• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد yii framework
مدت زیادی نیس که یادگیری phpو شروع کردم. و قصد یادگیری yii framework و دارم. متاسفانه چیزی از yiiدستگیرم نمیشه. میخواستم بپرسم دستورای yii و تو چه محیطی مینویسن,مثلا این دستور و توی چه محیطی باید بنویسم . ممنون میشم کمکم کنید . config=dirname(__FILE__).'/protected/config/main.php' $;
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوست عزیز.
این جور دستورات رو نیازی نیست جایی بنویسی.دستوری هم که نوشتی یه دستور پیش فرضه خود Yii هست که توی فایل اصلیش نوشته میشه...

حقیقتش الان جایی باید برم وگرنه مفصل توضیح میدادم بهت:
Yii مثل هر فریم ورک دیگه ای یه سری پوشه و فایل داره که اسکلت اصلی این فریم ورک رو میسازن.
سه تا پوشه اصلی هست که شما فایلها اونجا قرار میگیره:
1-Controller
2-Model
3-View

شما در اصل با این سه پوشه سر و کار داری.که پروژه خودت رو در سه لایه جداگانه پیاده سازی کنی.Blush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : آگرین
بابت راهنماییتون سپاس گزارم. اگه فرصت کردید و بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من توصیه میکنم شما که تازه شروع به یادگیری php کردید سراغ یادگیری فریمورک نرید. بهتره اول خودتون کد نویسی رو شروع کنید و تا سطح حداقل مقدماتی با php کارکنید . بعدا که توی تجزیه و تحلیل و کدنویسی اسکریپت مشکلی نداشتید و خواستید سرعت کارتون رو بیشتر کنید سراغ فریمورک برید
میثم محمودی | انجمن کد ایگنایتر فارسی
--------------------------
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد
  پاسخ
باید حتما یادش بگیرم , اختیاری نیس اجباریه. بازم ممنون که وقت گذاشتید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
منم اجباری یاد گرفتم.آسونتر از چیزی بود که فکرشو میکردم. چقدر راجع به MVC اطلاعات دارین؟
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
متاسفانه خیلی کم از mvcبلدم. منبع خوبی واسه یادگیری mvcندارم. فقط میتونم بگم در حدمختصر با mvcآشنام.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه مقدار راجع به خود MVC بخونین...و بعد هم میتونین از روی مستندات Yii شروع کنین به خوندن.یه مثال خوب برای تمرین هم سیستم بلاگ Yii هست که آموزشش توی سایتش هست.
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان