• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سه راه متفاوت برای شروع و پایان تگ PHP
درود بر شما،

شاید در یکسری برنامه ها که با زبان PHP نوشته شده اند دیده باشید که تگ شروع و پایان با آنچه شما در ذهن خود دارید متفاوت است. در این مقاله کوچک می خواهیم به بحث در این مورد بپردازیم.

تگ شروع و پایان پیشفرض و قانونی
کد پی‌اچ‌پی:
<?php

?>

تگ شروع و پایان کوتاه
کد پی‌اچ‌پی:
<?

?>
نکته: برای استفاده از این نوع تگ شروع و پایان باید در php.ini مقدار short_open_tag را به On تغییر داد در غیر اینصورت هیچ خروجی نخواهیم داشت.

تگ شروع و پایان به سبک اسکریپت
کد پی‌اچ‌پی:
<script language="php">

</
script
نکته: این نوع تگ شروع و پایان نیز همانند تگ شروع و پایان پیشفرض فعال می باشد و نیازی به اعمال هیچگونه تغییراتی نیست.

قصد داشتم توضیحات دیگری مانند کدام یکی بهتر و کدام یکی بدتر و یا در کجا از کدام یکی استفاده کنیم بدهم اما میبینم اگر خواننده کمی در این باره تفکر کند خودش بهترین را انتخاب می کند.

با بهترین آرزو ها،
علیرضا
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y admin molana
البته میشه تگ پایان رو نذاشت
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من/ما یاد گرفتیم که با هرچیزی باز می کنیم با همون ببندیم. امروز حواسم نبود با <script باز کردم و با ?> بستم. یعنی مخلوطی از روش اسکریپتی و پیشفرض/کوتاه شده. بدون هیچ خطایی خروجی را به نمایش گذاشت! برام جالب بود!!!
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin hidensoft molana
به نظر نمیاد تگ اسکریپت مشکلی با <؟ داشته باشه. چون نبستیدش مرور گر خطای جاوا اسکریپت داده حتما. اما خب تاثیری در خروجی نداشته. و دقت داشته باشید که شما تگ رو نبستید هنوز فکر می کنم نباید در ادامه کد HTML وجود داشته باشه چون اگر باشه از نوع جاوا اسکریپت محصوب می شه.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۸۹ فروردین ۱۴, ۱۱:۲۶ ق.ظ)hidensfot نوشته: به نظر نمیاد تگ اسکریپت مشکلی با <؟ داشته باشه. چون نبستیدش مرور گر خطای جاوا اسکریپت داده حتما. اما خب تاثیری در خروجی نداشته. و دقت داشته باشید که شما تگ رو نبستید هنوز فکر می کنم نباید در ادامه کد HTML وجود داشته باشه چون اگر باشه از نوع جاوا اسکریپت محصوب می شه.

کد من بسیار ساده بود در حد یک سازنده echo() که متن "سلام" را چاپ می کنه. من به طور دستی نمایش خطایی رو غیرفعال نکردم! شاید اشتباه یا نگذاشتن تگ پایانی اصلا خطایی رو بوجود نداره! باید بیشتر در این مورد بدونیم/بدونم!!!Shy
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه زمزمه هایی در مورد حذف تگ های کوتاه در php 6 شنیدم DodgyIdea
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یه خوبی این تگ های کوتاه داره یا اصلا شاید واسه همین دلیل که میخوام بگم ایجاد شدند. تگ اصلی و پیشفرض از نظر توسعه دهندگان PHP باید یکی باشه و اولین قرار داده بشه و تگ کوتاه هم اگر بخواهیم مثلاً اون اولی رو ببندیم و یکسری کد html بنویسیم و بعد دوباره باز کنیم ازش استفاده می کنم. ولی باز فرقی اصلا با هم ندارند ولی یک فرقی داره ها!! من قبلاً تست کردم دقیقاً یادم نیست. یک اطلاعی رو خواستم بدم به مرورگر که در قالب کد html بود مثلا در خصیصه name در table البته مثلا گفتما!!! در اونجا فقط تگ کوتاه کار منو راه مینداخت و اگه تگ قانونی یعنی <?php قرار میدادم خطا دریافت میکردم!!!!
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من تاحالا جایی در باره تفاوتش نخوندم !
  پاسخ
تشکر شده توسط :
آره منم جایی نخوندم اونم که گفتم از تجربیات خودم بود.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان