• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد تفاوت نمایش فونت های فارسی در مرورگرها
بسم الله...
سلام....
توی سایت linuxreview.ir از فونت های فارسی استفاده شده برای نمایش محتوا....با فایرفاکس که سایت رو باز میکنم نوشته ها با وضوح و شفافیت بالایی نشون داده میشن اما با کروم که باز میشه فونت ها دچار شکستگی و تمیز نبودن و صاف نبودن لبه ها و وضوح نداشتن هستن.... من اومدم روی یک پروژه مثل استایلهای linuxreview از فونت های فارسی استفاده کنم اما این مشکل وجود داره....راهی هست که بشه توی کروم هم شفاف و به صورت تمیز نشون داده بشه فونت ها؟
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
دقیقا واسه منم همینطوره. طبق توضیحی که اینجا http://webmasters.stackexchange.com/a/14347 داده، مرورگر ها (در اینجا فایرفاکس و کروم) از موتور های مختلفی استفاده میکنن. کروم وب کیت و فایرفاکس گیکو. پس نمیشه توقع داشت که متن رو هر دو مرورگر یه جور ارائه بدن. ولی امکانش هست که با انجام دادن چند کار از این مشکل عبور کنی (احتمالا).
1. از عکس استفاده کنی
2. عرض باکس هارو درست تنظیم کنی.

(این ها چیزهایی بود که طرف نوشته و گفته اش کاملا درسته ولی راه هایی که پیشنهاد داده چون خودم شک دارم اون احتمالا رو بهش اضافه کردم)
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786 hidensoft
خب من برای متن نوشته ها میخوام استفاده کنم...متن یادداشت ها و مقالات....
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
این مشکل فونت های فارسی هست که استاندارد درست حسابی ندارند. یک سری فونت رو امیر عباس فیکس کرده که من دارم ازش استفاده می ککنم تو این کار
نقل قول:http://modirbartar.com/

کلا سایز فونت ها که 12-14 پایئن ار استفاده کنید. اینجوری میشه.
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786 webnevesht cyletech
به طور کلی فونت درست حسابی فارسی نداریم کسایی هم که می تونند متاسفانه دست به کار نمی شن فقط می گن می سازیم می سازیم
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان