• 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در کد نویسی
سلام به همه

من 4 تا فیلد دارم در بانک اطلاعاتی که توسط یه صفحه ای مقدار گذاری می کنیم به این صورت به همراه نام انگلیسی داخل پایگاه داده یا دیتا بیسم

(pstartautodata)تاریخ شروع (فیلد) (pstartautohour) از ساعت (فیلد)
(pendautodate)تاریخ پایان (فیلد) (pendautohour)در ساعت (فیلد)

و یه فیلد دیگر در بانک اطلاعاتی به stutsprint که وضعیت فعال بود یا غیر فعال بودن رو چک می کنه با دادن عدد مثل 0غیر فعال و 1فعال و 2غیر فعال ولی در زمان تعیین شده فعال میشود

همین طور که می بینید می خوام کار کنم که با دادن زمان و ساعت شروع و همین طور پایان این صفحه پرینت به صورت خودکار از شروع و پایان بشه

این کد ای که خودم نوشتم ولی موقع شروع خوب کار میکنه یعنی شروع خودکار می کنه ولی پایان نمی تونه بده .

کد پی‌اچ‌پی:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<
html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<
head>
<
meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<
body>
<?
php 
@include("../jdf.php");    
@include(
"../Config.php");
@include(
"./jdf.php");    
@include(
"./Config.php");

@
$CloseTikect=jdate('Y-m-j');
@
$Ctime=jstrftime('%H:%M');

//baray BAZ kardan print kart                
$sql="UPDATE  nametbl SET printstatus='1' where pstartautodata>='".$CloseTikect."' and  pstartautohour>'".$jstrftime."' " ;

$result=mysql_query($sql);
            if(!
$result)
                {
                    echo 
"not";
                }

//baray BASTAN print kart                

$sql="UPDATE  nametbl SET printstatus='2' where pendautodate>='".$CloseTikect."' and  pendautohour<'".$jstrftime."' " ;

$result=mysql_query($sql);
            if(!
$result)
                {
                    echo 
"not";
                }

?>
</body>
</html> 
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یک کمک لطفاًSadSad
  پاسخ
تشکر شده توسط :
یعنی دقیقا؟
چطوری شما میخواهید یه اسکریپت اتومات شروع بشه و چطوری تموم بشه؟
منظورتون چیه دقیقا؟
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سر زمان و دقیقه ای که دادم شروع و سر زمان و دقیقه ای که دادم تموم بشه
  پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام خدمت دوستان عزیز ، من زیاد از برنامه نویسی سر در نمیارم فقط یه سوال داشتم ، اگه شما دوستان بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم :d

من یه چیزی نوشتم ، البته شاید اشباهاتی داشته باشه ! به این صورت که عددی رو که بهش معرفی میکنم رو چندین بار تقسیم بر 10 میکنه ، حالا از شما دوستان یه سوال داشتم که آیا میشه یه کادری بوجود آورد و هر عددی رو که می خواستم بدون تغییر فایل .php خودم بهش معرفی کنم و اون عملیاتشو رو اون عدد مورد نظر من اجرا کنه ؟ Rolleyes .
خیلی ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید
[عکس: ilvnoh5lol4gayjg729e.png]
[عکس: 7c058p0xq1tgg0w2mzkg.png]
  پاسخ
تشکر شده توسط :
نقل قول:سر زمان و دقیقه ای که دادم شروع و سر زمان و دقیقه ای که دادم تموم بشه
پی اچ پی نمی تونه زمان بندی کنه چون مفسری هست و در زمان درخواست اجرا میشه. برای اجرای اتوماتیک شما باید روی امکانات سرور حساب کنید. در سرورهای لینوکس این امکان با cron jobs پیاده سازی شده که سرورهای وب از طریق سی پنل امکان دسترسی به آن را فراهم کرده اند. توی ویندوز هم می تونید از schedule استفاده کنید.
کران جاب امکان تعیین زمان اجرا به صورت روز ساعت دقیقه ثانیه خاص یا به صورت دوره ای برای هر روز هر ساعت هر دقیقه و هر ترکیب خاص فراهم می کنه. حالا شما برای برنامه تون که پرینت در زمان معین هست باید یک فایل داشته باشی که جدول رو می گرده و پرینت هایی که زمان شون رسیده وضعیتشون رو تغییر میده و شروع به پرینت می کنه بعد گرده اونایی که زمان توقفشون رسیده و وضعیتشون روی پرینت هست، متوقف می کنه و وضعیتشون رو تغییر میده.
دوره اجرا هم بستگی به تعیین زمان داره مثلا اگر روز و ساعت می دی باید به صورت ساعتی یک بار اجرا بشه.

(۱۳۹۳ مرداد ۰۹, ۰۷:۴۴ ب.ظ)mamalili نوشته: سلام خدمت دوستان عزیز ، من زیاد از برنامه نویسی سر در نمیارم فقط یه سوال داشتم ، اگه شما دوستان بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم :d

من یه چیزی نوشتم ، البته شاید اشباهاتی داشته باشه ! به این صورت که عددی رو که بهش معرفی میکنم رو چندین بار تقسیم بر 10 میکنه ، حالا از شما دوستان یه سوال داشتم که آیا میشه یه کادری بوجود آورد و هر عددی رو که می خواستم بدون تغییر فایل .php خودم بهش معرفی کنم و اون عملیاتشو رو اون عدد مورد نظر من اجرا کنه ؟ Rolleyes .
خیلی ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید
[عکس: ilvnoh5lol4gayjg729e.png]
[عکس: 7c058p0xq1tgg0w2mzkg.png]

اول این که هر سوال باید به عنوان یک موضوع جدا درج بشه و الان وسط یک سوال دیگه هستیم و جای این سوال نبود.
اما جواب کدهای زیر رو اضافه کنید:
کد پی‌اچ‌پی:
<?php 
echo "<form action='' method='post'>";
echo 
"<input type='text' name='adad'>
<input type='submit' name='ok' value='ok'>"
;
</
form>
$num=$_POST['adad'];
?>