• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد شروع آموزش جاوا اسکریپت
Question 
باسلام خدمت دوستان گرامی
بنده آموزشه هایی رو تحت وب از html و css شروع کردم و الان به جاوا اسکریپت و جی کوئری رسیدم و سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که با توجه به وجود جی کوئری دیگه استفاده مستقیم از جاوا اسکریپت خیلی خیلی کمتر شده و به نظر شما دوستان من چقدر از مطالن جاوا اسکریپت لازمه یاد بگیرم و بعد برم شراغ جی کوئری ؟ بعضی ها پیشنهاد میدن که باید جاوا اسکریپت رو در حد کد نویسی و برنامهنویسی بلد بود و بعد سراغ جی کوئری رفت و بعضی ها هم میگن که یه مقدماتی ازش یاد بگیری کفایت میکنه
من برای شروع و راه صحیح رفتن باید چه کاری کنم ؟
باتشکر از دوستان گرامی
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام،
شما بستگی داره بخواین چه سمتی برین. اگه واقعا می‌خواین به صورت حرفه‌ای frontend کار کنین، اصلا به جی‌کوئری فکر نکنین. جاوا اسکریپت و فریم‌ورک‌هاش به حدی زیاد و حرفه‌ای شدن که جی‌کوئری جلوشون بچه بازی شده.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ آذر ۱۳, ۰۴:۴۵ ب.ظ)Alaa نوشته: سلام،
شما بستگی داره بخواین چه سمتی برین. اگه واقعا می‌خواین به صورت حرفه‌ای frontend کار کنین، اصلا به جی‌کوئری فکر نکنین. جاوا اسکریپت و فریم‌ورک‌هاش به حدی زیاد و حرفه‌ای شدن که جی‌کوئری جلوشون بچه بازی شده.

باتشکر از شما
پس چرا اکثریت افرادی که آموزش میدن و مطالب آموزشی نشر میدن تقریبا بصورت مشابه توصیه میکنن که اول تا حدودی جاوا اسکریپت رو یاد بگیرید و بعد برید سراغ جی کوئری و Ajax چون نسل جدیدی برگرفته شده از جاوا اسکریپت هست و کمتر کسی زمانش رو روی جاوا اسکریپت میزاره ولی باز هم مقدمه کار رو همون جاوا اسکریپت میدونن
حالا با توجه به راهنمایی که کردید میشه بیشتر تموضوع رو باز کنید وضیح بدید تا بهتر موضوع رو متوجه بشم
و همین frontend رو توضیح بدید در موردش و چرا همون جاوا اسکریپت روش تاکید دارید
البته بله خیلی نیست شروع کردم ولی با هدف دارم جلو میرم نه تفننی و فقط صرف آشنا شدن و یادگیری
باتشکر
  پاسخ
تشکر شده توسط :
frontend رو اگه بخوام خیلی ابتدایی بگم، میشه بخشی از سایت که کاربر باهاش کار میکنه.

اون دیدگاهی که میگه به جای جاوا اسکریپت، جی‌کوئری یاد بگیر به نظر من خیلی قدیمی هست.
جی‌کوئری یه کتابخونه هست که از روی جاوا اسکریپت ساخته شده، اون موقعی که منتشر شد خیلی محبوب شد و دلیل اصلیش هم این بود که کار کردن باهاش خیلی ساده بود.
اما الان دوستانی که دارن به صورت حرفه‌ای کار میکنن سعی میکنن از جی‌کوئری استفاده نکنن، مهم‌ترین دلیلش هم بازده‌ای پایینش هست.
اکثر چهارچوب‌هایی که برای frontend طراحی میشه بر مبنای JS هست. پس شما اگه جی‌کوئری یاد بگیری در واقع تک بعدی میشی و البته وابسته به جی‌کوئری.
نکته بعدی اینه که خیلی کتابخانه‌های خوبی بر اساس جاوا اسکریپت نوشته شده، می‌تونی نرم‌افزار موبایل/ دسکتاپ/وب بنویسی.
خیلی دلیل وجود داره برای اینکه چرا باید بچسبی به جاوا اسکریپت، ولی خب خودت باید بخوای، چون شروع کردن جاوا اسکریپت و حرفه‌ای شدن توش و بعد استفاده کردن از کتابخانه‌هایی مثل react خیلی خیلی سخت‌تر هست و البته زمان‌بر تر.

البته من نمیگم جی‌کوئری یاد نگیر، ولی میگم اینکه هدفت رو بزاری روی جی‌کوئری اشتباه هست. هدفت باید جاوا اسکریپت باشه.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
با سلام

با توجه به اینکه توضیحات اقای علا عالم فلکی کامل بود.

توصیه میکنم زیاد وقتت رو روی جک.ئری نزاری و بری و انگولار جی اس و... رو یادبگیری که جکوئری در مقابل انگولار مسخره بنظر میاد!

در کل یادگیری کامل جاوااسکریپت خالی از لطف نیست .
همیشه برای یادگیری، موضوعاتی هست!

مجله دامین هاست

فرهاد حسن پور / بیرگیک

پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa
نقل قول:بنده آموزشه هایی رو تحت وب از html و css شروع کردم و الان به جاوا اسکریپت و جی کوئری رسیدم و سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که با توجه به وجود جی کوئری دیگه استفاده مستقیم از جاوا اسکریپت خیلی خیلی کمتر شده و به نظر شما دوستان من چقدر از مطالن جاوا اسکریپت لازمه یاد بگیرم و بعد برم شراغ جی کوئری ؟ بعضی ها پیشنهاد میدن که باید جاوا اسکریپت رو در حد کد نویسی و برنامهنویسی بلد بود و بعد سراغ جی کوئری رفت و بعضی ها هم میگن که یه مقدماتی ازش یاد بگیری کفایت میکنه
من برای شروع و راه صحیح رفتن باید چه کاری کنم ؟
باتشکر از دوستان گرامی
ابزارهای جدید گاهی برای ساده کردن کارهای تکراری ایجاد میشن (نمونه اش جی کوئری) و گاهی برای قانونمند کردن و مهندسی سازی ایجاد میشن (نمونه اش آنگولار ، vuejs)
شما نباید به دونستن یک یا دو ابزار اکتفا کنید.
یادگیری سینتاکس جاوااسکریپت یک هفته کار داره
یادگیری جی کوئری (همش چند تا متده دیگه) یک هفته کار داره
یادگیری آنگولار دو سه هفته کار داره
یادگیری vuejs دو هفته کار داره Big Grin
اینارو از خودم نمیگم ، جدی میگم

در اصل اصل کار شما اینه چطوری از این ابزار به بهترین شیوه و بهترین حالت استفاده کنید
یه مثال غیر مرتبط میزنم
الان 7 لیتر بنزین دارید میریزید توی پیکان ، 50 کیلومتر میبرتت
میریزی توی پژو 80 کیلو متر میبرتت
میریزی توی پراید 100 کیلومتر میبرتت
آما میریزی توی bmw ، اون هیچ که 150 کیلومتر میبرتت تازشم خیلی خیلی کیفیت رانندگی و امنیت و کلی داستانهای دیگه داره

شما اون 7 لیتر بنزین رو پروژه ات در نظر بگیر
حالا هر چقدر ابزار بیشتر و تسلط بیشتر بلد باشی میتونی چیزی که بسازی مهندسی تر و خارق العاده تر باشه مثل bmw وگرنه پیکان هم همون کارو میکنه و آدم رو از یه نقطه به یه نقطه دیگه میبره اما این کجا و آن کجا

سعی کن توی فرآیند یادگیری تم از یادگیری مباحثی که یک هدف دارند خودداری کنی ، مثلا پی اچ پی و asp رو نیاز نیست با هم کار کنی یکیش کافیه
react و آنگولار 2 رو یکیشو کار کن
جی کوئری و mootools رو یکیشو کار کن

بعدشم زندگی فقط به اندازه متخصص شدن توی یه کار بهت وقت میده پس اعتدال رو در یادگیری رعایت کن ، سعی کن بیشترین استفاده رو از دانشت ببری
جریان داستان ابتدایی هم که یادته ، عالم بی عمل ...

موفق باشی
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y
با سلام دوستان.

وب سایت خوب برای آموزش انگولار و react سراغ دارین؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان