• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرایط و چگونگی ثبت شرکت برنامه نویسی
سلام دوستان

من چندین نرم افزار ساختم و میخام برای فروش ارایه بدم بنظر خودم یکم ضایع بازیه بدون شرکت و بصورت انفرادی بدون هیچ نام نشانی بفروشمشون!!

میخواستم بدونم از دوستانی که این راه رو رفتن شرایط و هزینه ثبت شرکت چجوریاس ؟

نمیخوام یه مکان اجاره کنم !میخام یه شرکت فعلا اینترنتی که اسمش ثبت شده باشه،باشه؛ تا بعد در آینده اگر شد مکان هم اجاره کنم.

بخش دوم سوالمم اینه که اسم مد نظر من توسط غارتگران دامنه Big Grin ثبت شده و اشکالی نداره با یه دامنه دیگه که اسم شرکت نیست فعالیت کنم ؟

ممنون
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام و وقت بخیر

واسه ثبت شرکت ، از طریق سایت ثبت شرکت ها باید اقدام کنین. و اطلاعات را ثبت میکنین و بعد از تایید پست میکنین و شرکت ثبت میشه! به همین راحتی Smile
هزینه هم تقریبا حدود 300 تا 350 در بر داره(واسه شرکت با مسئولیت محدود و دو نفره)

ولی یه چیزی که یکم ترسناکه ، سر کار داشتن با مالیات هست. که دوستانی که مسلط هستن لطفا راهنمایی کنند.

در رابطه با انتشار میتونین به اسم یک تیم نرم افزاری فعالیت کنین. اینجوری اسم شخص نیست و کلاس کاری هم داره و سرکار با مالیات هم ندارینSmile

در رابطه با ثبت دامنه به نام شرکت میشه مثلا این چنین دامنه ای ثبت کرد:
اسم شرکت : آسان سازه تهران
دامنه ast.co.ir
یا به اسم دامنه ی دیگه ای فعالیت کنین و زیرش بنویسین کاری از شرکت x یا تمام حقوق مادی و معنوی برای شرکت X محفوظ است.
  پاسخ
تشکر شده توسط : farhadhp
نقل قول:هزینه هم تقریبا حدود 300 تا 350 در بر داره(واسه شرکت با مسئولیت محدود و دو نفره)
این همه هزینه برای یه فرم ؟!!! Huh

نقل قول:ولی یه چیزی که یکم ترسناکه ، سر کار داشتن با مالیات هست. که دوستانی که مسلط هستن لطفا راهنمایی کنند.
مگه مالیات شامل میشه ؟

نقل قول:در رابطه با انتشار میتونین به اسم یک تیم نرم افزاری فعالیت کنین. اینجوری اسم شخص نیست و کلاس کاری هم داره و سرکار با مالیات هم ندارین
من ارتش یک نفره‌ام Big Grin تیم ندارم Big Grin

نقل قول:اسم شرکت : آسان سازه تهران
دامنه ast.co.ir
یا به اسم دامنه ی دیگه ای فعالیت کنین و زیرش بنویسین کاری از شرکت x یا تمام حقوق مادی و معنوی برای شرکت X محفوظ است.
اتفاقا همه اسم های خوب تک سیلابی و دو سیلابی ثبت بود اسم مد نظر من هم سه سیلابیه Cool
فرهاد وب افزار (اون فرهاد نیست یه چیز دیگس نمیخام لو بره Exclamation ) ؛ این اسم مد نظرمه؛ که دامنه بین الملی و ایرانی اون ثبت شده!

واما یک مشکل ؛ اینکه من الکی اسم شرکتی که ثبت نشده رو تو نرم افزارم درج کنم بعد عواقب قانونی نداره ؟ یا ممکن نیست یکی بره قانونا ثبت کنه و بعد منو مورد پیگرد قضایی قرار بده ؟

+ ارایه نرم افزار با برند شخصی مثلا اسم خودم کلاس کاری رو پایین میاره یا نه ؟ مثلا فرهاد ورک شاپ یا فرهاد سافت یا امثالهم ؟

در پایان خیلی ممنونم که وقت گذاشتی و پاسخ دادی Heart

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys
نقل قول:این همه هزینه برای یه فرم ؟!!! Huh
هزینه که اعلام کردم شامل تمامی خرج کردها بود.
از اخذ سوپیشینه و ارسال پستی و گواهی امضا در دفاتر رسمی تا کپی ها و تولید مهر و ...

نقل قول:مگه مالیات شامل میشه ؟
منظور به خود شرکت بود.

توی کافه بازار پرفروش ترین ها را نگاه کنین. به نظرم نرم افزار هایی که به اسم شخص باشن هم وجود داشته باشه.
  پاسخ
سلام،
یه نکته‌ای که داره نمیتونی ارتش یک نفره باشی، آسون‌ترین نوع شرکت، با مسئولیت محدود هست. که برای اون هم باید حداقل ۲ نفر باشین. (البته می‌تونی اسم نزدیکان رو بدی مثلا)
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys farhadhp
نقل قول:واما یک مشکل ؛ اینکه من الکی اسم شرکتی که ثبت نشده رو تو نرم افزارم درج کنم بعد عواقب قانونی نداره ؟ یا ممکن نیست یکی بره قانونا ثبت کنه و بعد منو مورد پیگرد قضایی قرار بده ؟

+ ارایه نرم افزار با برند شخصی مثلا اسم خودم کلاس کاری رو پایین میاره یا نه ؟ مثلا فرهاد ورک شاپ یا فرهاد سافت یا امثالهم ؟

این تیکه رو هم پاسخ بدید به روشنایی میرسم Blush

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول: ولی یه چیزی که یکم ترسناکه ، سر کار داشتن با مالیات هست. که دوستانی که مسلط هستن لطفا راهنمایی کنند.
برای قرار داد های فروش نرم افزار یک میلیون تومنی
تقریبا 300 هزار تومن میدم مالیات Sleepy
البته چون مستنداتی بابت هزینه ها ندارم
مثلا قبض آب و برق و تلفن و فیش شارژ اینترنت و اینا
هر چیزی رو بعنوان هزینه ثبت کنی باید مستنداتشو ارائه بدی
دفتر کل و روزنامه هم تحویل میدم

نقل قول: مگه مالیات شامل میشه ؟
Sad

نقل قول: من چندین نرم افزار ساختم و میخام برای فروش ارایه بدم بنظر خودم یکم ضایع بازیه بدون شرکت و بصورت انفرادی بدون هیچ نام نشانی بفروشمشون!!
ضایع نیست خیلی هم خوب هست
تحت یه اسم مشخص فعالیت کن اگر دیدی میصرفه شرکتشم بزن
من چند سال پیش به اسم رضا ورک شاپ زدم دو سه تا محصول هم گذاشتم فروش هم رفت
بعدا کردمش شرکت و قرار داد میبندم .

دفتر هم نمیخواد ، دلبخواهیه خودته
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : ayoubsys farhadhp
نقل قول:برای قرار داد های فروش نرم افزار یک میلیون تومنی
تقریبا 300 هزار تومن میدم مالیات
خیلی زیاده ینی برای من خیلی خیلی زیاده !!! ۳۰ درصد فروشمو بدم مالیات !! اونم با این کیفیت زندگی !!!
همون بهتر که شرکت نداشته باشم SadSadSadSadSadSad

فرهاد ورک شاپ خوبه یا فلان وب افزار ؟ جفتشم کپی مال آقا رضاس Big Grin

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط :
اره تقریبا میشه 30 درصد
البته اگر مستندات بیاری واسه هزینه هات
مثلا اجاره بدی
میز صندلی بخری
نرم افزاری بخری
سیستم کامپیوتری چیزی بخری اینا رو باید مستند کنی توی دفتر کل و روزنامه بعدشم فاکتورهاش باشه اینا رو بعنوان زیان در نظر میگیری
هر قرار دادی هم ببندی میشه سود
تهش سود و زیانو حساب میکنی سود خالصت هر چی باشه تقریبا 30 درصدش میره
میتونی یه روش دیگه هم استفاده کنی
مثلا کارمند تعیین کنی و حقوق بدی در اونصورت باید لیست کارمندهاتو توی سیستم با دریافتی هاشون ثبت کنی

در کل تا میتونی شرکت ثبت نکن
مگر وقتی که واقعا نیاز داشته باشی Wink

البته یه مزیت های دیگه ای هم داره کلیه قراردادهات میشه حقوقی
واسه حل اختلاف و شکایت و اینا خیلی راحتتری
یه وکیل میگیری حل میکنه
لازم نیست خودت بری دادگاه و با وثیقه آزادت کنن Big Grin
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ

پرش به انجمن: