• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش های ارتباط با پایگاه داده Mysql در زبان PHP
سلام دوستان
من یک php کار معمولی هستم ! و در واقع تازه کارمو با php شروع کردم (حدود 4-5 ماه) ، شاید تا حالا 5 درصد از php هم یاد نگرفتم !
همانطور که php کار ها می دونن روش هایی برای ارتباط با پایگاه داده MySql تو این زبان هست ! روش هایی ارتباطی مثل کلاس mysqli یا تابع mysql_connect و... ( شاید روش های دیگه ای باشه که من نمیدونم )
ولی خیلی برام مهمه که بدونم کدوم روش ارتباط بهتر ، سریعتر ، ایمن تر ، و در عین حال کار با اون راحتر هست.
لطفاً نظرات خودتون رو در مورد هر روش ارتباطی با پایگاه داده MySql هر چند تکراری بزارید.
ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
در php دو روش برای ارتباط با دیتابیس mySql وجود.
روش اول که استفاده از توابع کلاسیک mySql است راه حل مرسوم و معمولی است که استفاده زیادی هم دارد.
روش جدیدتر و بهینه تر استفاده از اکستنشن MYSQLI هستش که برتری هایی نسبت به روش کلاسیک داره که اینها هستند.
۱. mysqli یک کلاس است که خوب مشخصه که برنامه نویسی شی گرا چه محاسنی داره.
۲. امکان استفاده از چند کوئری در یک متد رو داره.
۳. امکان استفاده از کوئری های پیش ساخته
۴. .....
اینها قسمتی از برتری های mysqli بر توابع کلاسیک بودن که با مراجعه به سایت پی اچ پی دات نت اطلاعات بیشتری میتونید به دست بیارید.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
واسط Pear DB،سرچ کن.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

افلاطون را گفتند چرا هرگز غمگین نمیشوی؟
گفت :دل برآنچه نمی ماند،نمی بندم.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
کلاس PDO هم برای کار با MySql هست .
Facebook
EMail: Mohsen [@] EDadkhah [.] ir
  پاسخ
تشکر شده توسط : zoghal
جهت اتصال به پایگاه داده های MySQL در PHP نسخه 5
کتابخانه جدیدی ( ماژول) به نام Mysqli در نظر گرفته شده است.

دلایل استفاده از این ماژول :
1- سرعت بیشتر
2- امنیت بیشتر

ویژگی ها :
- ارائه یک واسط روالی (Procedural Interface )
( نام توابع بکار گرفته شده در این واسط با عبارت mysqli_ آغاز میشوند )
- ارائه یک واسط شی گرا که در مقایسه با واسط روالی از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است ( Object-Oriented Interface )
- پشتیبانی از پروتکل باینری جدید MySQL . یکی از امکانات ویژه این پروتکل پشتیبانی از Prepared Statements می باشد
- پشتیبانی از تمام ویژگیهای مجموعه کتابخانه کاربری MySQL C که شامل قابلیت تنظیم گزینه های پیشرفته اتصال و توابع وابسته می باشد .

برقراری ارتباط :

الف) روش شی گرا :

$link=new mysqli(“localhost” , ”root” , ”” , ”university”) ;

ب) روش روالی :
; $link=mysqli_connect(“localhost” , ”root” , ”” , ”university”)

پس تا اینجا با توجه به نظرات شما می تونیم بگیم این روش ارتباط بهتر از روش دیگست ؟؟ و آیا کار با این روش راحت تر و مطمئن تر هست ؟؟

پاسخ
تشکر شده توسط :
کلاس PDO امنیت بیشتری نسبت به mysqli داره .

می تونید توی گوگل سرچ کنید.
Facebook
EMail: Mohsen [@] EDadkhah [.] ir
  پاسخ
تشکر شده توسط :
تا الان که خودم از mysql استفاده می کردم. ولی انگار دوستان بیشتر تمایل دارن از mysqli و PDO استفاده کنن. اساتید بگن که کدوم از همه لحاظ بهتره؟
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط : PowerDesign
علی رضا جان خودت می گویی تمایل . یعنی نسبت به نیازت به تخصص و مهارتت یکی راه رو انتخاب می کنی. فرضا Mysqli به عبارتی چون تازه ارائه شده حیلی ها به صورت معمولی استفاده می کردند. اما الان باید به Mysqli سوئچ کنند. دوسال پیش یادم میاد که میگفتند(علی مخلصی) که مشکل داره و کنده. اما الان نباید اینطوری باشه. خودم تا الان دقت نکردم که کیک ایا Mysqli استفاده می کنه یا Mysql ولی می دونم pdo نیست.
  پاسخ
تشکر شده توسط :
به هیچ عنوان از mysql استفاده نکنید
یا از mysqli یا از pdo_mysql .
تا جایی که می دونم mysqli یه مقداری سرعتش از pdo بهتر هست
http://jonathanrobson.me/2010/06/mysqli-...benchmarks
اما pdo یه سری ویژگی های داره مثل ساختار ORM که توی Mysqli نیست
  پاسخ
تشکر شده توسط :
صالح و وحید ، شما نظرتون به استفاده از mysqli هست. ولی میخوام بدونم همونطور که وحید گفت ، چون PDO یه ویژگی های خاصی داری مثل ORM ، آیا میشه در یک برنامه از چندین زبان مختلف از ارتباط با پایگاده داده استفاده کرد؟ مثلاً در جایی که mysqli سرعت بیشتری نسبت به PDO داره از mysqli استفاده کنیم و در جای دیگه از PDO . البته اگر این کار در کل خوب نیست هم بگید. مرسی.
غایب
  پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان