• 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیستم رای دهی / امتیاز دهی
سلام

به صورت کلی میخوام نظرتون رو در مورد سیستم رای دهی / امتیاز دهی بدونم. ما داریم روی یه سی ام اس کار میکنیم ( با زند ) و یه سری ماژول پایه هم داره مطمئنا ! داشتم به این فکر میکردم که به جای اینکه توی هر ماژول به طور جداگانه یه سیستم رای دهی پیاده بشه ( یکی ستاره ای - یکی مثبت منفی و ... ) کلا باید یه ماژول / پلاگین رای داشته باشیم و همه جا از اون استفاده بشه

میخواستم نظرتون رو بدونم که به نظر شما سیستم رای دهی مثبت منفی بهتره یا ستاره ای؟ یا ترکیب جفتش به طوری که ماژول هر دو رو ساپورت کنه و توی ماژول های دیگه بسته به نیاز یکیش استفاده بشه ؟ یا اصلا دو تا ماژول ( rate و vote ) یکی برای مثبت منفی یکی هم برای ستاره ای؟

لطفا هر پیشنهادی که در مورد سیستم های رای دهی و امتیاز دهی به فکرتون میرسه بگید

ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
با اجازه اساتید زند ( فقط وحیده دیگه !Tongue)
این ربطی به سیستم نداره ، در مورد پیاده سازیش زیاد فرقی با هم ندارن پس میمونه بررسی سیستم که کدومش بهش بخوره .
اگه سیستم شما یک سیستم عمومیه به نظر من از ستاره ای استفاده کنید . مگر در مواقع خاص بخواید از +,- استفاده کنید .
تازه این مثبت منفی ها رو میخواید چه جوری پیاده کنید؟
مثلاً بنویسید 3 مثبت 2 منفی !
یا منفی رو که میزنه یکی از مثبته کم کنه!
اگه حالت دومه که با ستاره ای هیچ فرقی نداره .

در کل من ستاره ای رو میپسندم چون مثبت ، منفی یه جورایی به خواننده تلقین میکنه که این مطلب فرضاً ممکنه منفی باشه و شاید منفی بزنه بهتر باشه !
کلاً ستاره ای استفاده کن دیگه ! (فقط ای جکس باشه )

حالا خواستی راحتترم باشه میتونی اصلاً یه کار دیگه بکنی
Like براش بذار ، هم راحتتره هم با کلاس تر . مدرنترم هست دیگه ! اونوقت میتونی ادعا کنی گودر و فیس بوک از سایتت ایده گرفتنBig Grin

آقا جان از نظر من تصویب شد لایک بذار اینم یه لایک خوشکل Heart
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : voltan
به نظر من باید هر دوتاش باشه. هر ماژولی به یکی نیاز داره. مثلا شما توی کامنتها بهتره از مثبت منفی استفاده کنید و مثلا توی تصاویر از ستاره
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza voltan
ممنون از نظرات.

من خودم هم به استفاده از جفتش فکر میکردم. در مورد مثبت منفی چیزی که الان پیاده کردم اینه که یه کنتری از صفر شروع میکنه و با هر مثبت یکی به عددش اضافه میشه و با هر منفی یکی کم میشه. البته اطلاعات رای دهنده ها هم ذخیره میشه !
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان