• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زیر گروه برای هر دپارتمان درون سیستم تیکت
سلام
در سیستم پشتیبانی میخوام جوری طراحی کنم تا کاربر ابتدا مشخص کنه با کدام بخش کار دارد. مثلا کامپیوتر. و بعد زیر گروه های کامپیوتر یا ریاضی باز شوند. بعد اگر کامپیوتر انتخاب شد گزینه های زیر نمایش داده شوند مثل: سخت افزار و نرم افزار!
بعد تیکت بفرستند و مسئول همان بخش جواب بده و بخونه!

من تونستم داخل دیتابیس و برنامه نویسی تا قسمت انتخاب گروه کامپیوتر بسازم. اما زیر گروه هاشو نتونستم. دیتابیسش باید چطور طراحی بشه ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یک فیلد parent باید در نظر بگیرین که برای شاخه های اصلی مقدارش 0 هست و برای هر زیر شاخه مقدار id شاخه مادر رو در نظر میگیرین. در سطح اول شاخه هایی که parent شون 0 هست رو میخونی. و وقتی یک شاخه رو کاربر انتخاب کرد به کمک Ajax میتونی زیرشاخه هاشو لود کنی . یعنی شاخه هایی که parent شون برابر با id شاخه اصلی هست
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : kasbookar ayoubsys a76205
سلام
من بر اساس توضیحات شما تونستم زیر گروه هارو بسازم. حالا میخوام تنظیم کنم هر گروه کاربری فقط بتواند تیکت بخش خودشون را مشاهده کنند.
مثلا گروه کاربری کامپیوتری فقط تیکت پشتیبانی رایانه را دریافت کنن. در این باره هم توضیحات میدین ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
فکر میکنم یک مقدار بیشتر باید روی تحلیلش کار کنین.
ببینین شما یک سری دپارتمان و زیر گروه دارین طبق چیزی که گفتیم.
در کنارش جدول دیگه ای رو دارین که مشخص میکنین چه کاربرانی عضو چه دپارتمانی هستن که مجاز هستن تیکت های اون دپارتمان و زیرمجموعه هاشو ببینن.

در کنار اینجا جدول دیگه ای دارین که مشخص میکنه هر تیکت مربوط به چه دپارتمانیه .

اول پروژه رو تحلیل کنین بعد شروع کنین به پیاده سازی اون. اینجوری همه چیز مشخصهBlush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تحلیلش کمی مشکله اما اینجوری تحلیل کردم نمیدونم صحیح هست یا خیر ؟
- جدول سطح دسترسی ها و گروه ها موجوده چون از کتابخانه acl استفاده میکنم. یکسری سطح دسترسی تعریف میکنم و به هر گروه اضافه میکنم بعد از اون شرط میزارم تا در هر صفحه اگر سطح دسترسی add_news یا مثلا edit_user باشه، گروه هایی که این دسترسی را دارند مجاز شوند.

حالا برای تیکت یک جدول به اسم دپارتمان دارم. یک جدول دیگر ساختم به اسم departmetn_to_group تا مشخص کنم چه دپارتمانی مربوط به گروه ها میشه.
نمیدونم صحیح هست یا نه؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
هستید تا کمی بیشتر راهنمایی کنید ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
HuhHuhHuh
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من ساختار شما رو متوجه نشدم. چیزی که توضیح دادم خیلی شفاف و گویا بود.
پیشنهاد میکنم ساختار جدولی مورد نظرتونو به صورت شمای گرافیکی تصویرشو اینجا بزارین تا در موردش صحبت کنیم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان