/
  • راهنمایی در مورد شروع کار حرفه ای با PHP

• ارسال پاسخ   امتیاز موضوع:
    • 1 رأی - میانگین امیتازات: 4
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

حالت موضوعی | حالت خطی راهنمایی در مورد شروع کار حرفه ای با PHP
    نویسنده پیام
    MEMPHIS آفلاین
    عضو جدید
    **

اعتبار: 0
    تشکرها : 4
    ( 0 تشکر در 0 ارسال )
    ارسال: #1
    راهنمایی در مورد شروع کار حرفه ای با PHP
    سلام دوستان، خوب شد اینجا رو پیدا کردم وگرنه تمام سوالات PHP ام عقده می شد برام!! Big Grin آخه iranphp.net رو با شما اشتباه گرفتم... Dodgy بگذریم... من قبلا PHP رو با خوندن یک کتاب مرجع شروع کردم ولی تو فاز برنامه نویسی تحت وب و طراحی وب نبودم، تا این اواخر که به دلایلی به شدت به این حیطه علاقه مند شدم و تو این یک ماهی که دارم سعی می کنم PHP و طراحی وب رو حرفه ای تر دنبال کنم، علاوه بر آشنایی نسبتا کامل با jQuery و CSS، در مورد PHP هم بیشتر یاد گرفتم.

الآن دارم یه پروژه رو آماده می کنم و باور کنید یا نه، تور هر خط از کد و تو هر طراحی الگوریتم اون مشکلات و سوالات زیادی برام پیش میاد که به شدت اعصاب خودم رو هم بهم میریزه... البته دلیلش مشخصه، من عادت دارم کدم رو به بهترین و منطقی ترین شکل و تا جای ممکن بدون هیچ باگی چه نرم افزاری و چه امنیتی و ... بنویسم. و از طرف دیگر زیبایی کار هم برایم مهم است. فکر کنم دیگه خودتون فهمیده باشید که با اطلاعات کم من نسبت به یک PHP کار حرفه ای و با سابقه، چقدر میتونه باعث ایجاد مشکل برای خواسته های من بشه.

چند روزه که فشار کار من رو مجبور کرده تا حدودی با Templating Engine ها و Framework ها آشنا بشم و در مورد این ها سوالاتی برایم پیش آمده:

1. آیا کدنویسی بدون استفاده از Framework استاندارد و منطقی است؟
    2. کدنویسی معمولی به همراه استفاده از TE ای مثل Smarty بهتر است یا استفاده از قابلیت های Framework؟
    3. چرا Framework های PHP مثل CakePHP تحت وب هستند و نرم افزاری برای کدنویسی آسانتر با آن ها وجود ندارد؟
    4. Zend بهتر است یا CakePHP ؟ (البته نمودار های مقایسه ای که Zend در را در رده چنجم قرار داده اند ولی خوب ظاهرا این framework با بقیه کمی تفاوت داره.)
    5. آیا استفاده از این فریم ورک ها انعطاف کد را پایین نمی آورد؟ (مثل VS و فریم ورک NET.)
    6. یادگیری کار با فریم ورک چقدر زمان و تمرین نیاز دارد؟

متشکرم Heart
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۳ ۰۳:۴۷ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط :
    admin آفلاین
    وحید سهرابلو

اعتبار: 100
    تشکرها : 1362
    ( 6196 تشکر در 3438 ارسال )
    ارسال: #2
    RE: راهنمایی در مورد شروع کار حرفه ای با PHP
    ۱- بله . اما فریم ورک خیلی می تونه بهتون کمک کنه
    ۲- نمیشه دقیق گففت. ولی نظر شخصی من روی فریم ورک هست
    ۳- یعنی دیزاینر داشته باشه؟
    ۴- دو تاش مزایا و معایبی رو داره خواستی باید بیشتر روش بحث بشه. در کل میشه گفت Zend یه مقدار حرفه ای تر هست . ولی خب سنگین تر هست و rapid بودن کمتری نسبت با cakephp داره.
    ۵- این دیگه بستگی به انتخاب فریم ورکت داره. یکی می بره بالا یکی میبره پایین. برای من ZF می بره بالا. در مورد بقیه فریم ورکها اطلاعی ندارم
    ۶- اینم بستگی به فریم ورک داره. یه چیز مثل cakephp سریع .ولی یه چیز مثل ZF و یا EZ کند
    ۱۳۸۹ مرداد ۱۳ ۰۴:۴۵ عصر
    یافتن ارسال‌ها پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : MEMPHIS shgninc
    shgninc آفلاین
    سید سجاد شاهچراغیان

اعتبار: 32
    تشکرها : 1402
    ( 666 تشکر در 504 ارسال )
    ارسال: #3
    RE: راهنمایی در مورد شروع کار حرفه ای با PHP
    با سلام خدمت دوست عزیز.
    1- بله، بستگی به میزان حرفه ای و به روز بودن آشناییتان نسبت به استانداردهای موجود دارد.
    2- اگر از فریم ورک استفاده نمایید، نیازی به TE ندارید؛ در غیر انصورت معمولا خود فریم ورکها TE لازم را نیز برایتان تأمین می نمایند.
    3- دقیقا متوجه منظورتان نمی شوم؟
    4- من هم با وحید عزیز موافقم.
    5- بستگی به خودت داره.
    6- نسبتا سریع، بستگی به فریم ورک مورد استفاده ات دارد.
    Smile

[تصویر:  ShowPicture.aspx?ID=52750d12-5d92-4286-9...height=100]
    ۱۳۸۹ مرداد ۳۰ ۱۱:۲۴ صبح
    یافتن ارسال‌ها WWW پاسخ با نقل قول
     تشکر شده توسط : niman2d
    « قدیمی تر | تازه‌ تر »

ارسال پاسخ
    پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    IranPHP.org | تماس با ما | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | بایگانی | پیوند سایتی RSS