• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد برنامه مولتی سرور
سلام
چطور میشه یه برنامه مولتی سرور با پی اچ پی نوشت؟
مثلا فایل ها رو یه سرور باشه، عکس ها رو یه سرور دیگه و ....
  پاسخ
تشکر شده توسط :
بیشتر توضیح بدید لطفن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
مثلن برنامه من روی سرور اول نصب شده حالا میخام به دلایلی (مثل کاهش بار ترافیکی) فایل ها رو روی سرور دیگه نگه داری کنم، ولی نیاز دارم که از طریق برنامه م کنترل کامل بر روی سرور دوم هم داشته باشم
برای مثال سایت imdb تمامی فایل هاش توی media-imdb.com میذاره
نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آدرس فایل ها رو به سرور دیگه بدین این که واضحه خب
این تکنیک چیز پیچیده ای نیست دو حالت داریم یکی برای CDN که پیشنهاد می کنم به کتاب
High Performance Web Sites
فصل دوم بخش Use a Content Delivery Network 2 مراجعه کنید
یکی هم اینکه ممکنه بخواین به دلیل افزایش سرعت دانلود اطلاعات استاتیک مثل تصاویر استایل ها و... را داخل یه ساب دامین بگذارید که بروزر ها برای کراس کوکی بودن چک نکنند به هر حال خیلی راحت با آدرس دهی فایل ها به آی پی یا دامنه سرور دوم می تونن از اون سرور لود بشن یا دیتابیس یا کش سرور شما می تونه رو سرور دیگه ای ران بشه
  پاسخ
تشکر شده توسط : itstaghi admin Alimokhlesi Goback hidensoft Hamid
مثالم یه خورده بد بود عذر میخام
مشکل من قرار دادن یه سری فایل رو یه سرور دیگه و آدرس دهی بهشون نیست
سوال من در مورد اینه که چطور از یه سرور روی سرور دوم، سوم و ... مدیریت داشته باشم؟
مثلن فایل رو سرور دوم آپلود کنم، فایل حذف کنم،‌ پروسس هایی رو روی سرور دوم انجام بدم و نتیجه ش رو بگیرم و ....
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سئوالت خیلی جدابه - ممنون میشم یه مثال بزنی تا رو مثال باهم بریم جلو
علم تاج افتخار دنیا و یادگار پس از مرگ است
  پاسخ
تشکر شده توسط : itstaghi
FTP
http://php.net/manual/en/book.ftp.php
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, ۰۲:۰۱ ق.ظ)alimokhlesi نوشته: سئوالت خیلی جدابه - ممنون میشم یه مثال بزنی تا رو مثال باهم بریم جلو

من یه وب سایت شیر فایل راه میندازم روی یه سرور اختصاصی با بالاترین کانفیگ ممکن، بعد از مدتی فضای هارد سرور پر میشه، الان به نظر شما چیکار باید بکنم؟

(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, ۰۸:۱۸ ق.ظ)ramram نوشته: FTP
دیگران رو نمی دونم ولی من از این حرکت خیلی خیلی بدم میاد، چرا شما فکر می کنین که من منوال نخوندم، مقاله و کتاب نخوندم، کار نکردم و نمی دونم ftp چیه و همینجوری یه راست اومدم تو فروم محترم ایران پی اچ پی و درخواست کمک می کنم؟
به نظرم گذاشتن لینک یه منوال در جواب یه سوال نه چندان معمولی بدترین نوع توهین سایبری ایه که میتونه اتفاق بیفته، با این حرکت عملن دارین به طرفتون می گین که هیچی حالیت نیست و شما کلن از بالا به قضایا نگاه می کنین، انگار دارین به گدایی که کلافه تون کرده یه سکه میدین که فقط شرش رو کم کنین، اگر مای بی بی کنار دکمه تشکر دکمه دلخوری هم داشت یقینن الان یه دلخوری پایین پستتون بود
پیروز باشین
  پاسخ
تشکر شده توسط : scooter
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, ۱۱:۱۵ ق.ظ)itstaghi نوشته:
(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, ۰۲:۰۱ ق.ظ)alimokhlesi نوشته: سئوالت خیلی جدابه - ممنون میشم یه مثال بزنی تا رو مثال باهم بریم جلو

من یه وب سایت شیر فایل راه میندازم روی یه سرور اختصاصی با بالاترین کانفیگ ممکن، بعد از مدتی فضای هارد سرور پر میشه، الان به نظر شما چیکار باید بکنم؟

(۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, ۰۸:۱۸ ق.ظ)ramram نوشته: FTP
دیگران رو نمی دونم ولی من از این حرکت خیلی خیلی بدم میاد، چرا شما فکر می کنین که من منوال نخوندم، مقاله و کتاب نخوندم، کار نکردم و نمی دونم ftp چیه و همینجوری یه راست اومدم تو فروم محترم ایران پی اچ پی و درخواست کمک می کنم؟
به نظرم گذاشتن لینک یه منوال در جواب یه سوال نه چندان معمولی بدترین نوع توهین سایبری ایه که میتونه اتفاق بیفته، با این حرکت عملن دارین به طرفتون می گین که هیچی حالیت نیست و شما کلن از بالا به قضایا نگاه می کنین، انگار دارین به گدایی که کلافه تون کرده یه سکه میدین که فقط شرش رو کم کنین، اگر مای بی بی کنار دکمه تشکر دکمه دلخوری هم داشت یقینن الان یه دلخوری پایین پستتون بود
پیروز باشین

من واقعا نمی دونم چرا دلخور شدین. یه کسی یه لینکی که یکی از روشهایی هست که واقعا جواب کارتون رو هم میده بهتون میده یک همچین برداشتی رو می کنین. کسی که داخل مغز شما نیست که بدونه شما چی رو می دونین یا چی رو نمی دونین. هیچ کسی هم منوال رو کامل تا به حال نخونده ( من خودم تا به حال این کار رو نکردم) خلاصه این طرز برخورد با کسی که داره برای سوال شما وقت میزاره ( چه شما رو به نتیجه برسونه چه نرسونه چه جوابش درست باشه چه نباشه) اصلا درست نیست.

اما کاری که می خوایین انجام بدین شما باید به طریقی فایل رو در زمان آپلود به سرور دیگه منتقل کنین .( که یکی از روشهاش هم همون FTP هست که رامین عزیز لینکش رو داده) و روی اون سرور هم باید آپاچی و php و ... باشه. و به درخواست شما جواب بده.
  پاسخ
تشکر شده توسط : itstaghi Hamid
نقل قول:اما کاری که می خوایین انجام بدین شما باید به طریقی فایل رو در زمان آپلود به سرور دیگه منتقل کنین .( که یکی از روشهاش هم همون FTP هست که رامین عزیز لینکش رو داده) و روی اون سرور هم باید آپاچی و php و ... باشه. و به درخواست شما جواب بده.
دقیقن سوال همینجاس، رو سرور دوم هم باید یه برنامه بنویسم؟ مثلن وقتی بخام فایلی رو حذف کنم؟ یا اینکه به طریقی این کار رو از طریق برنامه اصلی باید انجام بدم؟

در مورد دلخوری امیدوارم پاسخی که میدم منجر به بحث و خارج شدن این تاپیک از موضوعش نشه:
نقل قول:یه کسی یه لینکی که یکی از روشهایی هست که واقعا جواب کارتون رو هم میده بهتون میده یک همچین برداشتی رو می کنی
لینکی که ایشون گذاشتن هیچ روش خاصی رو به من نشون نمیده، منوال توابع کار با ftp رو نشون میده، معمولن تو منوال ها روشی برای انجام کار خاصی وجود نداره، صرفن تعریف کلاس ها، توابع، ثوابت و .... به همراه روش استفاده ازشون وجود داره
نقل قول:کسی که داخل مغز شما نیست که بدونه شما چی رو می دونین یا چی رو نمی دونین.
من نگفتم کسی باید بدونه من چی میدونم، من میگم برام عجیبه چرا ایشون فکر می کنین من در مورد ftp چیزی نمیدونم؟ حتا ایشون فکر می کنن که من سایت php.net رو نمیشناسم و علاوه بر این نمیدونم میشه کلمه ftp رو توی گوگل سرچ کرد و منوالش رو پیدا کرد
نقل قول:هیچ کسی هم منوال رو کامل تا به حال نخونده
منظور من خوندن کل منوال نبود، منظور من منوال خوندن بود
نقل قول:خلاصه این طرز برخورد با کسی که داره برای سوال شما وقت میزاره ( چه شما رو به نتیجه برسونه چه نرسونه چه جوابش درست باشه چه نباشه) اصلا درست نیست.
من هیچ گونه برخورد بدی نکردم، صرفن یه گلایه دوستانه کردم، به نظر من گذاشتن لینک یه صفحه از یه منوال در مورد سوالی که درخواست تکنیک و روش داره هیچ کمکی به موضوع نخواهد کرد و اگر احساس می کردم برام وقت گذاشته شده یا سعی شده بهم کمک بشه (ولو اینکه ربطی به موضوع هم نداشته باشه) قطعن سپاسگذار هم می شدم، کما اینکه از پست قبلیشون تشکر کردم چرا که حس کردم داره بهم کمک میشه و من به پاس وقت گذاشتنشون تشکر کردم
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان