش کافی از موضوع ندارند و صرفا به ظاهر کار شما نگاه می کنند پس فرقی نمی کند شما خودتان یک cms اختصاصی برای مشتری بنویسید و یا یک cms آماده را تحویل بدهید ، کار به جایی می رسد که میبینید برخی سایت های مهم و بزرگ دولتی را با همین cms های آماده پیاده می کنند و آب از آب تکون نمی خوره ، پس رقابت فقط در قیمت جلوه می کند چون همونطور که اشاره کردم کارفرما قدرت تشخیص ویژگی ها و مقایسه سیستم ها را با هم ندارد ، پس هر چه ارزانتر کار بیشتر و در نتیجه بی کیفیت تر !

البته در صورتی که بتوانید در این حوزه سرمایه جذب کنید و با دقت و وسواس موضوع را انتخاب کنید می توانید به موفقیت برسید ، یعنی همونطور که دوستان گفتند ایده های نو را باید دنبال کنید که البته مستلزم سرمایه گذاری و دقت در انتخاب و پیش بینی آینده ایده ها است .

دوست من حرف در این موضوع زیاد است ، اما قبل از هر اقدامی مشورت و تحقیق بهترین کار است .

موفق باشید
  پاسخ
تشکر شده توسط : vejmad undefined Hamid

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان