• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال: دسته بندی کوئری ها بدون حذف تکراری ها
سلام،
با DISTINCT تکراری ها حذف میشن. با GROUP BY دسته بندی میشن اما تکراری ها هم حذف میشن. اگر بخوام هم دسته بندی بشه و هم تکراری سرجاشون بمونن چیکار کنم؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب group by رو مطالعه کردی؟
بهتره کوئریت رو قرار بدی
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech
استاد خوب بعضی اوقات استادیه که دانش جو رو ارجاع بده به جاهای گنده تر از خودش تا بیشتر چیز میز یاد بگیره ! منم رفتم داکیومنت مربوط به GROUP BY رو خوندم و یادم افتاد دستوری به نام ORDER BY داریم که دسته بندی می کنه البته توی کوئری من نیاز بود DESC هم بهش اضافه بشه. Heart

کد پی‌اچ‌پی:
"SELECT `song`, `artist`, `post_id` FROM `rates` ORDER BY `rate` DESC" 
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اگه درست منظورتو متوجه شده باشم => می تونی از تابع group_concat کنار group by استفاده کنی
مثلا بجای:
select phone,name from info group by phone;
اینطوری کنی:
select phone,group_concat(name) name from info group by phone;

تو اولی براساس شماره تلفن می چینه و تکراری های شماره تلفن رو حذف می کنه / و همینطور مقدار فیلد name یکی از شماره تلفن ها رو نشون می ده (از شماره تلفن های تکراری)

ولی تو دومی بازم بر اساس تلفن می چینه و تکراری های شماره تلفن رو حذف میکنه / با اینکه همه name ها رو کنار هم می زاره (بجای اینکه فقط یک name ای رو نشون بده)

------
و یه منظور دیگه ای هم برداشت کردم( Smile ) که در اینطورت می تونی از order by استفاده کنی (اگه می خوای تکراری های همون فیلد ای که ازش برای group by یا ... می خوای استفاده کنی از بین نرن و تکراری هاشم بمونن)
  پاسخ
تشکر شده توسط : cyletech parvane

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان