• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیستم سرور و کلاینت AIR
سلام
سیستم اوپن سورس کلاینت و سرور بیشرفته با Adobe AIR کسی سراغ داره؟
کلا میشه توی این مورد روی AIR حساب کرد که قسمت کلاینت یه نرمافزار به عنوان مثال سیستم ساپرت را باهاش طراحی کرد؟
نمونه ای کسی سراغ داره؟
Two hands working can do more than a thousand clasped in prayer
  پاسخ
تشکر شده توسط :
Adobe air یک RIA هست. در واقع از دید یک برنامه نویس وب مانند یک مرورگر با امکانات بیشتر هست. بنابراین میشه روش به عنوان سمت کلاینت حساب باز کرد. که کلیه قابلیت‌های یک مرورگر به اضافه قابلیت‌های بیشتری مانند دیتابیس sqllite در سمت کلاینت (که شما می‌تونید با خود جاوااسکریپت باهاش کار کنید ) اجرای Flex و Flash هست.
البته خود Extjs پشتیبانی مخصوصی رو برای adobe air داره.
برای قسمت سرور هم به دلیل اینکه به صورت ajax کار می کنه بنابراین می تونه هرگونه زبان برنامه نویسی سمت سرور هم باشه.
نمونه باز متن هم نرم افزار شعر فارسی هست که توسط سایت تهیه شده
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما آینده ای براش میبینی که آدم بخواد روش وقت بزاره؟
چون من میبینم به عنوان مثال همون ExtJs هم بیشرفت قابل توجهی توی این مدت نداشته. حتی خود adobe هم توی این مورد فعال نبوده. اکثر مستندات قدیمیه.
بعد در مورد کراس پلتفورم بودنش شما خودت تجربت چیه؟ من این نرم افزار شعر را روی لینوکس فقط تست کردم که به خوبی کار میکنه.
به نظر شخص خود شما میشه روش حساب کرد؟ آینده ای داره؟ کلا اگر بخوای برای طراحی کلاینت نرم افزار های تحت وب از این روش استفاده کنی یا از یه زبان برنامه نویسی برای طراحی کلاینت استفاده کنی کدوم را انتخاب میکنی؟
بعد یه چیزی، شما به غیر از AIR با فریم روک دیگه ای هم کار کردی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اینکه بگیم پیشرفته نداشتن واقعا خیلی بی انصافیه
خود extjs در حال رشد هست و خیلی هم خوب داره رشد می کنه و طبق زمان بندی داره نسخه هاش رو میده. الان خیلی از نرم افزارها دارن از extjs استفاده می کنن و حتی خود sun هم توی نرم افزار جدید ویرچوالیزیشن از extjs استفاده کرده. (البته نرم افزارهای بازمتن زیادی هم هست که با extjs نوشته شده)
adobe air هم کتابهای زیادی در مورد اومده. و تقریبا ۶ ماه پیش بود که ویژگی های جدیدی رو اضافه کرده بود (کار روی عکس و به روزرسانی خودکار)
در مورد کراس پلتفرم بودن adobe air که بر روی ویندوز و مک و لینوکس نسخه داده و کاملا پلتفرم هست. در مورد آینده دار بودن هم که صد البته دارن. سایتهای بزرگی مثل AOL و ebay دارن ازش استفاده می کنن. RIA اینقدر مهم بود که خود مایکروسافت بعد از بیرون آمدن adobe air سیلورلایت رو داده بیرون. که البته به قول خودش کراس پلتفرم هست اما مزاحی بیش نبوده
  پاسخ
تشکر شده توسط : میلاد
شما اگر بخوای برای طراحی کلاینت نرم افزار های تحت وب از این روش استفاده کنی یا از یه زبان برنامه نویسی برای طراحی کلاینت استفاده کنی کدوم را انتخاب میکنی؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من از adobe air استفاده می کنم. دلیلش هم کاملا مشخصه.
اولین دلیش این هست که نیازی به یادگیری زبان برنامه نویسی جدیدی ندارم
دلیل دوم این هست که در صورت لزوم میشه از همین نسخه با تغییرات جزئی روی مرورگرهای دیگه هم استفاده کرد
دلیل سوم این هست که ................... .................. . ...... اسمش خیلی قشنگه Big Grin
  پاسخ
تشکر شده توسط : میلاد zoghal
مرسی پرسش و پاسخ جالبی بود.
من هم با یک سوال جواب میدم. یک سیستم mis حسابداری میخواهیم ایحاد کنیم. که شامل چندین زیر مجموعه هست. پس داده های زیادی داریم.
هر کلاینت باید نسخه مربوط به خودش رو استفاده کنه . مثلا بخش فروش سیستم خودش رو داره. و باید آفلاین هم جواب بده. ایا sqllite جواب گوی اینگونه اطلاعات هست؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای این مورد نیاز نیست که sqlite داشته باشیم. اطلاعات قراره روی سرور بره.
sqllite تا حجم داده محدودی رو جواب میده
http://www.sqlite.org/limits.html
فقط برای اطلاعات محدود باید ازش استفاده کرد. اطلاعات حیاتی و مهم بهتره روی سرور ذخیره بشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : amir.s

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان