• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع برنامه نویسی من با فریم ورک Yii
سلام رفقا. بالاخره بعد از دوسال سر و کله زدن با خودم و مقایسه فریم ورک های مختلف و مردد بودن بین فریم ورک Yii و کیک پی اچ پی ، در عین داشتن علاقه عمیق و ارادت قلبی به CakePHP Angelرفتم سراغ فریم ورک Yii و کارم رو با این فریم ورک استارت زدم.Big Grin
اوایل کمی ناامید کننده بود برام و خیلی گنگ و پیچیده.اما چون با پیاده سازی بخشی از یک پروژه استارت زده بودم و مجبور بودم یاد بگیرم خیلی سریع کنار اومدم باهاش و پروژه رو دارم جلو میبرم.Blush
عملا توی کار خیلی بیشتر با مفاهیم MVC آشنا شدم و در حین پیاده سازی پروژه دارم متدها و کلاس های مختلف کار با Yii رو یاد میگیرم. در کل نسبت به روز اولی که استارت زدم خوشحال تر و امیدوار ترم.

رضا تبریک بگو بهمBig Grin
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : molana Reza
حالا شدی مرد زندگی Angel
کیک چیه آخه
از اسمش معلمومه مال چه قشریه Tongue
آدم یاد آشپزخونه و چایی و این جور چیزا می افته
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa
اتفاقا خوب بود که. اصلا برنامه نویسی بدون چای و کیک که معنا ندارهBig Grin
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۳ مرداد ۲۵, ۰۲:۱۶ ق.ظ)Reza نوشته: حالا شدی مرد زندگی Angel
کیک چیه آخه
از اسمش معلمومه مال چه قشریه Tongue
آدم یاد آشپزخونه و چایی و این جور چیزا می افته

من جای صالح بودم به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیمت میکردم!

(اسمایلی دو به هم زنی) Angel Big Grin
هر چیزی که در جستن آنی آنی...
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : farhadfery
آقا صالح من بجای رضا از شما عذرخواهی میکنم.Big GrinBlush
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ما مجردا یه لیوان آب خنک هم کسی دستمون نمیده چه برسه چای و کیک !
ایشاالله کوفتت بشه Tongue

پای آقا صالح هم نکشید وسط که بیاد وسط من حرفی واسه گفتن ندارم Cool
حالا جدا نظرت در مورد Yii چیه ؟
مزخرفه نه ؟ Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط : undefined farhadfery
جالبه یه سری قسمت هاش....یعنی هرچی جلوتر میرم بیشتر خوشم میاد....اما بعضی جاهاش مزخرفهBig Grin
به شدت دارم تلاش میکنم MVC استاندارد و منطقی رو توش رعایت کنم هرچند برخی رفقا میگن هرجور دلت میخواد بنویس اما برای منی که واقعا دلم میخواست کارکردن اصولی رو یاد بگیرم یه مقدار دشواره و بعضی کدهارو که مینویسم و جواب درست هم میده مطمئن نیستم جای درستی نوشتم یا نهBlush
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ویو رو توی ویو بنویس
مدل ها هم یا اکتیو رکورد هستن یا فرم مدل ، حالا یه مدل هم نوشتی که متدهای خاصی داشت نوشتی دیگه Big Grin
بقیه هم توی کنترلر هست .
توی اکشن ها هر مدلی که خواستی رو ارجاع میدی بهش و خلاص
یه نگاه به متدهای کنترلرت بنداز هر متد ده بیست خط باشه یعنی همه چی جای خودشه
بیشتر شد یعنی شفته شده Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه ظاهرا همونجوره. حالا بعدا این پروژه ای رو که کار کردم میدم بهت کدهاشو اگه وقت کردی یه نگاه بندازی ببینی برای شروع خوبه یا نه. من که فعلا راضیم.Big Grin
فکر میکنم از نظر منطقی دارم درست جلو میرم. ولی گاهی اوقات گیرها و خطاهای خرکی میدهBig Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط :
امان از داستان های محمدرضا ،کیک و yii. Smile
خدایا، این دنیا را بیهوده نیافریدی.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان