• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی وب
سلام به همگی
میخواستم بدونم چند وقت(ماه؟ سال؟) زمان نیاز هست تا وارد بازار کار(مثل همین آگهی هایی که شرکت های خصوصی برای استخدام می دهند) برنامه نویسی وب شد، دوستانی که الآن در بازار مشغول کار هستند(نه خیییلی خیییلی حرفه ای) چقدر وقت(با حساب مطالعه و .. 4-6 در روز) صرف یادگیری و انجام پروژه های شخصی برای آموزش و آشنایی خودشون کردن (می دونم که شاید هنوز هم در حال یادگیری بیشتر باشید اما از یک زمانی به بعد وارد کار حرفه ای شده اید)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
خوب چون تو تاپیک بغلی پست دادم انصاف نیست که اینجا ندم .
به شرایط زیادی بستگی داره اما «
اول اینکه اگر بخوای وارد بازار کار دولتی بشی خیلی مهارت نمی خواد . بهتره بگم که اصلا مهارت نمی خواد . بلکه چیزی که زیاد می خواد پارتیه . اونم از نوع کلفتش . نازکاش خیلی برش ندارن و نمی شه آدم بهشون دلخوش بشه .

اما اگر بخوای وارد بازار کار خصوصی بشی . این جور بهت بگم که فکر می کنن بابت پایه حقوقی که می دن باید به اندازه خودشون چیز بلد باشی و یا حتی باید بهشون یاد هم بدی . در اول کار تجربه ای رو می خوان که خودشون شاید تو 5یا6 سال کار مداوم به دست آوردن .
البته باید به اونها حق داد چون درامدی ندارن و از جهت دیگه وضع جامعه تحصیل کرده به گونه ای شده که حق انتخاب زیادی رو به شرکت های خصوصی داده به گونه ای که با یک آگهی 40 تا 50 نفر فقط برای مصاحبه دعوت می شن. و از اون لیست بالاخره یه نفر پیدا می شه کا کارایی بالا با کمترین حقوق رو درخواست بده .
من تو شکتی که بودم این رو به چشم دیدم که می گم . و این در حالیه که کارمند های it شهرداری که براشون کلاس می گداشتیم icdl رو هم بلد نبودن .
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza mohsenkw ali786
با این هدفی که شما داری (کار ، پول) ، صد سال دیگه Tongue
اگه علاقه داشته باشی یک سال خوبه به نظرم با روزی 6 ساعت .

بچه خوشتیپم باید باشی + کارت پایان خدمت
  پاسخ
تشکر شده توسط : alri mohsenkw ali786
رضا جان نمی دونم خواسته یا نا خواسته به نکته بسیار بزرگی اشاره کردی یعنی << کارت پایان خدمت >>
این رو من که کارت معافی پزشکی دارم می فهمم و هیشکی دیگه نمی فهمه .
دوباره سوختم .Angry
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
من کفالت دارم Tongue
  پاسخ
تشکر شده توسط :
من خودم تا حالا چند شرکت دولتی و خصوصی بزرگ تا پای استخدام رفتم بعد که فهمیدن معاف پزشکی هستم . گفتن هر معافیتی غیر از پزشکی . ناقص و تمام . به همین راحتی
انگار که معافیت پزشکی جزام داره . یا طرف سرطان داره یا دست یا پا نداره و ... یعنی اصلا نگاه نکردن ببینن چه قدر توانایی علمی داری . (( اینه وضع مملکت ما ))

//---------------------------------------------------------------
این پست ها رو خواهشا اسپم فرض نکنید . حرف دله که همیشه با آدم هست Confused
  پاسخ
تشکر شده توسط : Reza
بجاش من کارت پایان خدمت دارم، دلتون بسوزهTongue (اونم کارت ارتش، اونم تو اداره مهندسی ارتش Cool )

بنظر من شما اول وقت بزار HTML و جاوا اسکریپت و جی کوئری و php مقدماتی و پیشرفته رو یاد بگیر

بعد یکی دو تا پروژه با اونا انجام بده، خیلی هم فکر پولش نباش، اولاش آدم باید کولی بده یکم!

بعدم برو سراغ MVC و فریم ورک، بازار کار دیگه الان MVC رو یه شرط اساسی کرده

من که خودم هنوز اسپاگتی نویسم، ولی خوبه یاد بگیره، اگه چشمت به بازار کار هست روی PHP Cake تمرکز بکن

اینا میشه همش همون یه سال که رضا گفت

تو هر شرکتی هم رفتی خودتو دست بالا بگیر، همچین همه جا هم آدم شاخ نداره، ولی خیلی ادعا نکن Wink

سعی کن سلیقه طراحیت رو هم قوی کنی Cool
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : ali786 mohsenkw Reza
من یه چند سالی به صورت آماتوری طراحی وب میکردم... اما php رو حدود یک سال و نیم دوسالی میشه یاد گرفتم و باهاش کار میکنم. از پروژه های معمولی شروع کردم ولی کار با php رو توی پروژه ها یاد گرفتم... قدرت ریسکم برای پذیرش پروژه بالا بود و پروژه هایی که شاید 40-50درصدشو بلد بودم رو قبول می کردم و حین کار چیزهای جدید یاد میگرفتم و پروژه رو تحویل می دادم...در کل راضی هستم از شرایط. یکی دو جا که کار خوب ارائه بدین همون میشه رزرومه ی قوی براتون و دیگه کاریه که میریزه سرتون....اما یه چیز رو حواستون باشه حتما....اونم خوش قولیه- که من متاسفانه اینجوری نبودمBig Grin-
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : mohsenkw Reza hamid_80386

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان