• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع یادگیری با ci
دوستان سلام
چرا اکثر دوستان می گن که برای شروع یاد گیری ci از همه بهتره .
این یعنی اینکه برای انجام کارها و پروژه های بزرگ یا متوسط مناسب نیست ؟ اگر این طور است پس فقط باید زند رو برای انجام پروژه های بزرگ مناسب دید . چون سخت تره . و چرا درصد بسیار زیادی از استفاده کنندگان رو به خود اختصاص داده؟
این طور که برداشت می شه این طور به نظر می رسه که برای شروع ci خوبه حالا چون داکیومنت خوبی داره و بعد بهتره که چهارچوبش رو طرف عوض کنه
راستی یه چیزی . آیا این تغییر چهارچوب می تونه یکی از دلایلش این باشه که پلاگین های کمی داره . دقیق نمی دونم ولی تو سایت خودش هفت یا هشت تا بیشتر نیست و چهارچوبی مثل yii یا سیمفونی پلاگین های زید تری دارن
لطفا یه توضیحی بدین Huh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:چرا اکثر دوستان می گن که برای شروع یاد گیری ci از همه بهتره .
این یعنی اینکه برای انجام کارها و پروژه های بزرگ یا متوسط مناسب نیست
چون سبکه
نیاز به پیش زمینه شی گرایی حرفه ای نداره
نیاز به سیستم های خاص نداره - هم php4 و هم php5 پشتیبانی می کنه
به نصب و پیکربندی نیاز نداره
مستندات قوی و فوق العاده ساده ای داره
و...

برای همه پروژه ها مناسبه. ولی چون این مشخصات رو داره، معمولاً برای شروع پیشنهاد میشه

پلاگین هاش هم توی اینترنت زیادن - از جمله داخل github/sourceforge و...
وبلاگ: Yousha.Blog.ir

کد کمتر => خطای کمتر => قابل فهمتر => خوانایی بالاتر => نگهداری بهتر

پاسخ
تشکر شده توسط : jpeka7 Reza
آیا بهتر نیست بگوییم که :
نقل قول:کسانی که زمینه شی گرایی حرفه ای ندارن
بهتره که از این سیستم یا حالا چهارچوب استفاده کنن
چون با جمله زیر این دیدگاه به وجود میاد که این سیستم ضعیفه و فقط برای یادگیریه :
برای شروع یاد گیری ci از همه بهتره
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه به جملات اهمیت نده
ببین نیت چی بوده

من از هر دو جمله استفاده می کنم
همه میدونن من نرم افزارو تا فی خالدونشو در نیارم سراغش نمیرم

zend قوله و بزرگه
سیمفوی سرعتش کمه
cakephp اطلاعی ندارم

ولی codeigniter یه چیز میانست

پاسخ
تشکر شده توسط : jpeka7 Reza
نقل قول: چون با جمله زیر این دیدگاه به وجود میاد که این سیستم ضعیفه و فقط برای یادگیریه :
دقیقا همینطور هست. البته فقط برای یادگیری رو قبول ندارم. اما ساده و سبک بودنش یک مزیت هست. ضعیف بودنش در برابر فریم ورک های دیگه یکی از معایب.
در ضمن این برنامه نویس هست که نقش موثری در این مورد بازی میکنه. سی ام اس و سایت های بزرگی هستند. که با همین فریم ورک پیاده سازی شده اند. اما فقط و فقط نه با هسته این فریم ورک بلکه طبق نیازشون توسعه دادند.

نقل قول: نیاز به سیستم های خاص نداره - هم php4 و هم php5 پشتیبانی می کنه
البته در نسخه های جدیدش فقط 5.2.x به بالا رو پشتیبانی میکنه
  پاسخ
تشکر شده توسط : jpeka7 ali786
اینکه می گی هسته فریمورک رو برای انجام کارشون تغییر دادن . آیا این دانش زیادی نمی خواد ؟ چرا که باید کل هسته رو بهینه کنند . و اصلا اونایی که میان این کار رو می کنند . چه کاریه برن سراغ یه فریمورک قوی تر مثل زند یا سیمفونی ویا ....

نقل قول:ضعیف بودنش در برابر فریم ورک های دیگه یکی از معایب.
می شه چند تا از ضعف های این چهارچوب رو نسبت به cake که خودت کار می کنی رو بگید؟
به نظر خودم مثلا در cake می شود هم با کنسول محیط اولیه و چهارچوب رو پیاده کرد هم با کد نویسی . ولی ci فقط با کد نویسی .
اگر مثلا این را عیب حساب کنیم من از این عیبش خیلی راضیم Big Grin

راستی آقا صالح چند روز پیش به یادت افتادم . حالا بگو کجا ؟
این ساختمون بقلی ما داربست ( اسکا فولدینگ Big Grin ) زده بود واسه نماش . بهش گفتیم چه قدر داده واسه چهارچوب گفتن 1 میلیون شده .
بعد یاد شما و اسکافولدینگ تو کیک افتادم که اگر می شد بابت اسکافولدینگ یه میلیون گرفت 10 یا 20 میلیون می شد واسه پروژه گرفت . چه قدر خوب می شد اونوقت
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:ضعیف بودنش در برابر فریم ورک های دیگه یکی از معایب.
اصلاً ضعیف نیست، بلکه لایت هستش
در ضمن نباید با zend مقایسه بشه. چون از ابتدا هدف ci لایت بودن بودش و هست و خواهد بود

پاسخ
تشکر شده توسط : jpeka7
نقل قول:اینکه می گی هسته فریمورک رو برای انجام کارشون تغییر دادن . آیا این دانش زیادی نمی خواد ؟ چرا که باید کل هسته رو بهینه کنند . و اصلا اونایی که میان این کار رو می کنند . چه کاریه برن سراغ یه فریمورک قوی تر مثل زند یا سیمفونی ویا ....
دانش می خواد اما زیاد نه ، حالا چرا اومدن بیس رو این قرار دادن، خیلی دلایل داره، مثلا فرض کنید . ابتدا با همین فریم ورک شروع به یادگیری کردند و به مرور هم دانششون اضافه شده هم نیاز ها شون رو توسعه دادن. قرار نیست هر کسی یک محصول ایجاد میکنه از روز اول حرفه استارت زده باشه.

نقل قول:می شه چند تا از ضعف های این چهارچوب رو نسبت به cake که خودت کار می کنی رو بگید؟
به نظر خودم مثلا در cake می شود هم با کنسول محیط اولیه و چهارچوب رو پیاده کرد هم با کد نویسی . ولی ci فقط با کد نویسی .
اگر مثلا این را عیب حساب کنیم من از این عیبش خیلی راضیم

نداشتن orm , نداشتن کامپوننت و پشتیبانی نکردن از rest، datasource's
این ها کمبود هایی هست که در مقابل فریم ورک های مثل کیک زند و yii سیمفونی داره. و به قول یوشا چون هدفش لایت بودن و سبک بودن بوده، این موارد رو نداره هسته.

در نسخه 3 که هنوز ارائه نشده. رسما از لایتی هم داره درمیاد.

نقل قول:اصلاً ضعیف نیست، بلکه لایت هستش
در ضمن نباید با zend مقایسه بشه. چون از ابتدا هدف ci لایت بودن بودش و هست و خواهد بود
بله حق با شماست. البته گفتم در قیاس با سایرین ضعف حساب میشه. حالا این قیاس درسته یا نه، مشکل اونیه که مقایسه میکنه
  پاسخ
تشکر شده توسط : jpeka7
حالا یه سوال دیگه
به نظر شما دوستان آیا اگر یک فریمورک هر چه قدر هم سخت و سنگین باشد آیا با دادن یک داکیومنت کامل که از ابتدا مفاهیم رو روشن کنه باز هم یادگیری آن سخت می شود؟
مثلا همین yii که از ب بسم الله فکر کرده طرف 10 ساله که اینکارست Huh
اصلا بعضی سیستم ها چرا داکیومنت خوب نمی دن
همین کوهانا رو هم که نگاه می کنی داکیومنت کیچیلی داره .
داکیومنت های
CI
SYMFONY

واقعا خوبن .انگار بقیه حال ندارن یه داکیومنت ردیف بدن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
داکیومنتش هاشون اتفاقا خیلی خوبن. اگر بخوان از پایه توضیح بدن که باید یه کتاب ۱۰ هزار صفحه ای بدن Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal jpeka7

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان