• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رهنمایی در مورد keywords
با سلام و عرض ادب
بنده دارم یه CMS کوچیک می نویسم , تو قسمت keywords یه خورده مشکل دارم .
به نظرتون باید یک تیبل جدا برا تگ ایجاد کنم یا تو همون تیبل post جا بدمش ؟؟؟
ممنون
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نه شما یک فیلد varchar درست کن مثلاً به نام keywords

بعد کلمات کلیدی رو تو اون بنویس و مثلاً با خط تیره (-) جداشون کن

بعد یک متد بنویس که این فیلد رو به عنوان string بهش بدی و با تابع explode کلمات بین هر خط تیره رو جدا کن و آرایه بدست اومده رو return کن

البته اگر برای تگ متای keywords میخوای، میتونی از متد فوق کلاً صرف نظر کنی و بجای خط تیره کلمات رو با (,) جدا کنی و همون رو echo کنی...
هر که با مرغ هوا دوست شود - خوابش آرامترین خواب جهان خواهد بود.
  پاسخ
تشکر شده توسط : Majidi
یه جدول جدا درست کن به اسم keywork و بعدش یه جدول واست به اسم keyword_post که بگی این کیورد داخل این پست استفاده شده. فقط توی جدول keyword مثلا php باید باید یونیک باشه
  پاسخ
(۱۳۹۲ بهمن ۰۵, ۰۲:۲۲ ب.ظ)admin نوشته: یه جدول جدا درست کن به اسم keywork و بعدش یه جدول واست به اسم keyword_post که بگی این کیورد داخل این پست استفاده شده. فقط توی جدول keyword مثلا php باید باید یونیک باشه

با سلام و عرض ادب
ممنون استاد
سیستم وردپرس به چه صورت هست !؟
بنده میخوام یه مدیریت تگ داشته باشم . خودمم یه خورده گیجم به نظرتون اصلا لازم هست تو این قسمت خیلی وقت بزارم یا نه .
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۲ بهمن ۰۵, ۰۹:۴۵ ب.ظ)Majidi نوشته:
(۱۳۹۲ بهمن ۰۵, ۰۲:۲۲ ب.ظ)admin نوشته: یه جدول جدا درست کن به اسم keywork و بعدش یه جدول واست به اسم keyword_post که بگی این کیورد داخل این پست استفاده شده. فقط توی جدول keyword مثلا php باید باید یونیک باشه

با سلام و عرض ادب
ممنون استاد
سیستم وردپرس به چه صورت هست !؟
بنده میخوام یه مدیریت تگ داشته باشم . خودمم یه خورده گیجم به نظرتون اصلا لازم هست تو این قسمت خیلی وقت بزارم یا نه .

نمی دونم توی وردپرس چه جوری هست ولی برای مدیریت کلمات کلیدی برای هر پست ساختار دیتابیس باید اینطوری باشه. مگر اینکه شما فقط بخوایین کلمات کلیدی رو توی صفحه پست فقط نمایش بدین و بحث مدیریت برچسب ها و دسته بندی و جستجو بر اساس برچسبها رو نداشته باشین که از همون روش حمید استفاده کن
  پاسخ

با عرض ادب خدمت شما
بنده اگر به این صورت عمل کنم , باید برای هر تگ یه row ساخته بشه ؟؟ یا اینکه تمامی تگ های یک پست داخل یک row قرار میگیرند ؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
هر کیورد برای هر post یک row
  پاسخ
اگه قراره از کیوورد به عنوان همون نفس کیوورد استفاده کنی، اضافه کردن یه فیلد به جدول پست ها کافیه، ولی اگه قراره کیوود هات مثل سیستم تگ عمل کنن اینجا لازمه که یه جدول جدا برای کلمات کلیدی و یه جدول هم برای ارتباط دادنشون با پست ها ایجاد کنی.
موفق باشید.
  پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان