/
  • ساخت لینک معرفی با لاراول 5.6

• ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی ساخت لینک معرفی با لاراول 5.6
    نویسنده پیام
    general133 آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    تشکرها : 0
    ( 0 تشکر در 0 ارسال )
    ارسال: #1
    ساخت لینک معرفی با لاراول 5.6
    سلام. من با لاراول کار میکنم
    سایت آموزشگاه هست و ثبت نام میکنن تو دوره و حضوری آموزش میبینن
    میخوام وقتی کاربر ثبت نام کرد یه لینک معرفی بده و وقتی کسی با اون لینک ثبت نام کنه دوره ای رو خرید درصدی به حساب اون کاربر بره
    نمیدونم چطوری درست کنم
    اصلا نمیدونم چی رو سرچ کنم تو گوگل
    خیلی فوریه .. لطفا کمک کنید
    ۱۳۹۷ فروردين ۲۷ ۰۹:۱۴ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    MiladWorkShop آفلاین
    تحریم شده

( 11 تشکر در 11 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: ساخت لینک معرفی با لاراول 5.6
    درود

قبل از هر چیز دوست عزیز اینکه کسی پاسخ شما رو نداده نه به این معنی هست که کسی بلد نبوده نه باعث آبرو ریزی برای کشور میشه! لذا پیشنهاد میکنم در طرز فکر و برخوردتون تجدید نظر کنید

خیلی از کاربران این انجمن و انجمن های مشابه که امکان راهنمایی شما رو دارند ممکنه در این تایم مشغول باشند و تایمشون پر باشه

---------------------

به هر حال ...

در این خصوص یک توضیح کوتاه میدم و الگوریتم کلی رو خدمتتون عرض میکنم انشاله که مشکلتون مرتفع بشه, این توضیحات به صورت کلی هست و با توجه به این توضیحات میتونید با هر زبانی یا روی هر فریمورکی پیاده سازی کنید

قبل از هر چیز نیاز هست شما به هر کاربر یک لینک معرفی بدید که ساده ترین راه برای شناسایی این هست که از ID اکانت اون کاربر که در دیتابیس ذخیره شده استفاده کنید

فرض کنید ID اکانت شما که قصد بازاریابی دارید 5 هست و دامنه هم example.com هست

خب لینک بازاریابی به این شکل هست : http://example.com/?ref=5

حالا کافیه در سایتتون جایی تعریف کنید اگه متغیر ref دریافت شد و بزرگتر از 0 بود اون رو به عنوان کوکی یا سیشن ذخیره کنید

نمونه کد :

کد PHP:
    if (isset($_GET['ref']) && $_GET['ref'] > 0)
    {

$_SESSION['ref'] = $_GET['ref'];

خب تا اینجا اگه کسی با لینک معرفی شخص دیگه ای بیاد توی سایت شما متوجه میشید

حالا توی اون فرمی که کاربر دوره رو خریداری میکنه برسی کنید اگه سیشن ref وجود داشت و بزرگتر از 0 بود باید یعنی این کاربر توسط شخصی معرفی شده و عدد موجود در سیشن ref همون ID کاربر معرفی کننده هست که باید درصد مورد نظرتون رو به حسابش واریز کنید

نمونه کد واسه برسی معرف و واریز درصد به حساب اون کاربر :

کد PHP:
    if (isset($_SESSION['ref']) && $_SESSION['ref'] > 0)
    {

// UPDATE DATABASE Set wallet = wallet + X.toman WHERE ID $_SESSION['ref']

۱۳۹۷ ارديبهشت ۳ ۰۸:۲۴ عصر
     تشکر شده توسط : Y.P.Y
    general133 آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    ( 0 تشکر در 0 ارسال )
    ارسال: #3
    RE: ساخت لینک معرفی با لاراول 5.6
    (۱۳۹۷ ارديبهشت ۳ ۰۸:۲۴ عصر)MiladWorkShop نوشته شده توسط:  درود

قبل از هر چیز دوست عزیز اینکه کسی پاسخ شما رو نداده نه به این معنی هست که کسی بلد نبوده نه باعث آبرو ریزی برای کشور میشه! لذا پیشنهاد میکنم در طرز فکر و برخوردتون تجدید نظر کنید

خیلی از کاربران این انجمن و انجمن های مشابه که امکان راهنمایی شما رو دارند ممکنه در این تایم مشغول باشند و تایمشون پر باشه

---------------------

به هر حال ...

در این خصوص یک توضیح کوتاه میدم و الگوریتم کلی رو خدمتتون عرض میکنم انشاله که مشکلتون مرتفع بشه, این توضیحات به صورت کلی هست و با توجه به این توضیحات میتونید با هر زبانی یا روی هر فریمورکی پیاده سازی کنید

قبل از هر چیز نیاز هست شما به هر کاربر یک لینک معرفی بدید که ساده ترین راه برای شناسایی این هست که از ID اکانت اون کاربر که در دیتابیس ذخیره شده استفاده کنید

فرض کنید ID اکانت شما که قصد بازاریابی دارید 5 هست و دامنه هم example.com هست

خب لینک بازاریابی به این شکل هست : http://example.com/?ref=5

حالا کافیه در سایتتون جایی تعریف کنید اگه متغیر ref دریافت شد و بزرگتر از 0 بود اون رو به عنوان کوکی یا سیشن ذخیره کنید

نمونه کد :

کد PHP:
    if (isset($_GET['ref']) && $_GET['ref'] > 0)
    {

$_SESSION['ref'] = $_GET['ref'];

خب تا اینجا اگه کسی با لینک معرفی شخص دیگه ای بیاد توی سایت شما متوجه میشید

حالا توی اون فرمی که کاربر دوره رو خریداری میکنه برسی کنید اگه سیشن ref وجود داشت و بزرگتر از 0 بود باید یعنی این کاربر توسط شخصی معرفی شده و عدد موجود در سیشن ref همون ID کاربر معرفی کننده هست که باید درصد مورد نظرتون رو به حسابش واریز کنید

نمونه کد واسه برسی معرف و واریز درصد به حساب اون کاربر :

کد PHP:
    if (isset($_SESSION['ref']) && $_SESSION['ref'] > 0)
    {

// UPDATE DATABASE Set wallet = wallet + X.toman WHERE ID $_SESSION['ref']

اگه اون پیام رو نمیدادم کسی جواب نمیداد . بازم ببخشید
    این روش شما گفتی درست نیست . با لاراول که نمیشه اینو پیاده سازی کرد
    چون route اهزار هویت رو سیستم Auth لاراول درست میکنه و به روتش نمیتونی متغییر بفرسی(البته تا جایی که من بلدم . برای همین سوال کردم)

دوم این معرف باید تو دیتا بس ذخیره بشه . چرا شاید کاربر ثبت نام کنه ولی تا یه ماه دیگه خرید نکه . سشن پس درست نیست
    ۱۳۹۷ ارديبهشت ۴ ۱۱:۱۲ عصر
     تشکر شده توسط :
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS