• 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیستم مدیریت محتوا vanda
دوستان یه سیستم ساده ولی کاربردی نوشتم . تقریبا آماده است . از دوستانی که تمایل دارند که اونو قبل از انتشارش تست کنند . می خوام که اعلام آمادگی کنند .
با تشکر
-------------------------------------------------------------------------------
در مورد این سیستم باید بگم که تقریبا نزدیک به سه ماه مداوم روش کار کردم و چون یک نفره بود الان خیلی خسته ام . و در حال حاضر قصد بزرگ تر کردنش را ندارم . ولی بعدا حتما ادامه می دم .
در موردش بگم که دوست داشتم یه چیزی بنویسم که کاربر اون با کم ترین سواد وبی ممکنه بتونه مطالب خودش رو قرار بده و در عین حال بتونه ویژگی های ظاهری سایتش رو بدون داشتن دانش css و این حرفا عوض کنه و رنگ آمیزی دلخواه خودش رو داشته باشه .
اما امکاناتش .
نصب راحت
ایجاد بخش – زیر بخش – محتوا که یه چیزی تو مایه های ابزار بلاگ می مونه و حالا حذف و ویرایش هر کدام . این رو هم بگم که مطالب قبل از نمایش اصلی باید فعال شوند
ایجاد صفحات استاتیک و حذف اونها
ایجاد لینک های متنی و تصویری که توی ستون ها نمایش داده می شند و کار بر به وسیله اونها می تونه به صفحه استاتیک وصل بشه
ایجاد پوشه و حذف و آپلود فایل
ایجاد تبلیغات
و قسمتی که خودم دوست دارم تنظیمات ظاهریه که با یک کلیک طرف می تونه رنگ بخش دلخواه خودش رو عوض کنه و قالب سایت رو تبدیل به دو ستونه راست . دو ستونه چپ و یا سه ستونه کنه
این آخریه خوراک اوناییه که می خوان سایت دو زبونه داشته باشن . چون با همون یه کلیکی که گفتم علاوه بر قالب می تونن متن ها رو هم چپ به راست کنند .
اینم عکس بخش مدیریتش :
[عکس: 70669720660733344396_thumb.jpeg]
  پاسخ
تشکر شده توسط : hamid_80386 Bojbaj Reza Y.P.Y shgninc
اول اینکه یه قابلیت بده که بتونن قالب html بذارن (توو تغییر قالب)
دوم ام اینکه از ایجکس توش استفاده کامل ببر
سوم ورودی هارو تا جایی که جا داره محدود و وارسی کن
و در آخر دست گلت درد نکنه چنین چیزی نوشتی ، بعنوان یه CMS آزاد منتشرش کن Blush

با احترام
  پاسخ
تشکر شده توسط : alri
نقل قول:اول اینکه یه قابلیت بده که بتونن قالب html بذارن (توو تغییر قالب)
دوم ام اینکه از ایجکس توش استفاده کامل ببر

اولا ممنون برای راهنماییت . ولی باید بگم که متاسفانه سیاستش از اول این جور نبوده . به دلیل اینکه می خواستم طرف با کمترین دانش بتونه یه مقدار ظاهر سایتش رو تغییر بده

توش ajax استفاده نکردم و به قوا یکی از دوستان این باعث می شه که از لحاظ کارایی کمی قدیمی به نظر برسه . اما چرا نکردم . چون جایی لازم ندیدم .
اون شخص به من گفت که اگر جایی که دکمه بازگشت میاد رو ajax کنی خیلی بهتره . ولی کلا دوست نداشتم که حالا به خاطر یه دکمه بازگشت طریقه کد نویسی و ارسال اطلاعات به سرور رو ajax کنم . ضمن اینکه یه شبه الگویی رو واسه خودم تعریف کردم که قرار دادن ajax توش الان برام ممکن نیست . در به روز رسانی بعدی حتما .

این نکته رو هم بگم کد نویسی به ساده ترین شکل ممکنه نوشته شده . بعد از انتشار شما و سایر دوستان اگر خواستید چیزی بهش اضافه کنین و در اختیار عموم قرار بدین من خوشحال می شم و تشکر هم می کنم . چون تا همین جا تک نفره و تک نظره بسه . به خاطر همین اسمش رو عمومی گذاشتم که بعدا هر کی خواست گسترشش بده وگرنه اسمش alri بود .

در مورد قالب بگم که قالب تمام استایله به خاطر کاربران دیال آپ . و نمی شه عوضش کرد ولی می شه توش دست برد و حالا یه جاهایی عکس گذاشت . ولی در کل روش کار رو باید ببینید

دوستان اگر می تونن اعلام آمادگی برای تست کردن کنن . هم از لحاظ فنی - هم ساختاری .
دوست دارم قبل انتشار مشکل خاصی نداشته باشه . الان واسه تست آماده است
  پاسخ
تشکر شده توسط :
راجع به مدل پیاده سازیش هم میشه توضیح بدی؟
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به دلیل اینکه هیچ کس نخواست که این سیستم رو حتی یک بار آزمایشی نصب کنه ، از انتشارش منصرف شدم.
فکر کنم 40 تا بازدید یعنی اونایی که باید می دیدن . دیدن -
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آقا چی شد ؟ Big Grin

بابا همینجا میذاشتی خودمون تست میکردیم نتیجه رو میگفتیم دیگه ، چرا سریع ناراحت میشی ؟ Big Grin

آها ، یعنی باید پ . خ بدیم ؟ Tongue باشه بابا میدم الان
  پاسخ
تشکر شده توسط :
ااااااااا آقا منتظر انتشارش بودیما....شما بذار ما رسما خودمون تست و نتیجه رو اعلام میکنیم... شاید بتونیم کمکی هم کنیم توی بحث توسعه اشSmile
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
علیرضا جان ، میشه برای منم بفرستی . لازمش دارم .
راستی فکر کنم این ایده تغییرات دینامیکی ظاهر قالب رو سیستم dotclear پیاده کرده بود .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان