• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رعایت اصول Solid در یک برنامه مبتنی بر MVC
سلام دوستان.
چه جوری میشه اصول Solid رو در یک پروژه که مبتنی بر MVC پیاده سازی شده به ویژه در زمان استفاده از فریم ورک هایی مثل Yii رعایت کرد؟Blush

از وقتی اومدم به این شرکت جدید انقدری درگیر مباحث و مسائل جدید شدم که واقعا مغزم قفل کرده. Big Grin گاهی اوقات حس میکنم خیلی عقبم و چیزی بلد نیستمAngelDodgy
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط : Y.P.Y ayoubsys
(۱۳۹۵ بهمن ۱۲, ۰۵:۴۲ ب.ظ)webnevesht نوشته: سلام دوستان.
چه جوری میشه اصول Solid رو در یک پروژه که مبتنی بر MVC پیاده سازی شده به ویژه در زمان استفاده از فریم ورک هایی مثل Yii رعایت کرد؟Blush

از وقتی اومدم به این شرکت جدید انقدری درگیر مباحث و مسائل جدید شدم که واقعا مغزم قفل کرده. Big Grin گاهی اوقات حس میکنم خیلی عقبم و چیزی بلد نیستمAngelDodgy

این اصل ربطی به YII یا هر فریم ورک و حتی زبانی نداره. اصولش مشخصه و با تمرین و تمرکز به دست میاد. یه جور روش توسعه هست . مثل Agile یا شبیه‌ترش مثل DRY یا GRASP
  پاسخ
تشکر شده توسط : Alaa
حرفم این نیست که ربطی به فریم ورک Yii داره یا نه. اوایلی که روی این موضوع مطالعه میکردم احساس کردم کمی با ساختارهای متداولی که ما توی استفاده از فریم ورک ها میبینیم کمی تناقض داره که فکر میکنم این موضوع نیازمند بررسی بیشتره یعنی روش مطالعه بیشتری داشته باشم و سعی کنم روی یک پروژه به صورت واقعی تجربه اش کنم.Blush
بنده طعم ايمان را نمي چشد، تا اينكه دريابد آنچه اتفاق نيفتاده است نمي شد كه اتفاق بيفتد؛و آنچه شده و اتفاق افتاده است,نمي شد كه نشود و اتفاق نيفتد....حضرت علي(ع)
  پاسخ
تشکر شده توسط :
(۱۳۹۵ بهمن ۱۷, ۱۰:۱۳ ب.ظ)webnevesht نوشته: حرفم این نیست که ربطی به فریم ورک Yii داره یا نه. اوایلی که روی این موضوع مطالعه میکردم احساس کردم کمی با ساختارهای متداولی که ما توی استفاده از فریم ورک ها میبینیم کمی تناقض داره که فکر میکنم این موضوع نیازمند بررسی بیشتره یعنی روش مطالعه بیشتری داشته باشم و سعی کنم روی یک پروژه به صورت واقعی تجربه اش کنم.Blush
دونستن خیلی از این قواعد و اصول خوبه. ولی اینکه بخوای همش رو استفاده کنی کار بیهوده ای هست. تو اول باید درک کنی که کدوماش رو قبول داری و کدوماش رو اصلا قبول نداری. یا اینکه چرا باید از این روش استفاده کنم چرا نکنم. این قسمتش رو اینجوری قبول دارم این قسمتش رو اونجوری و ... .
نوشتن طبق اصول خوبه ولی تا یه جاییش. بیشتر از یه حدی شما از خود برنامه نویسی عقب می‌مونی. هدف از نوشتن یک نرم افزار اول از همه کار کردنش هست. جدای از اینکه استاندارد هست یا نیست و یا پرفورمنس داره یا نداره و حتی امن هست یا نیست.
  پاسخ
تشکر شده توسط : webnevesht M.J

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان