• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوی تصاویر وب سایت شما باید چگونه باشد؟
#1
Exclamation 
یکی از مهمترین قسمت های هر سایت ، فروشگاه آنلاین ، وبلاگ و ... تصاویر موجود در آن می باشد و اگر شما به تصاویر موجود در سایت تان به درستی اهمیت بدهید قطعا رویکرد سئوی وب سایت یا فروشگاه خود را افزایش و تغییر داده اید.
حتما به راهنمایی هایی که در زیر برای شما عنوان کرده ام موقع قرار دادن تصاویر موجود در سایت تان و تصاویر محصولاتتان توجه نمایید ضمنا این نکات بسیار ساده بوده و صد در صد به نفع شما خواهد بود :

برای تصاویر خود یک نام اختصاصی و منحصر انتخاب نمایید :
تصاویر حتما باید مانند انسان ها و اشیاء باید دارای نام باشند. این کار باعث شناسایی تصاویرتان در موتورهای جستجو می شود. داشتن کلمات کلیدی توصیفی مناسب برای نام تصاویر به رتبه بندی محصولات و سایت شما کمک شایانی خواهد کرد.
نام نامناسب :
نام مناسب تصاویر در زمینه سایت فرش :

حتما برای تصاویر از alt tag استفاده نمایید :
ربات های گوگل نمی دانند که محتوای تصویر شما چیست و در آن چه چیزی موجود است تا وقتی شما به آن ها این امکان را بدهید تا بدانند.
سعی نمایید alt تصاویرتان از 15 کلمه تجاوز نکند چون اخیرا گوگل سایت هایی را که زیاد کلمه کلیدی دارند را مجازات می کند.
Alt Tag ها چه چیزی هستند ؟ به هر صفحه ی وبی که دارای یک تصویر است بروید به کد منبع نگاه کنید و به دنبال منبع تصویر بگردید . Alt Tag همان چیزی است که شما پیدا خواهید کرد . و بخش دوم یعنی Alt نیز جایی است که شما باید در آن اطلاعات مربوط به Alt tag مرتبط با تصویرتان را در آن پر کنید .

سایز تصاویر خود را خیلی بزرگ و حجیم نکنید :
توجه نمایید که تصاویر خیلی بزرگ بر روی یک سایت ، میزان لود سایت و صفحات سایت را بسیار افزایش می دهد و این باعث می شود که گوگل و دیگر موتورهای جستجو به فاکتور دیر لود شدن سایت شما نمره منفی بدهند.
اگر می خواهید به کاربران تان یک شانس خوب بدهید که یک تجربه ی کاربری بسیار خوبی را داشته باشند و تصاویر شما را بزرگ مشاهده کنند ؛ مطمئن شوید که شما برای ذخیره نمودن آن عکس ها از گزینه ی “Save for Web” در فوتوشاپ استفاده کرده اید . این گزینه کیفیت و سایز تصاویر را به همان اندازه و یا شاید با حجمی پایین تر نگه می دارد . یک جایگزین دیگر می تواند استفاده از سایز مناسب تصاویر و یا گزینه ای برای مشاهده ی بزرگتر تصاویر به صورت پاپ آپ و یا باز شدن بر روی یک تب جدید باشد .
JPEG ، GIF یا PNG ؟ این سوال داستانی جدا دارد . اما اگر به صورت کوتاه بخواهیم پاسخ آنرا بیان کنیم باید بگوییم که ؛ در رتبه ی اول PNG و پس از آن JPG به دلایل بسیاری ، فرمت مناسبی است اما انتخاب با دقت بیشتر بستگی به احتیاجات شما دارد که ببینید کدام یک از این سه فرمت برای رفع نیازهای شما مناسب تر است .
برای تصاویر خود لینک قرار دهید و آنها را به صفحات مورد نظر متصل نمایید .

از تصاویری که شما اجازه ی استفاده از آنها را ندارید در سایت خود استفاده نکنید :
طبق قوانین جدید و موجود شما باید قانون کپی رایت را دانسته و از آن پیروی نمایید.
تا آنجایی که می توانید به گوگل وارد نشوید و یک تصویر را سرچ کنید و آن را در سایت یا فروشگاه آنلاین خود استفاده نمایید و می توانید از سایت ها و منابع رایگان مثل flicker و smart photo stock استفاده نمایید.

بنده به شما توصیه جدی و اکید می نمایم که به راه بیفتید و یک دوربین خریداری نمایید و خودتان عکس بگیرید تا مدیون کسی نباشید و حق استفاده از آن را به راحتی داشته باشید.
  پاسخ
تشکر شده توسط : molana zafarian


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان