• 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرور ایرانی در منزل ؟
سلام
امروز یکی از دوستانم پیشنهاد داد که یکی از سیستم های کامپیوتری خانه را برای خودت تبدیل به سرور اختصاصی برای سایت های شخصیت بکن!!!

البته گویا سایتهای زیادی در ایران از این روش دارن استفاده می کنن ...!!!

می خواستم از دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند . نکاتی درباره این شیوه ، کارایی داشتن یا نداشتن ؟ هزینه های احتمالی ؟ ریسک های موجود ؟ و ... اعلام کنند تا نگاه بهتری به موضوع داشته باشم .

ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوبه اما دیه چیز می خوای که بزرگترین مشکل همه توی ایران هست که نمی تونن سرور بیارن ایران اونم پهنای باند کافی هست
اگر می تونی پهنای باند به دست بیاری باید بری IP اختصاصی هم بگیری بعد یه کامپیوتر به عنوان سرور بعدش هم یه سیستم عامل که روش نصب کنی برای سرور
همین
  پاسخ
تشکر شده توسط : parsig
مخابرات فکر نکنم همچین پهنای باندی برای خونه اختصاص بده !!!
[عکس: logo-small.jpg]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من امروز به منزل یکی از دوستان رفتم و از نزدیک با سرور شخصی ایشان در خانه آشنا شدم !!!

چند سایت مهم با بازدید بالا نیز بر روی این سرور قرار دارد ... با یک ای پی که ماهیانه 10 هزار ت و اینترنت پر سرعت 256 که از ***** گرفته با ترافیک مورد نیاز ، حدود یکساله که سرورش در حال فعالیته . یک سیستم با هارد ، رم و ... تقریبا معمولی هم استفاده می کنه و لینکوس کار کرده .

فقط دوتا مشکل وجود داره
1 - قطعی برق .... که این مشکل رو با ذخیره برق حل کرده
2 - قطعی اینترنت .... البته این مشکل از دسترسش خارجه ولی با چند راه حل ساده مشکلو تقریبا از بین برده .

مصرف برق هم که چیزی چندانی نمی شه ...اگه اشتباه نکرده باشم شاید بشه گفت تقریبا در حد یک لامپ 120
این نکته هم همه می دونید که سخت افزارهای موجود برای استفاده دائمی طراحی می شن . پس اینجا هم مشکلی فکر نکنم پیش بیاد.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
برای چه کاری می خوایید انجام بدید؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کلا تو ایران یک کار بسیار غیر حرفه ای به حساب میاد مخصوصا از لحاظ پهنای باند
  پاسخ
تشکر شده توسط : میلاد parsig

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان