• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سبک سنگسینی فریم ورک ها
شنیدن کی بود مانند دیدن
با هم ببینیم :
سبک سنگین[/quote]
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza Y.P.Y molana hamid_80386
zendش محشرهTongue
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط :
Big Grin زیاد به اینا توجه نکنید. zf2 beta ۱ رو میاره توی مقایسه یعنی کلا مقایسه باطله. نسخه بتا اونم beta 1؟ (بتا ۱ از نظر پرفورمنس خیلی مشکل داره که توی نسخه های بعدی با دادن راه کارهای جدید این مشکل برطرف شده)
در ضمن قبلا در این مورد خیلی گفتم که روش استفاده از فریم ورک خیلی مهمه و یه بنچمارک با یه hello word نمی تونه مقایسه کننده بین فریم ورک ها باشه.
همین الانش من zf doctrine2 رو استفاده می کنم با حجم بسیار بالایی از کدها در کمتر از ۵۰۰ میلی ثانیه جواب میده. من می تونم یه hello word رو به صورتی توی zf2 پیاده سازی کنم که از همه اینها سریعتر جواب بده.
  پاسخ
تشکر شده توسط : voltan Reza
برای خود من این موضوعش جالب بود:
Number of function calls (Facebook XHProf
zend =5620
  پاسخ
تشکر شده توسط :
همونطور که گفتم این zf2 beta 1 هست. ساختار تغییر کرده. توی zf2 beta 1 از DI برای پیدا کردن کنترلر استفاده شده. ولی توی نسخه های بعدی ای ServiceManager استفاده شده. DI یک پروسه سنگینی هست ولی حتما باید از کش توش استفاده بشه.
در ضمن توی zf2 استایل چیدمانهای مختلفی میشه داشت. استفاده از serviceManager های مختلف. از طرف دیگه zf2 یک event base drive هست. دیگه از ساختار قدیمی طبعیت نمی کنه.

حالا همین داستان هم توی YII و cake و سیمفونی داریم.

من از بنچمارکهای این چنینی برای فریم ورک ها متنفرم. چرا؟ چون میان و یک hello word ساده میزارن بعد میگن این فریم ورک سریعتره. مگه فریم ورک ساخته شده برای اجرا یک hello word ساده؟ این همه کمپوننت و کلاس لود میشه که یک hello word ساده چاپ بشه؟
اگر حقیقتا بخواییم فریم ورکها رو از نظر سرعت بررسی کنیم باید بیاییم و یک app حداقلی رو که به صورت عمومی ازش استفاده میشه رو روی فریم ورکها پیاده سازی کنیم بعد بنچمارک بگیریم. بنچمارک گرفتن خودش یک سری اصول داره که یکی از اصولش اجرای فرایندی هست که به صورت عموم خیلی استفاده میشه. مثلا توی بنچمارکهای روی دیتابیس ما میاییم بیشتر روی select بنچمارک میگیریم. چرا؟ چون بیشتر از ۸۰ درصد کوئری هایی که بر روی یه نرم افزار عادی انجام میشه select ّست.

توی این بنچمارک اومده microMVC هم آورده که این سریعتره. مثلا میشه جای YII از microMVC استفاده کرد؟ یا جای Cakephp از ColaPHP؟

بزار من از zf2 beta 5 الان روی سیستمم بنچمارک بگیرم

core i7
ram 6 GB
php 5.3

خب حالا جواب درخواست

Requests per second: 208.555

load avrage 4

حالا من یه دستکاری میکنم. یه سری از service manager ها رو غیر فعال می کنم چون احتیاجی بهشون ندارم. مثل Form یا translate یا Db و ... .

جواب

Requests per second: 812.789

load avrage 3.6

شما همین داستان روی توی YII و سیمفونی و کیک هم قاعدتا خواهید داشت
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal oia
وحید تو خصومت شخصی داری
پس حرف نزنی بهتره Tongue
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه داش وحید راست میگه .
من از سر کنجکاوی Colaphp رو دانلود کردم ، دیدم اصلاً هیچی نداره!
چند تا کلاسو چسبونده به هم با یه روتر مسخره!

طبیعیه که واسه یه Hello world خوب جواب بده ، اصلاً میشه Hello world رو توی یه فایل نوشت و echo کرد !
فکر کنم از همشون سریعتره !Tongue

در هر حال با نظر داش وحید موافقم !
باید یه تست سنگین گرفته بشه ببنیم اون موقع کدومشون پرفورمنس بهتری دارن .
وبلاگ rezaonline.net/blog
سفارش برنامه نویسی reza.biz
Php , mysql , postgresql , redis , Yii and ... Cool
  پاسخ
تشکر شده توسط : admin oia
(۱۳۹۱ تير ۱۹, ۰۳:۵۶ ق.ظ)molana نوشته: وحید تو خصومت شخصی داری
پس حرف نزنی بهتره Tongue

عوض اینکه بخوای موجودیت رو ثابت کنی جواب درست و حسابی بده Big Grin

بیا این همشون سریعتره
http://net.tutsplus.com/tutorials/php/cr...-with-php/
Big Grin

(اسمایلی تو روحت )
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
زیاد به این برنچ مارک ها توجه نکنید. یا با دقت بررسی کنید. ببینید معیار ها بر چه اساسی هستند.

تو این تست دوچرخه کوهستان slim رو آورده در کنار ماشین های سواری cake,zend,yii,symphony گذاشته. این اصلا درست نیست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من نمی دونم واقعن چرا باید با سلیقه ی شخصی برخورد کرد :|

خیلی ساده ست قضیه:

این که کاربرد فریم ورک خیلی مهمه و اینکه چطوری ازش استفاده کنی و ... همش درسته. ولی خوب زمین و زمان می دونن که زند سنگینه و هیچ شکلی درش نیست.

اصلن اینجا بحث کیک یا چیز دیگه ای نیست.

برای یه نمونه ی ساده هم می تونید به سایت های خود فریم ورک ها استفاده کنید که همشون تقریبن کار مشابهی رو انجام می دن
خوب طبیعی هم هست که زند با اون همه کتابخونه سنگین باشه و اصلن بحث این نیست که بده یا خوبه

هر کاری یه هزینه ای داره
طبیعتن کارایی رو که زند می کنه CI نمی کنه و سرعتی رو که CI داره زند نداره

بسته به کارمون باید ازشون استفاده کنیم
همه جوره اش رو داریم ظاهرن
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان