• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد راه اندازی وب سایت
Question 
سلام یه سوال واسم پیش اومده که من اگه بخوام ...
یه وبسایتی داشته باشم که محصولات یه شرکت رو ( مثلا قطعات کامپیوتر یا لپ تاپ ) توی سایتم بذارم و مشتریها از توی سایت من سفارش بدن ...
البته هیچ پولی از طریق سایت انتقال پیدا نمیکنه ! بحث پول بین صاحب شرکت و خریدارهاشه !
حالا من برای یه همچین سایتی باید مجوز از جایی بگیرم ؟
آیا باید سراغ ارشاد و این جاها برم ؟
لطفا هر کی هرچی میدونه بگه چون نمیخوام بعدا سایتم فیلتر بشه و کارم لنگ بمونه .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما سیاسی کار نکنید. هر کاری که دوست دارید بکنید. هیچ اتفاقی نمیوفته. این قانون کلی مملکت ماست
  پاسخ
تشکر شده توسط : Bojbaj
بحث فیلترینگ یه خورده فرق میکنه به یه سری کلمات حساس هستش مثل و اتوماتیک اون کلمات رو تو وب سایتها سرچ میکنه و اگه تو سایت به کلمه ی حساسی برخورد بکنه فیلتر میکنن البته ایمیل گذاشتن و خدای نکرده به همچین مشکلی بر بخوری اگه واقعا مشکلی نداشته باشه سایتت از حالت فیلتر در میاد
  پاسخ
نقل قول:بحث فیلترینگ یه خورده فرق میکنه به یه سری کلمات حساس هستش مثل و اتوماتیک اون کلمات رو تو وب سایتها سرچ میکنه و اگه تو سایت به کلمه ی حساسی برخورد بکنه فیلتر میکنن البته ایمیل گذاشتن و خدای نکرده به همچین مشکلی بر بخوری اگه واقعا مشکلی نداشته باشه سایتت از حالت فیلتر در میاد
این حرف رو قبول ندارم. خودتون برید و تو گوگی جستجو کنید "فیلت~ شکن" صفحه ای رو به شما میده که فیلتر نیست (البته اون کاراکتر ~ برای اینه که گوگل می فهمه واژه ای اونجا هست که فرق نمی کنه هرچی باشه مهم نیست!) پس نمیشه گفت که خودکار عمل می کنه و همه صفحات رو بررسی می کنن. تنها کاری که اونا اومدن و انجام دادن اینه که IP افراد داخل ایران رو که بهش دسترسی دارن محدود کردن. یعنی شما اگر از داخل ایران سرچ کنی "X" صفحه مسدوده اما از خارج کشور همون صفحه مسدود نیست. کارشون اصلاً معلوم نیست. سوال می کنیم ازشون که آقا اگر ما فلان مطالب رو اینطوری در سایتمون قرار بدیم آیا مسدود میشیم یا نه؟! هدف ما فقط اینه که خلاف قوانین مزخرفشون عمل نکنیم اونوقت جواب مارو نمیدن!! یه پشتیبانی 2 ساعته هم نداره. فقط را به را مسدود می کنن. ... بگذریم ... Cool

نقل قول:آیا باید سراغ ارشاد و این جاها برم ؟
ارشاد کجاس؟ تو ایران ارشاد به جایی میگن که یکسری آدم از خدا بی خبر جمع شدن و هی فکر می کنن که فلان کارو کنن بعد خودشون نقض می کنن بعد یکی از همونا میاد همون کارو انجام میده همه هم پشتیبانیش می کنن!!!!! Big Grin . شما فقط کارت رو کن و هرچی که از نظر خودت (هرچی که از این دولت و اخلاقش کسب کردی) درست بود و خلاف قوانین اسلامی و بین المللی نبود انجام بده. البته نگران نباش اگر یکبار مسدود شدی! چون بعد از چند ماه از اون حالت خارج خواهی شد. Undecided خود منم پروژه ای رو راه انداختم و زیاد دست به کار نمیشم برای گسترش دادنش چون می ترسم مسدود بشم و همه زحماتم به باد بره. شما هم آروم آروم برو جلو که ضرر زیاد نکنی. Heart
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه میبینی با IP غیر ایران سرچ میکنی باز میشه نباید جای سوال باشه مخابرات نمیتونه Ip های خارج رو ببنده میاد IP های ISP های ایران رو میبنده ما داریم از ISP سرویس میگیریم مخابرات لیست IP ها ISP ها رو داره در ضمن بیکار نیستن بیان دستی چک کنن که فلان سایت در مورد س ک س داره بحث میکنه و فیلتر کنن سیستمشون به این صورت هستش که به ک.س یا پ.ر.ا.ک.سی یا v.p.n و اینجور چیزا حساس هستش . در مورد Gateway تحقیق کنین متوجه منظورم میشین مخابرات که این حق رو نداره Gateway های کشور های دیگه رو دستکاری کنه اینطوری باشه که سنگ رو سنگ بند نمیشه . داستان داره همه اینا واسه خودش
  پاسخ
مرسی پدیده جان !
میدونم چی میگی !
با این چیزا که مشکلی ندارم ( در جریان اینا هستم )
من فکر کردم که شاید واسه تجاری بودن سایت باید کاری کنم ( مثلا ثبت کردنی ، مالیات دادنی ، چیزی ... )
مملکته دیگه ! یهو گیر میده ، ول نمیکنه !
به قول یه دوستی :
نون سنگک میخریم به قیمت ویندوز سون ! مملکته ما داریم !؟!؟!؟!؟!؟ ExclamationExclamationExclamation Dodgy
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اگه میبینی با IP غیر ایران سرچ میکنی باز میشه نباید جای سوال باشه مخابرات نمیتونه Ip های خارج رو ببنده
من داخل ایرانم و از هیچ برنامه ای برای دور زدن هیتلر و تغییر IP استفاده نمی کنم! باز همچنان با حرف شما مخالفم.
نقل قول:به یه سری کلمات حساس هستش مثل و اتوماتیک اون کلمات رو تو وب سایتها سرچ میکنه و اگه تو سایت به کلمه ی حساسی برخورد بکنه فیلتر میکنن

حرف و حدیث در مورد نحوه کار کردن فیلترینگ زیاده ولی بنظر خودم صفحاتی که ما ازشون بازدید می کنیم در ISP مون قابل مشاهده هست و همونطور که شما گفتید مخابرات فهرست همه ISP هارو داره و همه باهاشون موظفن که همکاری کنن (در غیر اینصورت جریمه سنگینی براشون داره) و یکی از انواع همکاری اونها ، در اختیار مخابرات قرار دادن فهرست کامل اطلاعات کاربرانشون هست. دیگه نمیدونم اونا برنامه ای دارن که خودکار صفحات رو بررسی می کنه یا نه (بنظر خودم نه! چون همونطور که گفتم خیلی از صفحات هستند که مسدود نیستند اما از عبارت های خفن خفن توشون استفاده شده) اما اگر آره ، پس میتونم بگم که یکسری از صفحات در میرن از زیر دست برنامشون که حاکی از ناقص بودن برنامه شون هست. ...

نقل قول:من فکر کردم که شاید واسه تجاری بودن سایت باید کاری کنم ( مثلا ثبت کردنی ، مالیات دادنی ، چیزی ... )
درسته ، مطمئن باش اگر وبسایتت تجاری واقعی باشه و درآمد نسبتاً بالایی داشته باشی از اون ، باید هزینه ای رو هم به ناکجا آباد بپردازی. ولی برای شروع ، خیر. نیازی نیست.
غایب
  پاسخ
متاسفانه در حال حاظر به روش گت وی در ایران عمل میشه و تموم ورود و خروج از ای روتر اعمال میشه. و باز متاسفانه نرم افزار فیلترینگ از هوشمند ترین نرم افزار های در حال حاضر هست.

قبلا ایران از چین این سافت ویر رو می خرید. الان اونا از ایران
  پاسخ
تشکر شده توسط :
اگه بعضی از صفحات هنوز فیلتر نشده باید بگردی دنبال ساختار اون سایت که چطوری هستش من شاید برنامه نویسی به اندازه شما بلد نباشم اما موهامو تو این جور چیزها سفید کردم به حرفم شک نکن داداشی اینا دارن اینطوری کار میکنن . صفحه اول سایت هم بعضی دست کاری میکنن که اونا رو راحت دور میزنن اما یه سری افراد هم واسه اینکار گذاشته شدن که میان ریپورت میدن به اونا و اونا هم سریع فیلتر میکنن

پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:اگه بعضی از صفحات هنوز فیلتر نشده باید بگردی دنبال ساختار اون سایت که چطوری هستش من شاید برنامه نویسی به اندازه شما بلد نباشم اما موهامو تو این جور چیزها سفید کردم به حرفم شک نکن داداشی اینا دارن اینطوری کار میکنن . صفحه اول سایت هم بعضی دست کاری میکنن که اونا رو راحت دور میزنن اما یه سری افراد هم واسه اینکار گذاشته شدن که میان ریپورت میدن به اونا و اونا هم سریع فیلتر میکنن
وقتی این حرفت رو خوندم سریعاً رفتم اون صفحه رو یه نگاه خفن کردم و دیدم نه! هیچی نداره. تازشم یک وبلاگ ساده بیشتر نیست. البته بگم که spam محسوب میشه اون صفحه چون فقط از کلیدواژه هایی که زیاد سرچ می شن استفاده کرده و محتوای خاصی نداره ولی با اینحال باز خلاف حرف شما ثابت میشه. چون دیگه عمراً نرم افزار این سازمان بتونه تشخیص بده طرف محتوا داره یا نه! شاید بتونه چگالی اون عبارت خفن خفن رو تشخیص بده اما اون صفحه که مورد نظر منه دقیقاً 13 بار از عبارت خفن خفن در یک صفحه استفاده کرده و این مقدار کافیه تا اون صفحه مسدود بشه.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان