• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال:تنظیمات permission
سلام.
فایل و فولدر هایی رو روی هاست آپلود کردم و می خوام مجوز ها رو set کنم.
اگه فقط بخوام فایل هام رو کاربران از طریق مرور گر اجرا کنن باید برای این فایل ها چه مجوزی بگذارم؟ اگه این صفحات عکس هایی رو داشته باشن فولدر این عکس ها و خود این عکس ها چه مجوزی باید داشته باشند؟
بعد این owner و group رو چطور باید تعریف کنم؟
من که با جستجو چیزبدرد بخوری پیدا نکردم.
ممنون میشم اگه مقاله یا کتاب بدردبخوری هست معرفی کنید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
شما روی هاست شیر نمی تونید گروه و یا یوزری رو تعریف کنید.
اگر از ftp استفاده کنید (که بهترین راه برای انتقال همین روش هست) گروه همون نام کاربری و مالک هم همون نام کاربری ورود به کنترل پنل هست (قریب به اتفاق کنترل پنلها اینطوری هستن)
اما اگر از طریق مرورگر (منظورم از طریق apache هست‌)‌‌ این کار رو انجام بدید گروه و مالک www-data هست‌‌ ( می تونید با توابع php مالک رو تغیر بدید) که بهتره هیچ وقت مالک رو www-data نزارید چون هر کاربری که روی هاست هست بهش می تونه دسترسی داشته باشه.
وقتی که به یک فایل از طریق مرورگر می خوایم دسترسی پیدا کنیم و در کل هر فایلی که در زمان اجرا توسط‌ apache می خواد دسترسی پیدا کنه با‌ کاربر www-data و‌ گروه www-data می‌ خواد دسترسی پیدا کنه .‌ بنابراین اگر از‌ ftp استفاده‌ می کنید apache به عنوان other شناسایی‌ میشه بنابراین‌ بهترین پرمیشن میشه 744 البته به جز پوشه هایی که قراره توش بارگذاری بشه که www-data باید دسترسی نوشتن رو داشته باشه که سطح دسترسی میشه 766
  پاسخ
تشکر شده توسط : imez08
ممنون از توضیحاتتون.
مقاله ای هم در این مورد هست که توضیحات جامع تری داده باشه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
http://en.wikipedia.org/wiki/File_system_permissions
http://en.wikipedia.org/wiki/Chmod
  پاسخ
الان من هیچ مجوزی برای فایل indx.php به all user ندادم حتی read . پس چطور فایل index.php از طریق url میشه بهش دسترسی پیدا کرد.
در لینک اولی که گذاشتین برای دایرکتوری گفته که مجوز read یعنی این که فقط نام فایل رو ببینیم نه چیز دیگه ای؟.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه دسترسی پیشفرض وجود داره نمیشه که اصلا دسترسی وجود نداشته باشه.
برای پوشه خوندن یعنی فقط نمایش لیست. نوشتن هم یعنی حذف و ویرایش پوشه و اضافه کردن فایل یا پوشه به پوشه
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان